Форум > Филми, видео лекции
Електрони не съществуват гравитация също
технократ:
--- Цитат на: coke2k в Януари 10, 2019, 05:56:01 pm ---
Бъркаш понятието ток и заряд. В диелектрика на кондензатора не се движат електрони а само под въздействието на външно ел поле се преориентират молекулите на диелектрика. Все едно трансформаторна ламарина или ферит или някакъв друг магнитно мек материал.. подложен на външно магнитно поле.
--- Край на цитат ---
Не не бъркам, токът от статично електричество представлява поток от електрони които преди това са били в диелектрика на кондензатора и са причина за неговият заряд, как тези електрони които са неподвижни в диелектрика стават изведнъж подвижни когато протече ток на разряд? Виж един пример, наелектризирана ебонитова пръчка се разрежда, как електроните които представляват зарядът на тази пръчка, протичат през нея като тя е диелектрик? за да се получи ток на разряд.
технократ:
--- Цитат на: coke2k в Януари 10, 2019, 05:47:15 pm ---Забравяте да отчетете центробежните сили. Всичко си е на мястото. Иначе нямаше да могат да се позиционират на орбита космическите апарати.
--- Край на цитат ---
Центробежните сили действат радиално, а гравитационите сили на орбитиращите планети действат тангенциално, ако има значимо гравитационно въздействие помежду сателитите, центробежните сили няма да се изменят но ще се изменят центростремителните сили защото масите на сателитите ще се сумират и оттам ще нарастне привличането между тях и гравитационият център около които гравитират сателитите, всъщност при това положение центробежните сили си остават едни и същи защото са пропорционални на масата, ъгловата скорост и радиусът на въртене, последният намалява но за сметка на това масата нараства.
coke2k:
Оххххх електроните в диелектрика не са неподвижни, просто не са свободни. За това не може да протече ток . Ама сега неща от първи клас ли трябва да се обясняват бе хора. Ток през диелектрика на кондензатора преминава само до приключване на процеса на преориентация на молекулите в следствие на външното електростатично поле. След това никакъв ток не протича. И никакви електрони не текат на никъде. Затова през кондензатора може да се прекара само променлив ток. Т.е. непрекъсната промяна на поляритетана външното ел поле кара непрекъснато да се "въртят" молекулките в диелектрика и това вече е ток. Големината му зависи от капацитета и честотата и разни такива. Ама напиши в гугъл кондензатор и ще ти стане ясно.
Тук няма нищо за коментиране повече.
За гравитацията и ценробежните сили също. Всъшност за гравитацията и центробежните сили въпроса е малко по сложен и едва ли е от компетенцията на някой от форума. Орбитата на планета или на някое тяло се изчислява на 20 листа голям формат интрегрално и диференциално смятане и няма смисъл да се опитваш с 2 думи да го обясниш даже да допуснем , че го разбираш. Оня руснак също.
Maistora52:
Заглавието на темата е подвеждащо, по същия начин, както например, че "Земята е плоска"!
Излиза, че ние всички сме съгласни с това твърдение и по този начин го утвърждаваме!
Ама, дали?
В този ранен момент е добре заглавието да се промени - просто с добавянето на думичката "Дали" - най-отпред и да се сложи един въпросителен знак - "някъде отзад"!
Радико:
Технократ се опитва да бъде журналист от жълт вестник. Съгласен съм да се разисква дали електрпните са истинските носители на електричеството. За гравитацията да кажеш, че не съществува... Мисля, че онзи бляд по скоро е искал да каже, че не е константа а се променя често и внезапно. И да ви кажа всеки може лесно да се увери експериментално в правотата на тези думи. Експеримента се реализира с 10-15 лв. разход. Комаи само Красиас и хълка не са в състояние да го реализират.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия