Животът- начин на употреба! > Политика, религии, себеосъзнаване

това наистина трябва да ни плаши

<< < (2/266) > >>

Радико:
Никой друг ли освен мен не вдява кква е ролята на виртуалните валути в тази гадна работа.

juliang:
Радико, компютрите все още са много-много назад спрямо човека при разпознаване на лица. Не можем да си обясним как можем да намерим за десети от секундата лицето на познат човек в тълпа. Познаваме го и когато се е обръснал, и когато е с очила, дори успяваме да го направим през мътно стъкло... Тази задача е изключително трудна за компютрите, изисква огромни изчислителни ресурси и отново резултата е процент вероятност, а не твърдение.
Не виждам нищо лошо компютри да могат да разпознават хората. Други хора могат, така че ако някой трябва да се намери, ще го намерят по един или друг начин, просто тук не трябват хора.
Да, разбирам притеснението ти - правото да останеш анонимен, да се слееш с тълпата... но това отдавна го няма, от преди поне 20 години. Не че не можеш да прецакаш тази система, но ... не виждам смисъл. Така или иначе ти се появяваш на много места, начините да те намерят не са само по лицево разпознаване. От 100 години хората в полицията търсят чрез роднини, чрез парични потоци... За да "излезеш от матрицата" трябва да почнеш да живееш като в средновековието.

А криптовалутите не знам защо ги намесваш - те са един от способите да "заметеш следите" ако чак толкоз искаш, или поне да е малко по-трудно да те открият. Макар че и това не е точно така - валутата е анонимна, но в момента в който я обмениш за реални пари или блага - пак се показваш. И ако човек е наистина упорит и има ресурси - той може да проследи всеки един биткойн откъде е дошъл и накъде е отишъл. И за това не му е нужно позволение от държавата или от който и да било - това е общодостъпна информация, всеки който "копа койни" я има на хард диска си.

edin:
От къде си толкова сигурен, че компютрите са назад? Дали ти не си назад с информацията?
Цял Лондон е опасан с камери, които могат да те следят постоянно, къде ходиш, ако ти сложат снимката в софтуера. Технологията е много по-напред, отколкото хората си мислят. Аз снимах от екрана на компа 45сек. от един филм и го качих в тубата. След няколко секунди, системата ми съобщи, че е блокиран, поради авторски права!
Какъв е тоя софтуер, дето разпозна какво съм снимал, в такъв кратък срок, при условие, че ежесекундно в тубата се качват гигабайти видео? Направих втори опит, без звук, да не би да разпознава звука, но пак ударих на камък.

hyparh:
Edin, обърни видеото да бъде огледално на оригинала (чрез някакъв софтуер за видеообработка) - по този начин ще избегнеш авторските права ;)

edin:
Огледални субтитри, малко трудно се четат  ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия