Автор Тема: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ  (Прочетена 91986 пъти)

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #60 -: Април 10, 2017, 02:34:51 am »
Даммм, по случай, добрият край на седмицата, бих искал да почерпя с едно парче на любима банда (то ме намери), а и заглавието,  донякъде, пасва с темата:

The Prodigy - INVISIBLE SUN ;)

https://www.youtube.com/watch?v=a2pYYYch-bU

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #61 -: Април 10, 2017, 05:32:51 pm »
Ще помоля модератор да премести #57 на caduceus тук:
http://mazeto.net/index.php/topic,21.75.html
По принцип това е недовършена тема. Нямаме яснота за клетката на Joe, независимо многото написано. Нямаме конкретни практически действия за прилагане, за проверка на ефекта! Всичко изглежда в сферата на добрите пожелания, и приказки за възможности!
Липсва емпиричен подход!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #62 -: Април 10, 2017, 05:48:44 pm »
Пост 57 засяга главно производството и свойствата на Браун газа, клетката на Джо е косвено засегната, така,че си е на мястото.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #63 -: Април 10, 2017, 07:22:32 pm »
Да, Джо го споменах само защото на практика е електролизерна клетка подобна на оксиводородните, но почти без ползване на електричество.
Кузмов - практика имам, но няма да я разберете... Произвеждал съм оргонна пара по няколко начина както споменах - от активиране на розов зеолит с оргонни намотки, до механично получаване чрез мембрани на Шаубергер. За последното може да видите какво казва дядо Фриц Вацл в следните клипове /той също нарича оргонната пара "газ"/.
https://www.youtube.com/watch?v=u1wDDWceE4c
Цялата серия клипове е интересна, но линкът е конкретно към темата за "газа"  :)
Поздрави!

ПП
И баси мълчанието, никой не рачи поне да коментира това което пиша - а то е много важно... Само гледате да го заметете някъде на майната си. Егати техническия форум... Айде вземете се в ръце де!!!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #64 -: Април 10, 2017, 08:23:50 pm »
...
И баси мълчанието, никой не рачи поне да коментира това което пиша - а то е много важно... Само гледате да го заметете някъде на майната си. Егати техническия форум... Айде вземете се в ръце де!!!

Внимавай какво си пожелаваш... :)

june1900

  • Гост
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #65 -: Април 10, 2017, 08:40:18 pm »
Внимавай какво си пожелаваш... :)

Тоо... аз имам какво да кажа :) Но за мен въпроса е "защо тук", при условие, че ако изчакам, ще имам като платформа всичко, което някога съм искал.

Гледам, и оттатък, ИванБГ и други хора се мъчат да ползват тукашните условия за нещо, за което не са направени... при положение, че ако изчакат малко, ще имат повече файда. Тъкмо имат време да си подготвят каквото има за подготвяне.


Да не говорим, колко съм направил вече за смъкването на езико-културните бариери. Но дори и когато въпроса опира до един клик разстояние, даже и за такова нещо няма желание. Кадуцеус е съвсем прав.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #66 -: Април 10, 2017, 08:48:04 pm »
Асен'си, че е важно, важно е! И е много ценно... ама кой искаш да се изкаже, като това е една от най-сложните теми, особено пък за клетката на Джо... там направо "че си изръфаме моливите", да не казвам "че ще настане плач и скърцане със зъби"!...
Бях мераклия преди години да си правя и аз ННО-електролизер, ама като видях изкривения капак на една кола от взрив на уж Браун-електролизер и ... мерака ми се изпари!

Това не е просто специална тема, а много специална! И за нея си трябват големи специалисти!

Това, което мисля, че не се спомена досега, е във връзка с евентуалното кавитиране на водата... и да подскажа на не-специалистите, че за да има сериозна кавитация - трябва да се осигури и сериозен воден напор - според избрания метод, иначе ще има само обикновено бълбукане и ... чоплене на семки!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #67 -: Април 10, 2017, 10:25:39 pm »
Имах намерение с caduceus да обсъдим, как да пробвам да изкарам оргон от моята Joecell. Ако е възможно! Уви, тук не става въпрос за това!

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #68 -: Април 11, 2017, 01:12:07 am »
Алооо - техническият форум, не разсейвайте, моля!  :)
И аз имам кво да кажа за Ор, но не ми се струва, че тук е правилното място.

Тук, бих цитирал Бай-Тош:

"Матрял има - действайте..." ;D

Та има, един лист ламарина 0,5мм., марка 340 (друга, след две седмици) 14 гумени, пет-милиметрови фланчета с вътрешно д., нещо към 160, а външно 200мм., има и два плексигласа - 300х200х10. 
С тия съставки, мога да забъркам, нещо, като една суха клетка с 12 клетки... Ама, ще е скука - за т'ва дайте, нек'ви рецепти.  ::)

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #69 -: Април 11, 2017, 01:25:45 am »
Това, което мисля, че не се спомена досега, е във връзка с евентуалното кавитиране на водата... и да подскажа на не-специалистите, че за да има сериозна кавитация - трябва да се осигури и сериозен воден напор - според избрания метод, иначе ще има само обикновено бълбукане и ... чоплене на семки!

Имам го предвид, това..., но в моята конструкция се оказва и пречка за друга, важна екстра... :-\

Колеги, искам да подсетя, че клетките на бай ни Илия са съобразявани за производство, а това със сигурност е наложило известни, компромисни решения. Така, че не е нужно да ги копираме, сляпо, а да разберем смисълът и го приложим, правилно...
« Последна редакция: Април 11, 2017, 06:34:19 pm от Maistora52 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #70 -: Април 11, 2017, 01:11:13 pm »
Кузмов
В темата за клетка на Джо ако искаш ще обсъдим как  да пуснем твоята /да не цапаме тук/
Майстора
Да, дълга и широка е - но може да се преборим  :) Аз например отдавна имам желание да извъртим няколко експеримента с електролизер на колеги, които му знаят възможностите и да вкарам малко от моите си оргонни технологии - та да видим дали ще има разлика в добива или нещо друго. Нито ще боли, нито ще гърми /надявам се де  ;D/ Най-много нищо да не стане.
Джун
Дай Боже да се получи скоро и твоята работа, та да задвижим всичко напред с пълна пара  :)
Бъгман
Желая ти успех в делото - дерзай!
Поздрави


Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #71 -: Април 11, 2017, 04:41:59 pm »
bugman, надявам се да си разбрал най важното за "обикновеният електролизер"! Казано с прости думи:
1/да бъде голям 2/ако не е разделителен не може да заварява, но може мн. други неща
Чети G.W. за приложения. На мен не е нужно да вярваш! За разлика от G,W. аз съм световно неизвестен!
caduceus, поисках преместване на пост #57, защото в другата тема имаш пост също с няколко точки, които се припокриват и допълват с точките от пост #57.
Тук още в увода четем "трети газ" в кавички! Очевидно е след прочита по надолу, какво имаш в предвид! Т1/ четем +оргонна пара, Т2/ започва с оргонна пара, Т3/ започва с клетката на Джо, Т4/ пак четем оргонна пара Т5/ започва с оргонна пара, Т6/ не четем, Т7/ четем оргон от етера, Т8/ четем Джо селл Т9/ не четем!!  Правилно ли съм разбрал или съм малоумник? P.S. въпроса не се отнася до теб
Ще потготвя всички възможни материали за наличната ми разработка. Ще ги постна в другата тема, и след като се запознаеш ще преминем към практика!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #72 -: Април 11, 2017, 04:51:38 pm »
Мишо, постът на Кадуцеус е в пряка връзка с темата.
Ако смяташ за нужно, мога да го дублирам в другата?

june1900

  • Гост
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #73 -: Април 11, 2017, 06:30:13 pm »
Кинг: Сега ще разгледаме следните иновативни идеи.

Първата идея е, че енергията от Нулевото състояние (Zero Point Energy) наистина съществува. Можете ли да повярвате, че по-голямата част от нормалното инженерно общество не е наясно с това? Това не го пише в учебника им, и за тях това е достатъчно – те просто не вярват, че има налична енергия в матрицата на пространството.

Физиците не вярват и в това – не вярват, че само-организацията наистина се случва. Искам да кажа, че в енергията от Нулевото пространство се наблюдава кохерентност. Те не могат да повярват, че такова нещо може да съществува, така че освен инженерите и физиците също спират до тук.



Само че, когато тази само-организация се случи, а тя се случва в моментите на пулсиране на плазмата, енергията от Нулевото пространство формира тези пръстеновидни вортексни плазмени форми, наречени плазмоиди.

И именно тези плазмоиди проявяват енергийните аномалии. Те също така демонстрират и аномални сили.

Освен това, те могат да преминат през кохерентна каскада, само-организирайки се в по-големи плазмоиди. Или пък вортексни форми – ако попаднат във вортекс, те могат да придадат допълнително енергия на самия вихър.

Енергетичната материя, увита в симетрична тороидна форма, и бидейки във високо-енергийно състояние, може да бъде преобразувана в плазмоид, когато е рязко и изненадващо пулсирана или ударена от някакъв импулс.

И тук е важното – не е нужно цялата енергия да съществува в този грозд. Този грозд е само една матрица, само една форма… и когато тази грозд се намира в двигателя с вътрешно горене, и когато бъде ударен от електрическата искра – ТОВА е момента, в който гроздът се преобразява в плазмоид, и ТОВА е момента, в който голямата енергия се разлива в системата. Точно в ТОЗИ момент се проявява аномалната сила, и тя избутва буталото.

Тоест буталото се избутва от енергията от Нулевото пространство. А не от нагретия посредством възпламенения водород въздух.

Освен това, тези плазмоиди могат да се образуват не само в инертен газ, но и във вода. чудо е, че могат да се образуват във вода, защото това прави експеримента много лесен. Причината, заради която избрах тези електролизерни проекти преди 6 години, е че те дават възможност на хобистите аматьори МАСОВО да репликират този експеримент.

Всеки един хобист ще може да успешно направи машина за свободна енергия, ако се научим как да предизвикваме появата на повече от тези заредени гроздове от водни молекули.

И ще ви подскажа – Кавитирайте водата!



Това всъщност превръща двигателя с вътрешно горене от спънка в предимство!

Инжектиране енергичните гроздове, удряте ги с високоволтовия импулс, те изпадат в самоорганизираща се каскада, появява се аномалната сила… и буталото се отмества заради ефекта на свободната енергия – заради ефекта на пулсираната плазма – това движи буталото.

По този начин, това отваря възможност всички автомобили на света да се преустроят и с лекота да работят със Свободна енергия.

Сега ще видим една архетипна форма, която постоянно се повтаря – енергичният тороид.



Той се появява в четири ключови момента в тази презентация.

    - Разпадащите се кавитационни водни мехурчета възприемат тази форма при разпадането си.
    - Плазмоидите – вортексните пръстени – те са с тази форма.
    - Гроздовете от инертен газ също са с тази форма…
    - и гроздовете от водни газове са също с тази форма.


...


Енергията от Нулевото пространство е турбулентна виртуална плазма, като “квантова пяна”. Електрическият поток навлиза в триизмерния ни свят през мини-виртуални частици, които постоянно се появяват и изчезват.

Моделът за онагледяване на енергията от Нулевото пространство представлява една турбулентна, хаотична плазма… В която плазма електрическият ток навлиза и веднага излиза… Наречен е “квантова пяна”, това е моделът на Уийлър за “геометрична динамика”.

Може ли в тази квантова пяна да се предизвика само-организация?

Първоначално отговорът беше “Не! Тя е произволна! Произволните неща трябва завинаги да останат произволни! Това е Вторият закон на Термодинамиката…”

Само че се оказва, че само-организацията се случва. И тази идея първо хрумна на Илия Пригожин (Ilya Prigogine). Получава Нобелова награда по химия през 1977г заради това, че успява да демонстрира как една система може да еволюира от хаос към себе-организация.

И системата… която и да е система, която покрива тези три изисквания, ще демонстрира себе-организация:

    – Системата трябва да е нелинейна
    – Системата трябва да е извадена от равновесие
    – През нея трябва да протича енергиен поток



Некохерентни флуктуации… Поляризиран вакум… Елементарна частица

А как протича енергията от Нулевото пространство? Тази диаграма е много важна. Това е Моделът на ортогоналния поток на Уийлър. Тази изрезка, тази плоскост, представлява триизмерното пространство.

Когато потокът преминава през него некохерентно, когато преминава през него с произволна геометрия, това го наричаме “фонова свободна енергия”.

А когато потокът има лек наклон, това се нарича “поляризиран вакум”.

А ако потокът има вортикулярност на геометричния вектор, когато преминава през триизмерното пространство… когато се получава спирала, когато преминава… ТОВА представляват елементарните частици.

По този начин, когато потокът на Свободната енергия има спираловидно движение, той стабилизира съществуването на всички елементарни частици. Точно както течението на потока стабилизира водовъртежа.



Робърт Лафлин е добър автор относно себе-организацията. Нобелов лауреат е. Неговата теза е, че всичко произлиза от себе-организацията на колективите, включително и самите физични закони. Силно препоръчвам тази книга.

Та какви са принципите за добиване на кохерентна Свободна енергия от пространството?

    -Да се работи със системи със силно изразена нелинейност… като например плазмата
    -Трябва да се извършва рязко и изненадващо в хвърляне на системата в дълбоко неравновесие… като например изненадващо волтово разреждане
    -Максимално да се увеличи контакта със Свободната енергия посредством:
         – йони (които имат вортексна структура)
         – вортексни форми



Проводим електронен облак (в равновесие с околното си пространство)

Линейни проводници за електрони – това са ви добре познатите медни жици. Те са в термодинамично равновесие със Свободната енергия. Поради това не виждаме много ефекти, дължащи се на Свободна енергия, когато използваме нормалните всекидневни проводници и електроника.



Вакумно поляризиране на ядрото (може да отприщи себе-организация)

Обаче! При ядрото на един атом, линиите на вакумната поляризация се сливат много стръмно върху ядрото… и по този начин… всяко едно рязко раздвижване на атомни ядра е активатор – кохерентен активатор на енергия от Нулевото пространство (Свободна енергия).



Резкият йонен поток огъва енергийното поле на Свободната енергия

На този модел можем да видим как резкият йонен поток създава огъване на енергийното поле на Свободната енергия, което е в равнината на триизмерното ни пространство.

Това се нарича орто-ротация. Когато ортогоналният поток се завърта навътре около себе си, в спирала, в равнината на триизмерното пространство.



Екзотичните, кохерентни вакумни състояния в квантовата електродинамика възникват в резултат на сблъсъка между тежки йони

Това се вижда и при експериментите със сблъскване на йони, наричат го “възникване на екзотични, кохерентни вакумни състояния”.

june1900

  • Гост
Re: Електролизен апарат за заваряване с Браун газ
« Отговор #74 -: Април 11, 2017, 06:32:09 pm »


Плазмени йонни акустични осцилации (демонстрират енергийни аномалии)

Кинг: Виждат го и при плазмените експерименти. когато йоните се движат в синхрон, това се нарича йонна акустична плазма и е добре известно, че проявява енергийни аномалии.



Йонната акустична дейност отприщтва състояния на себе-организация

И тези аномалии се асоциират със себе-организиращи състояния. Наблюдават се неща като голямо поглъщане на лъчиста енергия; мимолетни високочестотни импулси; електрони бегълци; и аномално развиване на температура…



Плазмоид на кълбовидната мълния (тороид от електронни спирали)

И тази себе-организация се оказва, че е една тороидна форма. Един плазмен вортикулярен пръстен.



Спирален поток във влакното на един плазмен вортикулярен пръстен (безсиловият вортекс създава естествена стабилност)

Въртенето по пръстена прилича на спирала.. на торнадо… затварящо се в себе си. И за да направите едно от тези, ви е необходима чиста симетрия.

Та ето я иновативната идея, че тези плазмоиди придават кохерентност на Свободната енергия от Нулевото пространство.



Кен Шолдърс (Ken Schoulders) дава едно от най-добрите експериментални доказателства за това.

Той изстрелва плазмоиди с микронни размери, само чрез един остър импулс от кондензатор. Той измерва изразходваната от кондензатора енергия, вижда щетите, които тези изстреляни плазмоиди причиняват – когато ударят някакъв проводник, създават кратер в него, и то в материал с много висока точка на топене, например алуминиев оксид.



Издатък от течен метал (горе: светеща плазма, долу: заострен катод)

Руснаците също вървят по този път. Виждате разработката на Месятс (Mesyats). Това е увеличение на заострен катод. Така се случва, че мъничко количество течен метал се издига от връхчето и започва да излиза навън…



…и след това това връхче се откъсва! Този течен метал се откъсва.И тази откъснала се капка течен метал има протича в себе си под формата на симетричен вортексен пръстен!



(течен метал възстановява връхчето на катода)

Та… Кен Шолдърс облякъл електродите си с течен метал, за да може да възстановява връхчето. Нарекъл машината EV-пушка…



Electrum Validum (EV) ; Екзотичен Вакумен Обект (ЕVО)

EV означава Electron Validum, тоест “силен заряд”, понеже видял наличие на голям заряд в тези неща… А по-късно, когато се убедил, че наблюдава ефект на Свободната енергия, той нарекъл тези неща “Екзотични вакумни обекти”.

Те могат да съдържат около 100 милиона електрона, 100 хиляди йона, отношението между заряд/маса сякаш винаги било същото като при електрона, и, разбира се, тези тела съдържали излишна енергия.



EV вериги

Той видял вериги, тези тела имали наклонността да се нанизват във вериги и гроздове



Положително EV

Видял положителни EV-та… А това е интересно, понеже когато ударят някакъв проводник и се развалят и се превърнат в импулс отново, той въобще не вижда излъчване на гама-лъчи… Така че това означава, че те не са изградени от позитрони. Вместо това, те са на принципа на някакъв фундаментален механизъм на себе-организация… която извлича заряд от самия вакум. И Шолдърс е убеден, че е на ръба на голямо откритие относно как по принцип възниква себе-организацията от вакума.



Двойно EV

Те образуват и чифтове! Вижда се как се движат в спирала едно около друго.



Черно EV (електрическият пулс ги активира отново)

Черните EV-та са много важни, те могат да затихнат. Все още съществуват, в някакво мета-стабилно състояние… И това е много важно, когато говорим за природата на водния грозд! Защото не е нужно да проявяват цялата си енергия, а един малък пулс може отново да ги активира. Ще се върнем на това по-късно.



Аномалии на зарядния грозд

Това са аномалиите им:

    – Те могат да прилепват към диелектриците, както го прави кълбовидната мълния
    – Много от тях могат да се подредят във формация “огърлица”
    – Пробиват дупки в топлоустойчива керамика (алуминиев оксид)
    – И те също така развалят електрическите връзки на металите, в които попадат – това НЕ Е топлина! Това е разваляне на атомните връзки. Те са нещо по-кохерентно, така че пред тях връзките просто се разпадат…
    – Има експерименти, които показват трансмутация на елементите
    – А относно радиоактивното им поведение има цяла една отделна презентация, изцяло посветена на тази им черта

Идеята се състои в това, че тези гроздове могат да се комбинират кохерентно, създавайки дори още по-силни ефекти! И това се случва при вортексния поток и в пръстеновидния вортексен проток.


...


Продължаваме с Идеята: Енергизираните гроздове могат да съществуват и в инертен газ.



Красотата на инертния газ е, че не реагира с химически с нищо. Няма горене на кислорода. Така че инертният газ дава възможност чисто експериментално да се изучават аномалиите с енергетичните гроздове.

И можете ли да повярвате? – Инертните газове… когато пускате много искри в тях… те не се разпадат, вместо това започват да образуват гроздове, особено ако е газова смес, и тези гроздове имат енергетична форма – същата като на онези черни EV-та… Така че, когато ги ударите с лазер… което е правено в лаборатория… се проявява онази огромна експлозивна сила.

При изучаване на енергийния грозд се оказва, че той има симетрия. И симетрията е много важна, защото когато ги поразяваме с пулс, целта е именно да се получи този вортексен пръстен.


...




И разбира се, известният двигател на Пап (Joseph Papp) се основава на това.

Едно от интересните неща при двигателя на Пап е, че… забележете… разреза на самия цилиндър. Когато се затвори, се вижда поток във формата на вортексен пръстен. Самата плазма добива такава динамика, когато цилиндърът се затваря. Така че, когато го пулсират това нещо, създават един гигантски, голям плазмоид. Плазмоид, който е голям. Изграден от малките енергетични гроздове на инертния газ. И той ги поддържа в енергетизирано състояние в двигателя на Пап, понеже използва някакъв радиоактивен материал, който запазва нещата в състояние на повишена енергия.

...




И специално за онези, които евентуално са прекалено арогантни, за да прочетат превода ми на тази лекция, видео-демонстрацията на електролизера на Омаса: https://www.youtube.com/watch?v=NUPE0Z9V82E