Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 363511 пъти)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 376
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #690 -: Юни 18, 2020, 10:36:52 pm »
Радико, нали знаеш, няма как Севастопол да стане Американска база.
Не знам какво става, ама работата върви на зле.
Имам приятел в Денвър, работи за зет си, има чисто ново Волво - 26м. хладилник.
Разправя ужасии. От 6 дена не мога да го намеря.

Тея двамата не може да се каже, че с Путин, ама и те разправят лоши работи.
А и тримата са евреи.
https://www.youtube.com/watch?v=PIGiVGmbqdg
« Последна редакция: Юни 18, 2020, 10:52:19 pm от Ksurnev »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #691 -: Юни 18, 2020, 11:21:43 pm »
Искам да споделя едно рекламно видеокличпе от Boston Dynamics: https://youtu.be/VRm7oRCTkjE

Споделям го тъй като съм сигурен че голяма част от вас ще почнат да ми говорят, че роботите ще оставят хората без работа, че едва ли не ще ни завладеят... щото точно това прочетох като споделях клипчета на тая фирма тук преди месеци или години.
А повода е че освен че клипчето е ново и че съм лют фен на такива джаджи, преди следмица се случи едно друго нещо: https://tvn.bg/rabotnik-zagina-zadushil-se-v-tsisterna-na-gazstantsiya/

С тоя човек сме правили няколко обекта в Русенска област... Можеше да е още жив, ако роботи като този в клипа бяха по-широко разпространени и достъпни...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #692 -: Юни 18, 2020, 11:33:32 pm »
Няма лошо.
Лошото идва от съвсем други места:

1. Ако обществото е репресивно и благата се разпределят несправедливо - негативните моменти ще се задълбочат.
2. От автоматизацията човечеството се обездвижва, а от роботизацията - още по.
3. Безделието в общият случай тласка човека към пороци. Справки убиеца на Милен Цветков...
4. Роботите могат да станат перфектни войници, разбирай убийци.

Както всичко в живота, това е нож с 2 остриета.
Хубавото или лошото е, че истинските роботи няма как да са евтини.

Иначе дори NAO-то, въпреки многото екстри като цяло си е тъпо парче  8)
-

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #693 -: Юни 19, 2020, 12:08:44 am »
1. Ако обществото е репресивно и благата се разпределят несправедливо - негативните моменти ще се задълбочат.

Какво значи "справедливо"? Кой е верния отговор?
А: На всички по равно?
Б: На всеки спред това колко му е нужно?
В: На всеки спред това което е вложил?
Г: Някой "по-спраедлив" ще определи на кой колко му се полага?

Или имаш някаква друга идея за разпределяне?

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #694 -: Юни 19, 2020, 08:23:19 am »
Boston Dynamics са десетилетия напред. Произвеждат роботи за военните. Така , че това което показват масово в интернет е 10 години назад поне. Тези демота са с роботи, които съм виждал преди 7 години.
https://www.youtube.com/watch?v=JJaa5pJaVRY

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #695 -: Юни 19, 2020, 09:10:35 am »
Или имаш някаква друга идея за разпределяне?
Да. Например китайците.
Те наистина скоро няма да имат бедняци (не казвам всички богати!). Заложено в партийните им програми.

Дори на бедняците от преди десетилетие са им давали някакви стотинки, с които в специални закусвални да може на обяд да си поръчат 1-во, 2-ро и 3-то.
:) Яденето при китайците е подобно на чайна церемония за японците - тогава не ги търси за бизнес.

Да не се отплесвам - ако искаш разбери за социалната система на Китай.
Там няма да видиш огромни бедняшки предградия, както например в Сияйният град на хълма U.S.A.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #696 -: Юни 19, 2020, 09:34:09 am »
Boston Dynamics са десетилетия напред. Произвеждат роботи за военните. Така , че това което показват масово в интернет е 10 години назад поне. Тези демота са с роботи, които съм виждал преди 7 години.
https://www.youtube.com/watch?v=JJaa5pJaVRY
Бостън Дайнамик произвеждат роботи за този, който може да си ги позволи. Този Spot на рекламното клипче можеш да си го купиш онлайн и в момента (ако живееш в Щатите) -  струва точно $74 500 с доставката: https://shop.bostondynamics.com

Да. Например китайците.
Те наистина скоро няма да имат бедняци (не казвам всички богати!). Заложено в партийните им програми.
Ти идея си нямаш как живеят огромна част от хората в Китай...
Един българин има шивашки цех където поддържаме разни техники, Той разказва за посещението си в една шивашка "работилница" в Китай, където е ходил да преговаря за изпълнение на поръчки. 18 000 шевни машини само в едното хале... И общежитие за работниците - 3 шкафчета, една маса, 2 стола и едно легло. Общи бани и тоалетни за етажа. Шкафчетата са 3, защото там живеят 3 шивачки. Едната спи, другата ако иска може да стои на масичката ако не е някъде навън, третата шие в цеха. И на 8 часа си сменят местата. И така - докато умре, щото пенсия няма да получи.
Фабриката си има своя детска градина, в която работничките оставят децата си когато са на работа - за да не губят време да ходи някъде. Познай на какво ги учат по време на заниманията... Там децата се раждат, отглеждат се в детската градина, и оттам направо сядат на шевната машина.
Да, буквално погледнато тези жени не са бедни - не просят на улицата, имат покрив и храна всеки ден. Така че може и да премахнат бедността по този начин. Но това не е живот.

Това е снимка от общежитието към завод на Епъл в Китай:


В централния софийски затвор условията са по-добри...
« Последна редакция: Юни 19, 2020, 09:53:45 am от juliang »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #697 -: Юни 19, 2020, 10:45:09 am »
И тия като нас, всички са от село. Там си имат, нямай грижи.
Защо "пандемията" се пръкна по време на китайската Нова година?
Защото всички си отиват по родните места.

А и напредват с отрицателната раждаемост: тях, за разлика от нас не ги бърка...
Напредват и от работилницата на света да станат проектансткото бюро на света,
а други да се гърчат да бачкат.
Не ги мисли.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #698 -: Юни 19, 2020, 08:17:12 pm »
Няма как китайците да станат "проектантското бюро на света"  и те имат същия проблем като японците и како всички други от жълтата раса. Те са много упорити изпълнителни и прецизни. Но до там. Ако нещо е червено могат да го направят много по червено. Ако е тънко ще го направят много по тънко. Ако е гладко и блестящо, по и по и т.н. и до там. Принципно не съм расист, но генетичните предопределености са си факт. Въпреки яростното им отричане
 Въпреки, че отнеха нобеловата награда на откривателя на ДНК, фактите са си факти.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #699 -: Юни 19, 2020, 08:27:36 pm »
Откакто японците разбраха, че ориза е само гарнитура , а не основното в менюто - много неща се промениха.
Аз помня като почнаха да правят евтини и качествени неща. Евтини бяха в началото, а сега японската техника е една от най-скъпата. И стандарта на живот им стана доста по-висок от там и цените на всичко останало...
Подобно нещо очаквам да стане в Китай само че доста по късно и по-плавно.
Почна се :вдигат се цените в aliexpress , а най-интересното е че се вдига най-много цената на доставките!!!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #700 -: Юни 19, 2020, 09:20:44 pm »
, а най-интересното е че се вдига най-много цената на доставките!!!
Цената на доставката е смешна. Аз не мога на тая цена да пратя нещо до Бургас, а те ми го пращат от другия край на света.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #701 -: Юни 19, 2020, 09:26:13 pm »
Защото не си виждал новите цени!
Много ми сбърка това плановете...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #702 -: Юни 19, 2020, 09:51:01 pm »
Нормално е - няма полети на пътнически самолети, няма къде да качат малко поща и се налага да се плаща за самолета.

А вероятно и правителството е орязало субсидиите с които покриваше разходите по транспорта.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #703 -: Юни 19, 2020, 10:04:11 pm »
Радико според мен е прав.
Аз също не съм расист, Господ е отредил черните, жълтите и червените да живеят също на тази планета, но не съм и либерал, за мен всеки трябва да си знае мястото в обществото - правата трябва да съответстват на задълженията, възнаграждението на труда. Не може неграмотник и михлюз, миризлив и пр. да има право да гласува или да получава помощи, само защото е от друга раса. Та той не си знае трите имена, как да знае какво е политика, работа, училище, и т.н.

Само белия човек ражда наука и това е така на първо място поради генетиката, т.е. физиката - расата, но и зависи от душата - колко време е живяла и развивала. Та винаги съм казвал, привилегия е в този живот да си в тяло на бял, още повече на мъж.

Другите раси също се развиват и израстват духовно, но спрямо бялата е все едно да сравняваме ученик от 1 кл. и 10 кл. Всички учени с фундаментални открития за човечеството са бели - факт.
Това което казвам не е расизъм, а еволюция. Подробно нещата са обяснени и от Мулдашев в обясненията му за клониране на човека от извънземни.

Аз също мисля, че рано или късно китайците ще батаклясат. Китай е това, защото ги направиха САЩ, само и само да не е Русия.

В Алиекспрес поскъпнаха стоките, не защото взеха да си вдигат цените от навирен нос, а защото много намаля търговията, особено със САЩ и все пак трябва да реализират някакви печалби, защото от стоките си печелят жълти стотинки. А шипинга за малките пакети го плаща държавата им, за да се стимулира онлайн търговията. За по-големите товари също се субсидират, но частично.
« Последна редакция: Юни 19, 2020, 10:20:00 pm от EDM electronics »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #704 -: Юни 19, 2020, 10:33:12 pm »
Един руснак, живеещ в Китай рече, че това е страната на победилата магия.
Атеисти са, материалисти, но са суеверни като езическите си предци.

Защо азиатците отстъпват исторически в техниката?
От духовността идва.
За техните религии светът е познаваем, но донякъде.
За християните, човек е образ и подобие Божие.
Ангелите са духове служебни (със супер сили по днешният жаргон), но на човека е дадено творческото начало...

Всичко идва от това, с какви очи го гледате тоя свят. Или по-скоро поколения назад как са го гледали.
За ДНК, не е точно ДНК, макар и да прилича  :)