Справочници, схемотехника, теория > Практически опит

Уред за домашно топло и студено пушене на месо

<< < (4/8) > >>

Радико:

--- Цитат --- Боб от тенджера под налягане става перфектен! Това са физични процеси. Нарича се ТЕХНОЛОГИЯ! Ако си на голяма надморска височина и нямаш тенджера под налягане - ще ядеш боб...ама друг път!
Що си включваш електрическата скара, ами не кладеш огън и да църкаш мръвки на мангала? Ползваш електрическа фурна, вместо да си иззидаш една глинена пещ?
--- Край на цитат ---
Ами ял съм го и друг път и още по друг път не знам колко точно пъти. Колкото е по голяма височината толкова по вкусен става. На хижа Вихрен е най вкусен. И понеже е по важно какво е месото а не с какво го опушваш то наличието на течен пушк на пазара обезсмисля тази тема. какви високи напрежения какви глупости мажеш с кафникавата подправка и си готов.  Другото е игра на готвачи за малки деца, това в ената крайност твоята. В моята и на Юлиян крайност, спазваш достатъчно стриктно всички класически подробности в технологията и променяш много внимателно много малко неща.
Факта, че дори и марковите уискита са ментета не означава, че си прав а значи само, че вече живеем във свят менте.

mirkata:
Виждам, че някои мнения се отклоняват от темата.  Сравняват се пушенето на месо със сваряване на боб, направа на кашкавал, пушено сирене, вино, уиски и други.
Технологията на пушене на месо е съвсем друга. Просто няма место за сравнение.
Колкото до подробно ( така е представена ) засегнатата  тема в направисам, виждам, че е замряла от  близо 2 години. В тази тема все още се ползват така наречените стари методи за опушване. Резултата за неспециалистите е почти същия, но последствията от употребата на нездравословната храна все някога ще се появят, за съжаление.
За мен този процес на пушене на месо най подробно е засегнат в руските сайтове и в техните клипове в www.youtube.com.
Не искам никого да убеждавам, нито да влизам в спор за технологията. Единствено предлагам да се задълбочите в напредналата технология за опушване на месо, риба и даже някои плодове. Не зле и да се попитат и технолози от подобни фирми.
Накрая пак искам да подчертая : не съм специалист по тази технология, просто съм повярвал на по напредналите в тази насока руснаци.

Радико:
А сега де Сравняването на технологията на опушване на един продукт с технологията на опушване на друг продукт нямала място за сравнение ??????????
Не е ли КЛЮЧОВАТА дума ОПУШВАНЕ включена във всички тези продукти:
 Оушено месо
 Опушено сирене
 Опушен ечемик "уиски"
Бих искал да те попитам защо в същност избра точно този форум за такава тема. Не забеляза ли, че тук разискваме основно малко по друга материя. Ако търсиш съвет за нещо по устройството което те кефи да си правиш добре, но от това което пишеш оставам с впечатлението, че смяташ, че нямаш нужда от съвети и всичко ти е напълно ясно. Казваш темата в "Направи си сам" била замряла. Не е ли това добър повод да я посъживиш. Тук може да пишеш и ПИТАШ за по революционни методи като опушване с Браунгаз или още по революционното "Оргонно опушване"  Последното не е шега. Използвам думата оргонно защото няма никакво обяснение за процеса случващ се при приготвянето на оригиналното "Филе Елена" Процеса е възможен единствено в българският град Елена и околностите му. Предполагам, че Кадуцеус може да хвърли някаква мъждива светлина по въпроса по който " по напредналите" на които вярваш могат само да гледат със зяпнала уста и да цъкат с език.

--- Цитат ---Резултата за неспециалистите е почти същия, но последствията от употребата на нездравословната храна все някога ще се появят, за съжаление.
--- Край на цитат ---
Да тук си напълно прав, но все пак да ти обърна внимание на факта, че това никога не се е отразило на здравето на дядо ми а и на прадядо ми и така нататък. От което си правя извода, че по скоро има шанс да се отрази на твоето здраве благодарение на технологията на отворените, пардон напредналите руснаци.

mirkata:

--- Цитат на: Радико в Юни 02, 2018, 06:51:47 pm ---....
Бих искал да те попитам защо в същност избра точно този форум за такава тема. Не забеляза ли, че тук разискваме основно малко по друга материя. Ако търсиш съвет за нещо по устройството което те кефи да си правиш добре, но от това което пишеш оставам с впечатлението, че смяташ, че нямаш нужда от съвети и всичко ти е напълно ясно......

--- Край на цитат ---
Давам отговор на запитването на Радико.
Темата я пуснах, защото видях, че от този процес се интересуват hyparh и Михаил Кузмов. Вероятно съм си въобразил, че това ще бъде интересно и за други в този форум, сори, сгрешил съм.

Занапред ще се съобразявам с изискванията на този форум.

Михаил Кузмов:
Мдаа! очевидно не вникването в съдържанието, води до погрешни изводи! Не прочетох някой да е написал, аз съм сушил месо многократно в домашна обстановка.  Обаче коментари разни, бол!
Сега пиша, аз съм сушил месо (сновно свинско бонфиле) многократно. Дори описах опита си на приятеля швед, преди няколко години. Човека беше възхитен от резултата, както и цялата му фамилия, похапвайки си вече няколко години.
За съжаление "моята" технология е нестабилна, и силно зависима от времето (метеорологичното). Просто това става само зимата, при достатъчно продължително сухо време и температури ок. нулата или по ниски. Останалото е в подготовката и чакане ок.2 седмици. Например при мъгливо време резултата не е добър. При не улучване на момента от сезона, например топло време, може да се стигне и до разваляне на месото. Разбира се има райони в България, където резултата винаги може да бъде добър. Аз съм в Пловдив, така че сещайте се!
Това е причината да се заинтересувам от "пушека". Четейки стигнах до нЕкои изводи.
1/ има пушек и пушек 2/ пушека има консервиращи свойства 3/ студеният пушек е необходимият за целта 4/ при усвояване на технологията успеха е 100% за разлика от "моята" 5/ високото напрежение ускорява процеса, но не е задължително в технологията.
На края ще кажа, след като съм правил и ял не веднъж и дваж, селфмейд кайзеровано бонфиле, не ми препоръчвай драги Радико, ментето течен пушек. Пиши си там за етера, макар че като чета, все още си нямате хал хабер, какво е това етер. Иначе проблема си е твой, какво си хапваш! А тук, повече хора ще се научат, как да си хапват здравословно!!!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия