Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 368327 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 578
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #570 -: Юни 01, 2020, 11:34:29 am »
Какво да мислим, аз казвам, че формулата е хипотеза и под слънцето няма читаво доказателство.
Който иска да ми докаже - целият съм в слух (в другата тема обаче, тук е за друго).

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #571 -: Юни 01, 2020, 12:22:01 pm »
Какво да мислим, аз казвам, че формулата е хипотеза и под слънцето няма читаво доказателство.
Който иска да ми докаже - целият съм в слух (в другата тема обаче, тук е за друго).

Добре в другата тема за формулата на айнщайн, но се обоснови с някакви доказателства защо смяташ че формулата е хипотеза, и по точно, зависимостта на масата от енергията че е хипотеза, защото тази зависимост е факт.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #572 -: Юни 01, 2020, 12:25:46 pm »
Ето ви есенцията от най-развития и най-демократичният капитализъм.

В САЩ повечето кухни са направени от "говна" (цитат). Протича 1 кран, събира се на пода 1 ведро вода.
Сметката?
Ремонт около 18 000$.

А Радико се възхищаваше на заплатите в САЩ :)
Любувайте се, авторът на клипа е техничар (за протокола):
<a href="https://www.youtube.com/v/jwKw0-zTBKI" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/jwKw0-zTBKI</a>
Да и продължавам да се възхищавам. Това което си написал наистина е възхитително. Водопроводчика който е дошъл да отстрани повредата. По точно двамата видопроводчици взимат заплата от по 100 120 долара НА ЧАС.
повтарям НА ЧАС. просто там нещата са такива, че не е по когнитивните ви възможности да ги осъзнаете. Смешно е да ги ожалеате тези които са стъпили на американска земя.  Ако трябва да съм честен и аз смятам, че са за ожалване, но не и от този аспект от който вие със EDM разглеждате нещата.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 578
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #573 -: Юни 01, 2020, 12:31:44 pm »
Ако ми дадеш твърди гаранции (залог жилище на цена около 100 бона), че няма никога да се връщаш, ти купувам едноподочен билет за САЩ...
Мога да си го позволя.

Да вървиш и да се наслаждаваш доживотно на свобода, демокрация и благоденствие!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 604
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #574 -: Юни 01, 2020, 12:32:01 pm »
EDM electronics, много ми е интересно как така пишете (авторитетно) за нещата за които имате познание само от 2-3-та ръка, и това ми прилича малко като да се четат учебниците по физика без да изпитвате гравитация, да се опарите на огън или по общо, никога да не сте правили експерименти.

За да разбера, какво има на Луната, не е необходимо да ходя до там. Достатъчно е да видя какво са заснели ония, които са ходили. Дадох клип с човек, който е завършил висше образование в САЩ. Понеже обаче не знаеш руски, дори не си го прегледал. За мен да го чуя от него или от теб, все е 2-ра, 3-та ръка.


През, далечната (вече) 2004 година, като част от Ph.D. програмата в която бях, трябваше да преподавам в университетската система на City University of New York. Така аз бях един от тези преподаватели и мога да ви кажа че проблема не е в преподавателите а във студентите които идват без да имат добре изградена база от средното образование.
Разбирам, че основната цел този пост беше, да се похвалиш, че си бил преподавател. Няма лошо, но я отговори, защо, като се бараш педагог, не знаеш българския език и граматика, че ако почна да те поправям, ще ти почервенее цялата тетрадка? Недопустимо е преподавал, да не знае правописа и пунктуацията в българския език и въобще да е максимално прецизен.

После ти сам назоваваш проблема, че той бил в некачественото средно образование.
Кое средно образование, комунистическото или капиталистическото? Кои студенти са по-големи дебили, тия от Източна Европа и Иран или от САЩ?


Лично аз преподавах само два семестъра понеже не се потдадох на този модел. Пир мен от 50 човека които започнаха курса само 15 минаха ( като тези които получиха отлични оценки бяха от Източна Европа и Иран ), 25 се отказаха по време семестъра (понеже им се видя много трудно ) и другите 10 бяха скъсани. Разбира се това го забелязаха имах два "тактични" разговора със шефа на катедрата за това че съм бил много строг със студентите но аз (като твърдоглав) разбира се не си промених отношението, и затова след 2-рия семестър не ми подновиха договора.

Знаеш какво си признал с това? - най-кадърните студенти идват от "комунистическите" държави. Колко странно нали, и аз твърдях същото?

Ами ти като си бил преподавател, къде си получил преподавателското си образование, в комунистическа България ли? Ако е така, значи е имало добро образование тук, така ли е?

Преподавал си само 2 семестъра, УАЙ?
Не ти допаднала тяхната система. Да не би да ти е харесвала нашата повече от тяхната?  :D


Големия проблем за САЩ започва от преди 60-тина години

Само тук съм съгласен частично с теб, и от този момент нататък умира и американската мечта. Причините ги знам, но е дълъг разговор и не е за тази тема. Било е много добре в САЩ, но до края на 80 г., да речем до разпадането на СССР. Сега САЩ ги очаква същата участ на СССР. Това също е друга тема.


Така че, за тези за които не е станало ясно, не е въпрос на частни или държавни, въпрос е на качеството на студентите които влизат в университета и основно на конкуренция какви (качествени или некачествени) студенти се конкурират да влязат в определен университет. При положение че детето има добро познание и дисциплина на учение, то даже не трябва да ходи на университет а може, на сегашно време, приложено систематично и с добро ръководство (като това е много важно), да научи много повече през Интернет отколкото да си губи времето в една стерилизирана университетска среда, където най-вероятно, трябва да се съобразява със по-ниското ниво от колегите около него/я.

Качеството на студентите зависи от образователната система. В голяма грешка си и добре, че не си преподавател, щом смяташ, че Интернет може да замени училището. В крайна сметка знанията зависят най-вече от личните амбиции на ученика, но съществена роля играе и средата, и качеството на преподавателите.

Ако ти се наложи да потърсиш лекарска помощ, ще отидеш ли при лекар, който се е самообучил в Интернет, ще легнеш ли под ножа му? Ей така от Интернет се научиха да произвеждат глупаците и некадърниците, затова и в хранителните продукти има всичко друго, но не и храни.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 578
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #575 -: Юни 01, 2020, 12:50:23 pm »
Ако ми дадеш твърди гаранции (залог жилище на цена около 100 бона), че няма никога да се връщаш, ти купувам едноподочен билет за САЩ...
Мога да си го позволя.

Да вървиш и да се наслаждаваш доживотно на свобода, демокрация и благоденствие!
Ама съм голяма гадъ, нали Радико?

https://bgr.news-front.info/2020/06/01/masovi-aresti-na-protestirashhi-i-zhurnalisti-armiya-policziya-raneni-kurshumi-i-ogn-v-sashh-snimki-i-video/

Масови арести на протестиращи и журналисти, армия, полиция, ранени, куршуми и огън в САЩ (снимки и видео)


"Градове, в които е въведен командански час

• #Minneapolis • #LosAngeles • #Atlanta • #Denver • #Philadelphia • #Pittsburgh • #Seattle • #Cleveland • #Columbus • #Portland • #Miami • #Milwaukee • #Rochester, #NY"

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #576 -: Юни 01, 2020, 01:00:11 pm »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 604
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #577 -: Юни 01, 2020, 01:15:44 pm »
Имайте предвид, че това което се случва сега в САЩ е технологията на Майдана, патентована и прилагана на практика по целия свят с най-яркия й представител Сорос, т.е. всичко това е изкуствено и от един инцидент прерасна бързо, чрез платени провокатори - соросоиди във въстание. Целта е да се свали Тръмп от власт и да дойдат на власт опонентите му демократи, иначе скоро ще бъдат напъхани в затвора.
Аз лично симпатизирам на Тръмп и се надявам, че това няма да се случи.

Ако някой си мисли, че това е революция и ще доведе до фундаментални промени в САЩ - сгрешил е. За да има революция са нужни две неща: 1. алтернатива, а такава няма - социализма няма да отиде в САЩ и 2. поддръжка от външна сила, държава с интерес, каквато също няма.

Играе се майдан от типа "Слез от коня, да се кача аз".  ;)


За бавното и мъчително публично убийство на младия негър от полицай, чрез бавно 9-минутно задушаване, напикаване и настъпване на смъртта пред погледа на народа и другите полицаи, мога да коментирам само, че това се случва в идеализираната за вас демокрация, която се очакваше да е много хуманна.

Ако това беше станало в Русия - ой-ой-ой-ой, мама мия, не ми се мисли каква реакция на медиите щеше да има...

Има видео на което се вижда, как провокатор организира тълпата, облечен с противогаз и чадър, за да се крие от хеликоптерите и минава с един чук и чупи прозорци, озверява тълпата. А иначе американците има за какво да протестират, но проблема е в системата им. Докато не се появи друга, оправия няма да има.

Старата система оправя ли се?
Има една българска поговорка: "Старо кърпи, конци хаби".

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #578 -: Юни 01, 2020, 01:17:43 pm »
Да и продължавам да се възхищавам. Това което си написал наистина е възхитително. Водопроводчика който е дошъл да отстрани повредата. По точно двамата видопроводчици взимат заплата от по 100 120 долара НА ЧАС.
повтарям НА ЧАС. просто там нещата са такива, че не е по когнитивните ви възможности да ги осъзнаете. Смешно е да ги ожалеате тези които са стъпили на американска земя.  Ако трябва да съм честен и аз смятам, че са за ожалване, но не и от този аспект от който вие със EDM разглеждате нещата.

А знаеш ли, че въпросните американци нямат нито ден платен отпуск и почиват единствено на 4юли - нямат други национални празници,майките не получават и ден отпуск по майчинство и при техния стандарт тия пари, които получават едвам им стигат да си платят квартирата битовите сметки, храната, данъците, пенсионните и здравните осигуровки и голяма част от населението работи на 2 места за да свързва двата края.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #579 -: Юни 01, 2020, 01:20:58 pm »
Да и продължавам да се възхищавам. Това което си написал наистина е възхитително. Водопроводчика който е дошъл да отстрани повредата. По точно двамата видопроводчици взимат заплата от по 100 120 долара НА ЧАС.
повтарям НА ЧАС. просто там нещата са такива, че не е по когнитивните ви възможности да ги осъзнаете. Смешно е да ги ожалеате тези които са стъпили на американска земя.  Ако трябва да съм честен и аз смятам, че са за ожалване, но не и от този аспект от който вие със EDM разглеждате нещата.

Радико в САЩ заплатите на обикновените работници не са високи, но им стигат заради цените там, не са надути като нашите цени. Не обвинявам капиталистическата система, тя работи по добре от социалистическата, но трябва да се знае че само при некорумпирани хора.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #580 -: Юни 01, 2020, 01:43:42 pm »
Ако ми дадеш твърди гаранции (залог жилище на цена около 100 бона), че няма никога да се връщаш, ти купувам едноподочен билет за САЩ...
Мога да си го позволя.

Да вървиш и да се наслаждаваш доживотно на свобода, демокрация и благоденствие!
Витане благодаря за предложението, но когато реша, че имам някаква работа точно в щатите, въобще няма да ми е проблема билета до там. Казах ти не се занимавай с това явява се извън границите на твоята некомпетентност.
ЕДМ, не знам точно ма къде биеш, но се чувствам един вид задължен да отбележа, че успеха на Българските ученици и студенти на запад се дължи не на по добрата подготовка в българските училища. Които все още работят по порочната съветско макаренковска система. Ето сам написа. Деца обявени тук за някакво ниско качество не ставащи уж за нищо, слаб успех. Отиват там и стават номер едно. Това е защото тяхната система е направена да развива аналитичното мислене и да разкрива генетичните заложби.  Макаренковската система е направена за ДРЕСУРА. Тя е унищожителна. Заради това постоянно повтарям Щастлив съм, че имах късмета да се отърва от мозъкомелачката на българското висше образование. Наложена ни от нашите "освободители" ПОРОБИТЕЛИ Не говоря за руснаците а за тези които и тях са поробили.

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #581 -: Юни 01, 2020, 01:46:38 pm »
Радико в САЩ заплатите на обикновените работници не са високи, но им стигат заради цените там, не са надути като нашите цени. Не обвинявам капиталистическата система, тя работи по добре от социалистическата, но трябва да се знае че само при некорумпирани хора.
То ако им стигаха заплатите нямаше да се ползват масово кредитните карти - квартирите там са на космически цени и цените на жилищата им са непосилни за средното семейство особено, ако освен всичко друго изплаща и студентски заеми, които дори и при банкрут не се опрощават от държавата или университетите които ги отпускат.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #582 -: Юни 01, 2020, 02:20:01 pm »
То ако им стигаха заплатите нямаше да се ползват масово кредитните карти - квартирите там са на космически цени и цените на жилищата им са непосилни за средното семейство особено, ако освен всичко друго изплаща и студентски заеми, които дори и при банкрут не се опрощават от държавата или университетите които ги отпускат.

Стигат им заплатите за неща от първа необходимост. А у нас с минималната заплата , колкот да не умреш от глад.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 604
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #583 -: Юни 01, 2020, 02:44:53 pm »
Радико не си искрен и изопачаваш действителността.
Не си живял на запад и представа нямаш за живота там, ценностите им - да ги съжали човек.
Хората харесват не живота на запад, а парите им, защото така са устроили света тия колонизатори, та печатницата за пари е у тях и са обвързали цялата световна търговия с техните пари. Така те се отличават от останалия свят с по-големи заплати във валутно отношение и когато отиде чужденеца, за него тяхната заплата се явява възможност да спести и после да занесе в своята страна. Ако реши бачкатора да живее така, както в своята страна с тамошната заплата, няма да има кой знае колко по-висок стандарт.
Никога няма да можеш да си купиш жилище на запад, никога.

Иначе за образованието:
Забелязал съм, че всеки който е пропуснал да получи висше образование има комплекси. Все ще измисли някаква причина, че или не било нужно, или комунистите му пречели, или нямало никакъв смисъл, че тези дето учили били много по-прости от тях  ;), друго си е да се образоваш от Интернет и като отидеш да кандидатстваш за работа, за която се изисква диплома, да кажеш: моята е от Интернет, като гарант за най-добро качество.  :D

Да ти кажа, скоро си шпакловах сам гаража и го боядисах. Представих пред себе си диплома от Интернет за шпакловчик, учил се от клипове в Интернет. Наистина нямах нужда от университетско образование - прав си.  ;)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 578
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #584 -: Юни 01, 2020, 02:57:41 pm »
Ако някой си мисли, че това е революция и ще доведе до фундаментални промени в САЩ - сгрешил е. За да има революция са нужни две неща: 1. алтернатива, а такава няма - социализма няма да отиде в САЩ и 2. поддръжка от външна сила, държава с интерес, каквато също няма.
Нито социализмът, нито комунизмът могат да дойтат в САЩ  8)
По една простичка причина.

Дори последният бедняк в САЩ се мисли за временно бедстващ милионер!

Докато американската мечта не стане за посмешище по света, така ще е.
Ама нещо взе да идва Видовден. Това е само началото, т.е. показали само предястието. Чакайте да вкусите десерта  8)