Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Стърлинг

LTD стирлинг проект стартира!

<< < (2/3) > >>

GreenHulk:

--- Цитат на: montanar в Октомври 10, 2018, 10:00:55 pm ---С персонала е проблема не с работата - тия де познавам наоколо "не са мал" нищо чудно сам да се нагърбя да лея - не е койзнае каква философия да се разтопи алуминий . За силумина съм съгласен но ако си усложня живота и с това ш ми дойде в повече.......

Имам и друг разработен проект за който мога да ползавм стандартен силуминов материал но е малък и не мисля че си струва .......
Ще го умувам още .... възможно е да прибегна към него с цел експеримент а не реален резултат .... незнам ще видя .....

--- Край на цитат ---
Едни германци продават готови чертежи за 3D CNC - да си го нарежеш. Дали не беше около 200 евро цената. за около 0.5 КВт.

Между другото интересно какво би се получило с комбинирането на вихрова тръба и стърлинг:)
 https://en.wikipedia.org/wiki/Vortex_tube#/media/File:Ranque-Hilsch_Vortex_Tube.svg

montanar:
Вариант на цилиндровата група без водна конвекция - със силумин който ми е достъпен на момента и без отливане на компоненти. Но това е далече от сериозния замисъл който бих искал да реализирам а си е моделче играчка. 30-50 вата полезни най много да докара при тоя размер.
Единственото предимство е че може да работи при голям температурен размах примерно 200-300 градуса.

Аtos:
Малко ми е неясна идеята ти, относно тези цилиндри?
Каква функция ще изпълняват?

montanar:
Това което се явява прозрачното са цилиндрите в които се движат дисплейсърните бутала - отгоре и отдолу са топлобменниците - разложен чертеж е не е събрано.

Аtos:
То се вижда, че не е събрано...
Доколкото преценявам по формата, това ще е сравнително нискооборотен стърлинг?
Не е ли доста по-труден за изпълнение?
Ако работните цилиндри (в които се движат буталата) са тесни и дълги, не е ли по-лесно да се реализира по-голяма температурна разлика в двата края на цилиндъра?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия