Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

Тествам нова конструкция с ГЕЕТ

<< < (3/5) > >>

emm:
Здравейте колеги.  Ако инжекциона е механичен ще стане доста сложно ,защото се управлява по механичен път.Може да се пробва с клапана за вътрешното налягане който се намира на инжекцион главата от страни.
За ел.инжекцията е лесно....на МАП сензора се прави платка за стабилизирано отрицателно напрежение ,стандартно е около  1,2в 1,5в . Подава се по ниско напрежение с което се казва на Компа да подава по малко гориво. МАП сензора мери под-дроселното налягане ,този сензор е основен показател а ламбда сондата е вторичен показател който не е основен.
Ламбда сондата не отчита водород и кислород а само СО2 поне по старите.
Не ви препоръчвам да използвате клапани от газов инжекцион защото ще ги стопите. Газовете след реактора са мн.топли.
С газов испарител не е мн.сложно но все пак си е играчка но и на него ще му изгорите главната мембрана.Трябва само да се премахне радуцил вентила 10атм.
Най добре се прави с 2ва шприца в испаритела ,а основните 4ри се спират

ppankov:

--- Цитат на: emm в Април 19, 2009, 09:02:35 pm ---Здравейте колеги.  Ако инжекциона е механичен ще стане доста сложно ,защото се управлява по механичен път.Може да се пробва с клапана за вътрешното налягане който се намира на инжекцион главата от страни.
За ел.инжекцията е лесно....на МАП сензора се прави платка за стабилизирано отрицателно напрежение ,стандартно е около  1,2в 1,5в . Подава се по ниско напрежение с което се казва на Компа да подава по малко гориво. МАП сензора мери под-дроселното налягане ,този сензор е основен показател а ламбда сондата е вторичен показател който не е основен.
Ламбда сондата не отчита водород и кислород а само СО2 поне по старите.
Не ви препоръчвам да използвате клапани от газов инжекцион защото ще ги стопите. Газовете след реактора са мн.топли.
С газов испарител не е мн.сложно но все пак си е играчка но и на него ще му изгорите главната мембрана.Трябва само да се премахне радуцил вентила 10атм.
Най добре се прави с 2ва шприца в испаритела ,а основните 4ри се спират

--- Край на цитат ---

Но за целта ще ми трябва изпарител плюс два шприца, нали така :)

koliomcrae:
Здравейте колеги!Много ме заинтересува ГЕЕТ най-вече заради това че ускорението на Варбурга спада почти двойно.Искам да питам дали има вече някой готов с монтиран и работещ ГЕЕТ на четиритактов инжекционен двигател?Имам Нисан 100НХ и искам да му монтирам системата.Нисана има само ламбда сонда и е без дебитомер заводски.Идеята за ГЕЕТ е много хубава но за съжаление не съм развил чак толкова инженерните си знания и умения за да си го направя сам.Бих искал да се включа в някои екип за създаване на ГЕЕТ.
Имам добри познания по двигатели и всякакви инструменти.

ppankov:
От месец време не съм пипнал нищо по постановката, и аз като тебе съм със 16 винтила.
Досега, човека монтирал най много ГЕЕТ-ове е Емм, смятам да се уговоря с него, в удобно за него време да извършим монтаж и тестове. Веднага щом имаме резултат ще пиша.
 

aviv:
От всичко което пробвах до сега това е първото с което се захванах и пак към него се връщам. Моята кола е 2,3 150 коня 16 клапана пълна инжецзия.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия