Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

ГРАФЕН

<< < (3/14) > >>

EDM electronics:
Ако не за друго, то поне темата показва, че всеки полудял може да представи в Интернет "работеща" фантастична установка, а парадокса е, че повечето са такива.

Снощи се разтърсих в Яндекса за неговите разработки и се оказа, че има правено изследване от РАН за доста негови претенции, общо взето само една се оказва работеща, всичко останало, ако не е лъжа, то поне е неразбиране на процесите от Петрик.

По отношение на "термодвойката" - всъщност представлявала най-обикновен галваничен елемент. След време се разреждал елемента и до там.

По отношение на памука от графит са установили, че съдържа графен, но и смесица от всички останали форми на графита.

Всъщност не е нещо по-различно от изхода на останалите теми.

az_skeleta:
ЕДМ, графита е с размери, 150/250см. Така че площта му е дори и по голяма. Понеже е обработен електрод и не смея да го натисна много силно към рафта, че да не го счупя. Съпротивлението по късата страна на графита е 0,4 ома. Графит ламарина е 0,2ома. Напрежение няма, а в помещението не е студено. Не смея да го нагрея, щото електрода може да ми потрябва, ако се наложи ремонт на формата. В "графита" на руснака явно има и още нещо. Не знам колко е електродния потенциал на въглерода, на цинка е 0,76В.

nizo:
EDM electronics, има един англичанин Robert Murray-Smith, изследовател на графенови батерии. Те вече доколкото знам, започнаха начално производство на киловатчасови батерии от графен. Интересно, но той твърди, че те имат рецепта, която надхвърля възможностите на li-ion батериите. Интересно също така, че той също беше забелязал и споредил, че в някои случай се получава самозаряд на суперкондензатора, поне той така го разглеждаше, но не му беше ясно защо така се получава. Сега виждам, че Петрик казва, това да е температурен ефект. Наистина интересно. Графена доколкото знам има свойство на свръхпроводимост на топлина. Т.е. нагряваш от единия край, топлината моментално отива в другия край. Знам, че има подобни термопроводящи подложки. Феноменално ще е ако наистина 2 графенови листа преобразуват топлина в ток, защото както знаем, няма подобен добър преобразувател.

GreenHulk:
Общо взето ако се задълбочи човек в историята, може да излезнат някои интересни неща:)))

Процеса е да кажем (побългарено) интеркалиране на графит  с хлорен анхидрид  Cl2O7
Ако съм разбрал правилно с химическа реакция отвътре се цепи графита, но резултата не е чист графен, а парчета/люспи  графит/въглен, а графен не е намерен при изследването, намерени са някакви други вещества, включително хлор.

Сравнява се полученото с така наречения термо-разширен графит, като свойствата са подобни относно абсорбиране на органични вещества 1:30-1:40 и повече. Тоест това вещество става за абсорбент, но не и за филтър.

Реакцията може да е взривоопасна и има вероятно значение количеството въглерод и анхидрид, за да не гръмне, но да се запали и да раздува сажди. Визуално - купичка въглерод на няколко капки или да кажем няколко милилитра -налива от шишенцето съвсем малко.

Предполага се(от някакъв учен), че даже може да не се използва графит, а примерно дървени въглища, даже по така наречения патент на Петрик, това се допуска.

За батерията - разглежда се варианта от комбинация на термодвойка - въглерод(не просто графит) и метал + добавка на някакъв електролит (галваничен елемент). Не търсете СЕ тук:))


някои неща резюмирах оттук:
http://forum.lebedev.ru/viewtopic.php?p=42985&sid=259ceebece1364452d767c52aea0779d

Предполага се също така, че Петрик, имайки определени връзки, е бил включван като съпритежател на патенти на открития, които всъщност не са негови, с цел да се монетизира патента.

Иначе тези пухообразни сажди може да са интересни за изследване, ако някой успее да ги репликира, но явно е важно да се вземат сериозни мерки за безопасност, примерно в някаква камера или подобно, защитни очила и др.

Ако колегите химици се изкажат, би било интересно, горе-долу за повечето неща се ориентирах какво описваха, но някои детайли може да са интересни и да се изследват по-детайлно.

epwpixieq-1:
Превъртях малко изчисления и се оказва че нещо не е така както се представя на видеото. В 13:40 се представя че 10 така изработени двойки от пластини с площ 1м2 на разстояние 1 см една от друга, трябва да трансформират,  или имат комбинирана изходна мощност от, 1 kW. Тоест всяка секунда, така представената установка трябва да изважда 1 kJ, или по 100 J на плоча.

Във видеото се представя че устройството работи на база на околната температура като енергиен източник. Имайки в предвид че въздуха има специфичен температурен капацитет от 1 kJ/kg С, и всяка плоча има приблизителна 10 литра или 0.013 kg, въздух около нея (10 000 см2, 0.5 см от всяка страна), от които моментно може да черпи енергия. Тези 0.013 kg, въздух, във всеки градус С имат складирани 13 J. Излиза че една 1м2 плоча, за да трансформира топлината на въздуха около нея в 100 J, трябва да намали температурата на този обграждащ я въздушен слой, обемни 10 литра , от приблизително 7.7 С за секунда. Тоест, това би било директно доказателство за работата на устройството като термостатичен трансформатор. За съжаление никъде това не се представя като доказателство, въпреки че елементарно за наблюдение.

При такова бързо, предполагаемо, "всмукване" на топлина от въздуха, около апарата трябва даже да се усеща въздушно течение, от рязкото падане на изстудения вече въздух. Според мен, при положение че това се усещаше, щеше да бъде неоспоримо доказателство за работата на устройството с топлината на обкръжаващия го топлинен фон. Понеже нищо подобно не е показано, това навежда на мисълта, че устройство или работи на друг принцип, като възможно топлинния фон на въздуха да е една част от преобразуваната енергия а другата да идва от вълнов електромагнитен фон (или от някакъв друг незнаен енергиен източник), или има нещо друго което не съответства с това което се предоставя като информация.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия