Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

MEV Felipe Peña – мотор генератор

<< < (2/9) > >>

epwpixieq-1:

--- Цитат на: ppipilica в Март 26, 2017, 10:21:29 am ---И ся кво да ма еде отвътре че не съм пробвал ли. Има една поговорка, залудо работи залудо не стой, колко време ще загубя за тоя опит ми ако се подкваси морето а.
То по твойта логика кво да праим, нищо че е най лесно с бира в ръка пред ТВ-то.

--- Край на цитат ---

Не не е такава логиката. Както написах по-горе въпросът е за концентриране на работата в изследвания който имат (поне идея) за видимо мултиплициране на енергията. Ако избора е само между това  да следва как някой сглобил схема и показва замервания и другите около него (образно казано) кимат с глави, защото уредите показвали нещо странно и това да се пие бира пред ТВ-то, то тогава нещата не са на добре. Човек, трябва да натрупа достатъчно познание и да използва здрав разум, и определено логическо мислене, за да може да отсее плевелите с които е пълен нета ( и все повече се пълни ), и да се насочи към проблемите и изследванията които имат потенциал за практически решения. В противен случай, след няколко такива залитания след хора с оптимистични замервания, и години без резултати, човек може да започне да се обезкуражава, ако изследователския дух не му е в кръвта, и го държи здраво на земята, и може да залитне към  „бирата пред ТВ-то“ (както поетично се изразихте) или към други подобно интелектуално вредни занимания.  Но това, предполагам, може да се усети само след десетилетие по тези пътеки и е трудно да се възприеме като съвет.

@mito_kupona,

Това, че някой някъде замерва и показва нещо, с което други „по-знаещи“ се съгласяват и кимат с глави, не доказва нищо. Човек, трябва да гледа критично към всичко, в крайна сметка затова имаме глави на раменете си.
На страниците на нета има много хора показващи и замерващи какви ли не неща, и в много отношения абсолютни глупости, този човек няма да е първия или последния който заблуждава  себе си а и хората около него от показанията на уредите. В крайна сметка не уредите са тези които казват дали нещо е повече от или по-малко като енергия или свършена работа, трябват съизмерими показатели в света които резултати ние може осезаемо да усетим.
От друга страна, късмет в изследванията, ако се получи така че греша, аз ще съм първият който ще признае грешката и ще се извиня на колегите за така изразявания негативизъм ( реализъм, от моя страна ), и даже би ми се искало това да се случи, но нещо ми подсказва, че ако се следват такива „изобретатели“ това ще остане само като мечта.

mito_kupona:
    epwpixieq-1, аз съм от хората, които не вярват на никой и нищо, докато не видят с очите си и не пипнат с ръцете си, но в случая с мотор генератора на Фелипе Пеня, нещата, са очевадни и въпреки това аз, пак си имам едно на ум. И аз съм много мнителен, но ако трябва да сме реалисти, нека не бъдем, като шопа, гледа жирафа пред него и вика „такова животно нема“.
    Нямам време сега да се занимавам с този мотор генератор, защото първо не съм фен на устройства за СЕ, в които има движещи се части и в момента се занимавам с още 3-4 проекта. Надявам се някой друг член на форума да се опита да репликира това устройство и да покаже резултатите, а ако намеря време и аз ще го спретна. Този мотор генератор не е сложен и може да се повтори от хора с елементарни познания по електротехника, които се придобиват до осми клас.

lpoik:
Колега  mito_kuponа, стана ми интересен мотор-генератора. Какъв мотор е най-подходящ за експерименти? То по тази логика става перпетуум мобиле, щом изходния ток е по-голям, би трябвало може да дозарежда акумулатора.

mito_kupona:
lpoik, намери си някакъв постоянно токов мотор и пробвай с него, с такъв мотор Фелипе Пеня прави демонстрациите на клиповете си.

mito_kupona:
   Ето тук  https://www.youtube.com/watch?v=D3uSidfuJRY може да се види една от репликациите на мотор генератора на Фелипе Пеня.
   Някой от нашия форум прави ли нещо по въпроса?  Ковърделе искаше работеща схема, ето му работеща схема, ама няма кой да я направи. Хората работят, а не разтягат локуми, както тук.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия