Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.

<< < (21/26) > >>

технократ:

--- Цитат на: atos в Януари 27, 2019, 05:17:50 am ---Постановката е известна, въпреки, че е недодялана, ясно е защо.
Най-интересна е последната демонстрация - когато пускат много топчета!
Ако си представим, че ъгълът на наклона е същият, но централната топка (може би Слънцето) се движи надолу с голяма скорост, малките топки ще "падат" постоянно към нея, но няма да я достигат, движението им ще е по безконечна спирала в 3D.
С други думи - ако Слънцето спре да се движи "напред", дали няма да "полепнат" всички планети от системата ни по него?

--- Край на цитат ---
Да, правилно се досещаш, ако слънцето спре да се движи напред, всъщност  то обикаля около галактическият център, всички планети от слънчевата система ще полепнат по него като мухи на мед.
Ето едно видео показващо същината на движението на планетите, https://www.youtube.com/watch?v=Dm9UTZYDS7A
Движението им е спираловидно а не по затворени орбити както пишат в учебниците по астрономия.

технократ:
Ако във вселената се преустанови по някакъв начин всяка една ротация, или движение по разгъваща се спирала, защото май всичко се движи по разгъваща се спирала, цялата маса на вселената трябва да се скупчи на едно място под въздействието на сумарното гравитационно поле на вселенската маса. Движението на вселенската маса може да се оприличи на фуниовидно спирално движение камто разгъване на пръстените, те това и наблюдават с големият взрив и разбягването на галактиките.

Аtos:
Това, за реалното движение на системите го знаем, но ако сравним вихъра на това движение с енергийните (торсионни) вихри, съставящи основата на първичната протоматерия, ами...моделът е същият от микро до макро ниво.
Спокойно можем да разглеждаме една звездно - планетарна система в мащаб - тъкан на Вселената, като един от първичните вихри, образуващи материйния къс - Вселена :D Още повече, че Слънцето също се движи по огромен кръг, около центъра на галактиката, по-скоро май пак е спирала.
Хипотетично и абстрактно, ако сме милиони пъти по-малки от размера на атом, за нас (сегашната ни позната) материята изобщо няма да е "твърда", а подобна идея би ни се струвала откачена!

Bat_Vanko:
Слънцето всяка секунда губи по 4 млн. тона от своята маса излъчвайки я като светлинна енергия. Това означава че неговото гравитационно привличане постоянно намалява. При константна линейна скорост на планетите центробежната сила и гравитацията на Слънцето ще се изравнят, но на по отдалечена орбита. Т.е. планетите се отдалечават от Слънцето, а не обратното.

Радико:
Интересно какво влиза в тази стойност?  Само масата превърната в енергия или влиза и загубата на маса породена от слънчевия вятър.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия