Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

MEV Felipe Peña – мотор генератор

<< < (3/9) > >>

Коев:
Използва се в демонстрациите постояннотоков, колекторен мотор, с два полюса на статора /- северен и южен сегмент/ от постоянни магнити.
Трябва да е с открит колектор, за да може допълнителната трета четка да се постави лесно върху колектора между другите две четки.
Аз използвам такъв вид моторче като дц генератор-динамо. Моторчето е от вентилатора на парното на стар фолксваген.Има ги хвърлени в пунктовете за скрап, колекторът им е открит, а някои от тях са удобни за разглабяне и сменяне на оригиналния ротор с ротор от други колекторни мотори / на 220в АС/ и за смяна на плъзгащите лагери  /втулките/, със сачмени.

rokssi2:
Искам и аз да ви помогна. Почти всички мотори за чистачки на леки коли и камиони са с 3 четки. Желая ви успехи.

coke2k:
Колеги . има хляб в това глупаво моторче. Аз не вярвах ама започвам да си мисля. че има нещо вярно. Използвам преработена мотор-турбина от прахосмукачка. Отрязъл съм статорната намотка и съм сложил ПМ . ротора без изменение. На корпуса има място за трета четка. Действително произвежда по високо напрежение и по малък ток спрямо вложения, НО като се умножат токовете и напреженията на входа и на изхода се получава някаква аномалия в мощностите. Не се бъзикам. Ще пусна видео скоро.
ПС. Мите благодарско че вкара темата, аз миналата година като го гледах изобщо не сметнах за интересно да го пробвам...

mito_kupona:
coke2k, мотор генератора на Фелипе Пеня работи, доказано е от специална комисия от сериозни специалисти. Именно един от тези специалисти е приятел на мой много добър приятел и партньор испанец с, който работим понякога заедно и този специалист е информирал моя приятел и той ме увери, че това изобретение работи, иначе съм запознат с него отдавна, но не гледах сериозно на него, поради факта, че има движещи се части, а аз не съм фен на такива разработки.  Първоначално, са му отказали регистрация на изобретението, защото по испанските нормативни актове не може да се регистрира, и мотор, и генератор в един корпус, а трябва да се регистрират по отделно, но в случая просто няма начин, но в последствие все пак е регистрирано това устройство.

Коев:
соке-2к, предполагам, че моторчето ти е от прахосмукачка ,,Чайка''.
С какво напрежение прав ток го въртиш след преработката?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия