Животът- начин на употреба! > Политика, религии, себеосъзнаване

Човекът - копие на Бог или напреднал примат?

<< < (35/67) > >>

svetlio760:

--- Цитат на: atos в Януари 24, 2019, 02:33:51 pm ---Изпускате нещо съществено, човекът е "раб божий", той е създаден, за да е "раб божий" и като такъв, не може да се самоуправлява, колкото и да е вградена тази илюзия в съзнанието му!
Искате свят без господари? Не става! Господарите измислят правилата, те ги налагат, за да има подчинение! Без подчинение няма как да се следват цели, които обикновения човек не знае и не разбира!
Атавистичните инстинкти за власт и надмощие (генетично вградени), не могат да се преборят от духовното израстване засега, за в бъдеще...кой знае...

--- Край на цитат ---

Господар не е точната дума. По- скоро баща. Бащата, който знае отговорите на всички въпроси и знае кое е най- добро за децата му. Той измисля правилата и законите и иска от нас да ги следваме обикновено на сляпо, с вяра!

ventsy74:
Или поне библията така ни казва.

Радико:

--- Цитат на: ventsy74 в Март 23, 2020, 10:32:10 pm ---Или поне библията така ни казва.

--- Край на цитат ---
Да не забравяме, че библията е написана така, че да е разбираема за хора от преди почти 2000 години.

juliang:

--- Цитат на: Радико в Март 23, 2020, 11:32:22 pm ---Да не забравяме, че библията е написана така, че да е разбираема за хора от преди почти 2000 години.

--- Край на цитат ---
Не е ясно дали изобщо е имало такова издание като "библия" преди 2000 години, и колко редакции е претърпяло по време на преписването за тия 2 000 години. Т.е. то е ясно де... но не знам защо никой не го споменава.

Радико:
Не случайно написах " от преди ПОЧТИ 2000"
Библията е компилация от множество книги написани от различни автори.  Някой от тях, по точно всички от стария завет са гарантирано по стари от 2000 г. Тези от новия до колкото знам са написани между първи и четвърти век. Има и такива книги които са били част от библията но в последствие са изхвърлени. Има и такива които никога не са били част от официалната библия, примерно книга на Енох. Която от гледна точка на предците ни е изглеждала напълно фантастична, но от днешна гледна точка звучи доста реалистично.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия