Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Възможна ли е скорост по голяма от скоростта на светлината

<< < (18/36) > >>

juliang:

--- Цитат на: atos в Декември 18, 2018, 04:42:10 pm ---Защо да няма?
Защото си приел, че не може да има нематерийно тяло, нали така?
Да, но менталните тела нямат измерима маса, астралните - също. Мисълта ти също няма положителна маса.

--- Край на цитат ---
Фотона също няма маса в покой, затова и може да се движи със скоростта на светлината. За да надвишиш скоростта на светлината е задължително да имаш маса. Отрицателна маса.
Така че разни ментални, астрални и т.н. ... сори, нулева маса => скорост на светлината. За повече ти трябва маса със знак минус.

Аtos:
Това казвам и аз де...
Отрицателна. Откъде ти хрумна нулева?
"Ако в това уравнение се приеме, че масата всъщност е първична енергия, ще видите, че формулата е вярна и работи!"
Замести масата с чистата енергия и ще получиш реалния отговор.

juliang:
Аха... сега чистата необременена енергия е с отрицателна маса... А кое тогазва е с нулева маса? Някаква "малко обременена" с информация енергия може би? И колко отрицателна е масата на необременената енергия, щот от това зависи с колко може да бъде надвишена скоростта...

Сам се усещаш че това са дивотии...

Аtos:

--- Цитат на: juliang в Декември 18, 2018, 11:46:07 pm ---Аха... сега чистата необременена енергия е с отрицателна маса... А кое тогаз е с нулева маса? Някаква "малко обременена" с информация енергия може би? И колко отрицателна е масата на необременената енергия, щот от това зависи с колко може да бъде надвишена скоростта...

Сам се усещаш че това са дивотии...

--- Край на цитат ---

Да, но ти не се усещаш, там е проблемът! Кое е с отрицателна и кое с нулева маса? Дай да помислим, де?
С нулева маса е етерът, а енергиите в него - с отрицателна, така става ли?
Ти какво предлагаш? Ако извадиш по-различна логика (стига да е логика) ще се съглася да я разгледаме!
Хайде и ти дай предположение за отрицателна маса? Не можеш, нали? И знаеш ли защо не можеш? Защото се страхуваш, страхуваш се да мислиш сам! По-лесно е да отричаш сляпо, разбира се!
Разбери едно - не може формулата да е вярна...наполовина! Не може да е вярна до тази стойност на параметрите, до която на теб ти се иска и то само защото на теб ти се е прищяло така! Или е вярна или е грешна!
Ако искаш да мислим заедно и да дискутираме - моля!

Но ако целта ти е да пресичаш всеки опит за мислене, анализ и хипотези, трябва да ти кажа, че ужасно си сбъркал адресата!!!!
Аз се развивам, (без значение от възрастта на която го правя), създавам си хипотези, правя анализи, догадки, независимо дали биха се опровергали или потвърдили в следващите 5 минути или 10 години! Това е...движение по пътя на познанието - дори и погрешния опит и недоказалите се предположения са...израстване!
Ти какво правиш? Боксуваш, драги!
Айде, това си е твой избор, но не изисквай и от другите да го правят!


П.П.Отрицателна маса не означава непременно "отрицателно тегло" само защото не можеш да си представиш маса без тегло, въпреки, че има връзка! Сетих се и за друго - тъмната материя дали има маса и каква е?

juliang:

--- Цитат на: atos в Декември 19, 2018, 01:02:53 am ---Да, но ти не се усещаш, там е проблемът! Кое е с отрицателна и кое с нулева маса? Дай да помислим, де?
С нулева маса е етерът, а енергиите в него - с отрицателна, така става ли?
Ти какво предлагаш? Ако извадиш по-различна логика (стига да е логика) ще се съглася да я разгледаме!
Хайде и ти дай предположение за отрицателна маса? Не можеш, нали? И знаеш ли защо не можеш? Защото се страхуваш, страхуваш се да мислиш сам! По-лесно е да отричаш сляпо, разбира се!

--- Край на цитат ---
Мисля че и сам можеш да стигнеш до заключението какво ще представлява тяло с отрицателна маса. Ако приложиш формулата F=m*a към такова тяло (с отрицателни стийности на m) ще разбереш как то трябва да се държи. Колкото по-голяма сила прилагаш към него, толкова повече то ще забавя движението си. Ще трябва да го дърпаш назад, за да го ускориш. Такова тяло попаднало в гравитационно поле ще се връща обратно в безтегловността.
А ти изведнъж решаваш че понеже ти е необходимо за спора, можеш да набедиш астрални или ментални не знам какво си в това че имат отрицателна маса. Просто така, без никакви реални доказателства. Без никаква обосновка дори.


--- Цитат на: atos в Декември 19, 2018, 01:02:53 am ---Аз се развивам, (без значение от възрастта на която го правя), създавам си хипотези, правя анализи, догадки, независимо дали биха се опровергали или потвърдили в следващите 5 минути или 10 години! Това е...движение по пътя на познанието - дори и погрешния опит и недоказалите се предположения са...израстване!
Ти какво правиш? Боксуваш, драги!

--- Край на цитат ---
Какво израстване?!? Абсолютно отказваш да приемеш цялата съвременна наука (айде, много голяма част от нея) само и само твоята хипотеза да запази някакъв смисъл. Теорията на относителността не е вярна, Айнщайн бърка, цяла камара институти и лаборатории умишлено фалшифицират резултати от изследвания, Земята (и не само) е куха, не сме кацали на Луната... вече забравих всичките неща дето не си съгласен с тях.


--- Цитат на: atos в Декември 19, 2018, 01:02:53 am ---П.П.Отрицателна маса не означава непременно "отрицателно тегло" само защото не можеш да си представиш маса без тегло, въпреки, че има връзка! Сетих се и за друго - тъмната материя дали има маса и каква е?

--- Край на цитат ---
Точно това означава, като дадох пример малко по-горе.
А тъмната материя ... точно липсата на "класическа" маса е причината да се предполага че тя съществува. На галактиките не им достига маса за да се впишат във формулите, затова учените допускат нещо, дет не се вижда но ИМА маса (нормална, положителна) за да могат да "впишат" вселената във формулите. Иначе просто галактиките нямаше да стоят на купове, а щяха да се разпилеят.
Колко е ... за да са верни формулите е много - липсват ни около 96%... :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия