Автор Тема: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА  (Прочетена 368335 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #420 -: Май 07, 2018, 12:02:51 pm »
Един пример - двумерните хора живеещи на повърхността на елипсоид

 ще се сблъскат с парадокса че площта на един техен кръг няма да е пропорционална на обиколката му, а ще зависи от това къде са го нарисували.
Именно! Това пък би било "тяхното чудо", както за нас е чудото, наречено "квантово заплитане"!

Имаме два заплетени фотона "тръгнали един направо друг наляво" Предполагам, че ти е известно, че унищожаването на единия води до мигновеното изчезване на другия. Това е основният принцип на квантовото заплитане. Според твоята концепция фотона се унищожава в огледалото а то излъчва нов фотон, това означава, че в момента на "отразяването" на един заплетен фотон би трябвало близнака му да изчезне. От клипа в малко по горната ми публикация е видно че това не се случва. Извода е, че огледалото не работи точно по описаният от теб начин.
Да, само че няма "фотон-близнак" и в това е основната недомислица на термина "квантово заплитане"! На практика, това е един и същ фотон, който се наблюдава от "различни ъгли" на нашето 3D!
Бях ви дал пример преди време за рибка в аквариум, която наблюдавате от ъгъла на стъклото - виждате я на 2 различни места, всяко от които е плоскост (съответната стена на аквариума). Дали са "рибки-близнаци"?
В проекцията, в която се вижда всеки образ на рибката може да се направи манипулация - ако залепите един лист върху едната стена на аквариума, няма да виждате единия образ и за вас той ще е изчезнал, но "близнакът" му остава. Ако пък (теоретично) промените наклона на една от стените на аквариума, ще видите единия образ на съвсем друго място от преди! Точно това става, когато фотон се появява ("вижда") или изчезва в нашето осезаемо (за нас) 3D!
Сега - ако фотонът се трансформира/унищожи в своето реално пространство на съществуване -4D, логично е да изчезнат и двата му "близнака" в нашето 3D, както ако извадите рибката от аквариума (реалното и пространство на съществуване), няма да виждате образа и на никоя от стените му!

В случая с огледалото се използва манипулация на едната 3D проекция на фотона, затова другата му проекция ("близнак") не е манипулирана/отразена/унищожена! Трябва да се ползва "4D огледало", за да се направи пълно отразяване на двойка "квантово заплетени фотони", по-точно - за да ги видим заедно манипулирани , което няма как да осъществим!
Дано да съм си изразил мислите разбираемо?

Виждаме червен предмет, защото той абсорбира всички цветове, без червения, който пък бива отразен. Останалите цветове се превръщат в топлина.
Това е така!
Можем да пречупваме, отразяваме, забавяме, "филтрираме" и т.н. фотон по пътя му, но само в тази негова проекция, която засичаме в проявата му в нашето 3D. Ако и двата "близнака" (образи) търпят еднакви манипулации (по наше наблюдение), това означава, че промените са в реалното ниво на съществуване на фотона, дали е 4D или по-високо...един Господ знае...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #421 -: Май 07, 2018, 12:07:39 pm »
Ако трябва да си признаем... съвременната наука е доста объркана в голяма част от представите си за природата. Реално не знаем какво е светлината, не знаем какво е електричеството, не знаем какво е магнетизма, гравитацията... Има някакви теории, и тези които имат най-малко колизии с реалността се приемат за официални. Докато някоя не се издъни и тогава почват да се мислят някакви "patch-ове" с които да се закърпи положението.
От училище ни казват че електричеството "тече". Теорията която аз приемам за вярна е че електроните подобно на фотоните не се засилват от единия край на проводника и стигат до другия, а се придвижват от атом на атом. Един електрон прескача до съседния атом, но дали ще бъде избит точно той или някой друг за да се върне атома в стабилно състояние е ... въпрос на шанс.
Реално дори не знаем дали електроните са това което ни обясняват - някакви частички дето се връткат около ядрото. А ползваме активно електричество от над 1 век...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #422 -: Май 07, 2018, 12:13:18 pm »
Да, в момента опитите на сегашната "наука" да обясни процесите чрез собствените си капаци (кон с капаци), много прилича на това, да се опиташ да мериш с далекомер разстоянието до някое дърво, нарисувано в "дъното" на картина!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #423 -: Май 07, 2018, 01:05:33 pm »
Чета, чета и се чудя.... баси могъщите мозъци имало тука, квантови неща бол и много гола теория дето някой си я е изсмукал от пръстите или от задния край на химикалката докато си е драскал формулки  :)
Нещо експериментално, нещо мааалко по-истинско нямате ли, мама му стара???
Щото това което правите в момента в тая /и не само в нея/ тема е едно мазало и тотална идейна каша, та може да обърка някой дето има собствено вътрешно виждане или прави някакви прости и еднозначни опити в мази, гаражи и елементарни лаборатории /НЕ в ЦЕРН дето профукаха едни милиарди ей-така - щрак/ - не, простички неща, в духа на 18-ти, 19-ти или дори началото на 20-ти век... Дали пък на на някой тука от уважаемите спорещи, дето е попреучил теорийки му е хрумвало поне за миг, че има някаква възможност гледната му точка да е грешна, или поне непълна???
Та пак в духа на рибешката физика, да ви кажа още малко - като някаква притча примерно  :) Щото Езоп не е бил прост човек, нали така
.................
Малка приказка за физиката и шараните
Стоели си едни риби на дъното на езерото и мъдрували за света - по-едно време решили да поканят на седянката и едни още по-дебели шарани от Р.А.Н, т.е. рибешката академия на науките /да не се бърка с руската  ;D/ и те им обяснят всичко надълго и нашироко, с формули и термини - както подобава на учени от световна величина... И така уж се изяснило, че:
1. Всичко в езерната вселена е затворено и капсулирано, просто защото иначе не е редно и правилно! Никой шаран не е ходил на друго място и затова - такова извън езерото няма - и не може да има!
2. Няма как шаранът да се движи с над 1 м/сек, щото съпротивлението на водата нараства на квадрат и перките не смогват. Затова НИЩО във водната вселена не може да надвишава тая скорост, тъй като шаранският опит показва съвсем ясно, че му се деформира релативистично муцуната! Точка.
3. Няма как да изчезне нещо от водната вселена и да се появи пак на друго място - тва значи да се разложи на кванти и после пак да се събере, а не дай Бог да станат някви грешки, та задникът да се окаже на носа и т.н. Теоретично да, но практически... Абе не може! Точка.
4. Няма как материя да се появи отнякъде - във вакуума извън водата е празно. Също и да изчезне, щото къде на майната си ще отиде като тогава ще се запълни тоя вакуум и няма да е такъв... НЕ МОЖЕ! Законите на водната вселена го забраняват, доказано!
5. Относно зараждането на рибите във водата, науката твърди че са се появили по веригата лайно-папур-воден бръмбар-змиорка - шаран! Няма друг начин... Щото тия теории за рибешката панспермия, дето някъде отвън някой е засял шараните директно в езерото са пълни глупости и ненаучни спекулации!!!

И т.н., лекцията щяла май да продължи до безкрайност - но шараните се разотишли по дупките да хапнат и да си натаковат шаранките, щото и те са живини и не щат да траят мъжете им да се правят на прекалено учени  ;D
Някои обаче, дето нямали още половинки или пък им били с много крив характер,  седнали пред компютрите да си поприказват с простите шарани в един форум, щото науката трябва да се разпространява, нали така...
Обаче.... Фактите говорели едни други неща  :) Например, факт било че:
От езерото отнякъде се изливала вода - всъщност от малко водопадче към по-ниско ниво в друго езеро, но за шараните тя изчезвала! Така се появила теорията за черните дупки, в които материята  губи като пари в кръчма след заплата. Същото било положението с вливането на вода от рекичка във езерото - нея я кръстили бяла дупка естествено, че да се различава от черната.
По едно време обаче минала и една моторница, дето шараните едвам я видели щото профучала бързо и докато си объъърнат главите - опа, замина  :) Та по-тлъстите и бавни /тия от Р.А.Н/ казали че тва вероятно е мираж, или така им се е сторило на останалите, а тия дето са видели ясно лодката са прости и неуки шарани и да си мълчат там че да не се правят парадокси и изключения в теорията.
Отнякъде дошли обаче и едни шибани пъстърви, дето също обърквали правилната физика щото изчезвали и се появявали във водата за максимум секунда, на цели три метра по-нататък. Някои рибоци дето били гледали и филми възкликнали - ето ви го нула-транспортирането от Седморката на Блейк, пък вие от Р.А.Н. говорите че не става... /всъщност пъстървите  просто си скачали във въздуха, ама тва за шараните било мистерия, тъй като те не го можели/. Наложило се спешно учените да доизмислят принципи на рибешката квантова физика, дето го позволяват... Но първо отричали до дупка, нищо че пъстървите си скачали на воля цял сезон - дори в началото ги наричали НЛО  :)
На всичкото отгоре, по едно време от някъде се посипали малки рибета, щото местния рибовъд решил да увеличи популацията без да разчита на мързеливите шарани да се саморазвъдят... Айде, скапал им тотално и науката за еволюцията  ;D, а панспермията се потвърдила.
Мамка му, какво да правим с Р.А.Н? се запитали нормалните шарани - но това било ненужно притеснение, тъй след някой и друг месец идвал Никулден и нещата щели да се саморегулират сами  ;)
............................
Е тва по-горното не е някаква дълбока мъдрост като вашите в тая тема, но поне дано ви наведе на мисълта, че не е добре да се вземате толкова насериозно  :)

Поздрави!
     

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #425 -: Май 07, 2018, 01:25:49 pm »
Асенеееее...темата и без това си е във философския аспект (какъвто и практически опит да визираме, той е "една страна" от многоъгълник)!
Ама...ти си си сбъркал попрището, бе, човек!
С тия твои басни (забавно ми е винаги да ги чета, въпреки, че понякога и аз се припознавам в тях) би бил доста продуктивен като писател ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #426 -: Май 07, 2018, 02:16:31 pm »
Цитат
В случая с огледалото се използва манипулация на едната 3D проекция на фотона, затова другата му проекция ("близнак") не е манипулирана/отразена/унищожена! Трябва да се ползва "4D огледало", за да се направи пълно отразяване на двойка "квантово заплетени фотони", по-точно - за да ги видим заедно манипулирани , което няма как да осъществим!
Дано да съм си изразил мислите разбираемо?
Не знам дали си ги изразил достатъчно разбираемо или аз дали съм разбрал достатъчно правилно. Фактите са такива:
Ако манипулираш "фотона" в едната му проекция това се отразява мигновенно и на другата  му прокция сиреч ако огледалото унищожи едната проекция и създаде нов фотон другата проекция ще изчезне но създденият нов фотон няма да има проекция на мястото на втората изчезнала проекция.
Проблема ни е много приличащ на проблема с реактивната енергия. Някой измисля някакъв помощен термин за по лесно онаглдяване на нещата а друг решава, че този термин е основополагащ и бозата започва. Докато считаме пространствата над 3D за математическа поезия а не за съществушаща реалност ще има още и още колизий и все по фантастични пачове за тях.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #427 -: Май 07, 2018, 02:39:28 pm »
Радико, какво стана с опитът с хартията и стъкления пакет?
Имам един въпрос и относно самата хартия... Ще се афектира ли тя от проникващо йонизиращо лъчение (примерно X-rays), ако е затворена в малка пластмасова кутия, предотвратяваща проникването на видима светлина?

Питам, за да знам дали ще ми свърши работа при подобни експерименти.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #428 -: Май 07, 2018, 02:57:27 pm »
За опита с хартията търся кой да ми я прояви в момента.
Да ще се освети от такова лъчение.
Отдавна отдавна физиците в Дубна използвха такава хартия за детектори. Една голяма бала от такава хартия разположена на пътя на частиците и всяка елементарна частица осветява точка в всеки лист от хартията прослдявайки осветените точки се определя 3D пътя на частицата.  После започнаха да използват други неща примрно свръхнестабилни течности.
Ще стане за засичане на излъчване, стига да е над червения спектър.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #429 -: Май 07, 2018, 03:15:11 pm »
Хмм, аз си мислих, че резултатът се вижда веднага... Става доста ангажиращо с това проявяване и вероятно ще си търся някакъв фосфоресциращ екран за отчитане на момента.
Мерси за инфото.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #430 -: Май 07, 2018, 03:22:07 pm »
Някой беше публикувал тук линк към такъв клип в тубата където демонстрираха как да си направиш такава "камера" със свръхнестабилна течност и демонстрираха как засича разни вълни или частици.  И всичко това в кухненски условия.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: РАЗМИСЛИ И СТРАСТИ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #431 -: Май 07, 2018, 03:29:33 pm »
бих искал да запитам каква е разликата между етера и ефира

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #432 -: Май 07, 2018, 03:34:26 pm »
каквато е между български език и руски език

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #433 -: Май 07, 2018, 04:13:04 pm »
Да, аз наскоро пусках линк към такава кондензационна камера. Те са най-ефективни за засичане на алфа и бета частици, но изглежда стават и за рентген и гама (току-що изгледах видео със стабилно отчитане на x-rays). Ще го измисля... принципно екранът е по-добрата опция понеже става и за снимки на вътрешността на разни предмети.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 376
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #434 -: Май 07, 2018, 08:25:50 pm »
hiparh, стар екран от Правец става ли, бяха със сравнително голямо послесветене.