Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

Тествам нова конструкция с ГЕЕТ

<< < (2/5) > >>

ppankov:

--- Цитат на: Duke_BG в Март 12, 2009, 09:12:10 pm ---имат пред вид моторче за празен ход - сигурно имаш такова в колата - то подава въздух заобикаляйки дроселната клапа за да поддържа  оборотите на празен ход но как да се управлява това е ключа  от палатката
представлява стъпково моторче и е като кран
но ако сложиш такова чудо ще трябва да помислиш и за предпазен вентил който да отвежда неизгорелия газ на безопасно място че може да не се разминеш само с пластмасовата кутия

--- Край на цитат ---

Да, да нещо такова се случи досега, пръснат въздуховод.
Тони, някъде тук във форумите, споменава, че газоподаването и газоразпределението, трябва да се преработи.
Тони, моля за твоето мнение.

Duke_BG:
и аз питах Тони с какъв двигател му е опела (че и аз съм с опел) ама той май не обича да споделя резултатите си с подробности  ;)

ти как подаваш газа ?
все си мисля че най-добре е да се подава през плочка за газово , но за пълните инжекции задължително трябва да има и "кихалка" защото пръсването на пластмасите и тръбите може да е най-малкия проблем - може да отиде и дебитомера а той си е цифра дори и за опелите при които частите са евтини.


Тони:
Не е вярно просто не чета ГЕЕТ. Опела е 1.6 но там нама монтиран ГЕЕТ. Тук имаме обработена пара, която се подава от засмукване. Изпарител от газова уредба работи като нерегулируем редоцил вентил и втората степем регулируем редоцир вентил. Как тук ще се подава ГЕЕТ не ми е ясно. Говорех за газов инжекцион, който да подава водород от електролизер на 3.5 бара а кислорода да се изхвърля.

ppankov:
Тези дни ми обещаха, резервен колектор - захранващ инжекторите.
Ще опитам да подам газа в него през клапан, след спиране притока на бензин при запален двигател.

Има друг вариант, но скъпо ми излиза вече, газови инжектори, управлявани от локалното ECU.

ppankov:

--- Цитат на: georgi70 в Април 04, 2009, 11:04:56 pm ---виждал съм симолатори на ланда сонда за различни автомобили които симолират работата на сондата и не са много скъпи


--- Край на цитат ---

Според теб кое е по добре - електронен емулатор или дистанционна втулка?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия