Автор Тема: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА  (Прочетена 358533 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Спорът във темата "Термодинамика и основни формули" ме накара да отворя тази тема, че онази не е точно за това.
Основният довод който аз имам срещу състоятелността на етерната концепция е, че не е възможно две полета да се разпространяват в една среда без да си взаимодействат. Става дума за гравитационното и магнитното поле, полета.   За да се разбере по-лесно за какво става дума направих три скици. На първата скица се виждат отдясно два предмета обозначени с квадрат и кръг, и отляво още един кръг. Левият кръг е неметално тяло а другите две са метални феромагнитни. Трите тела си взаимодействат гравитационно с някакви хипотетични вихри или етерни частици - "черните спирали". Втората скица е само помощна и там показвам разликата във вихрите - квадрата е магнит и са показани само магнитните вихри.
На третата скица се вижда какво се случва ако вземем квадратното тяло от първата скица и го намагнитим. Излиза че двете десни тела в система ще взаимодействат по различен начин със лявото тяло защото сините и черните вихри ще си пречат едни на други.  Или поне по някакъв начин ще си повлияят, което е неизбежно ако се разпространяват в една и съща среда. И понеже такова взаимодействие не е открито въпреки годините на целенасоченото му търсене - заради друга хипотеза.
Налага се въвеждането на поне две нови понятия:
G-етер и М-етер

 
« Последна редакция: Март 17, 2017, 01:26:28 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #1 -: Март 05, 2017, 10:31:28 pm »
Взаимодействат си само полета с еднотипно действие и то в частност.
Радико, как не разбираш какво имам в предвид?

Всичко, което познаваме се намира в една среда - пространството, което познаваме!

Всички полета, които знаем са...пак в тази среда! Някои си взаимодействат (може би) други-не.
В този смисъл, гравитацията и магнетизмът не си пречат. Полетата не се променят, само се наслагва влиянието им върху тела, (със сбор или разлика на сили) на които действат и двете!

Но в случая нито гравитацията си променя посоката или силата, нито магнитното поле.
« Последна редакция: Март 06, 2017, 08:17:54 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #2 -: Март 06, 2017, 09:12:27 am »
Аз те разбирам напълно ти не ме разбираш :
ако:
Цитат
Полетата не се променят, само се наслагва влиянието им върху тела
е необходимо те да се разпространяват в различни среди и телата да са мост обединяващ тези среди поради което да им влияят и двете полета. иначе ако се разпространяваха в една среда и според обясненията на механизма на действие които битува тук се получава странният парадоксален пример, че е възможно ние с теб да застанем един срещу друг на около метър и всеки да сложи на рамото си по една запалeна свещ така че свещите да са една срещу друга, примерно моята на лявото рамо твоята на дясното. Ако аз духна ще загася твоята свещ, ако ти духнеш ще загасиш моята. Според поддържаната от теб концепция излиза, че можем да духнем едновременно и двамата при което двете свещи ще бъдат загасени от напълно идентични струи както ако духаме един след друг въпреки че се кръстосват струите - нямало да се повлияят една друга. И при това никакъв уред измерващ твоята струя не може да отчете дали аз духам също в този момент или не.  Е НЕМА ТАКЪВ НОМЕР ДОРИ И ПО АМЕРИКАНСКИТЕ ФИЛМИ.
« Последна редакция: Март 17, 2017, 01:29:10 pm от Maistora52 »

neznaiko_bv

  • Гост
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #3 -: Март 06, 2017, 09:34:01 am »
Радико,
Като си пускам радио в колата, понякога сменям станцията. Дали в този момент всички други станции спират, за да мога да слушам новоизбраната и да не ми пречат? Или всяка честота се разпространява в собствено под-пространство?
Мен пък ме вълнува следния въпрос. Как във вакуум, ако той е Абсолютното Нищо, се разпространяват електромагнитни вълни? Нали електричеството било насочено движение на заредени частици. Откъде се вземат тези заредени частици в Абсолютното Нищо? Ако пък ги няма, какво и е "електро"-то на електромагнитната вълна?

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #4 -: Март 06, 2017, 10:16:17 am »
Ради, помисли по-дълбоко какво ти обяснява Атос.
Иначе ти си прав за двете срещуположни "духания" - средата е една, и свещите няма да бъдат изгасени, но! НО!
Атос обяснява за "ниво на структурираност на Среда"...

Незнайко още по-добре ти дава пример с честотите на радиостанциите...  Защото не е задължително частиците изявяващи се в едно ниво от ЕДНА СРЕДА, освен големината си, да имат и същата ЧЕСТОТА на вибрация...
Защото за едно ниво на Средата могат да са валидни напр. ОСМОЗА и ИНТЕРФЕРЕНЦИЯ, но за друго ниво в същата тази ЕДНА СРЕДА да не са валидни. Ще са валидни напр. "леви и десни крошета" или пък напр. Nord  и SUD на два магнита, законите на Ом и пр.... 

Ако добавим в разсъжденията си и доказано вече съществуващите НЛО - които по чудодеен начин преодоляват гравитацията чрез - вероятно - някакъв вид електромагнитно поле, то излиза, че гравитационното и електромагнитното (или само магнитното) въпреки че са взаимопроникнати - не си пречат. Иначе, според мен НЛО-тата би трябвало да падат на земята.

Въпреки, че страшно уважавам мненията ти по основни и важни аспекти на Естеството, има неща, които никому още не са известни... просто трябва да се Медитира, когато няма какво да се прочете!
« Последна редакция: Март 17, 2017, 01:35:35 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #5 -: Март 06, 2017, 10:46:21 am »
Ако се пресекат два светлинни лъча, това не променя нито посоката, нито интензитета им.
Докато, ако приближиш два магнита - отчита се промяна.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #6 -: Март 06, 2017, 05:18:24 pm »
Именно, Атос!
Въпрос на нива на структурираност, фаза на Взаимодействие, честота на Вибрации и пр. в Едната Единствена СРЕДА, като термина "структурираност" е крайно условен. .. по-скоро може да се каже "нива на изява"

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #7 -: Март 06, 2017, 06:03:21 pm »
Цитат
Като си пускам радио в колата, понякога сменям станцията. Дали в този момент всички други станции спират, за да мога да слушам новоизбраната и да не ми пречат? Или всяка честота се разпространява в собствено под-пространство?
Нито едното нито другото. Тунера на радиото ти приема нещо което е резултат от смесването на всички сигнали и после други сложни филтрови схеми отделят само желаният от теб сигнал. Това е сериозно доказателство за моята теза а не срещу нея.
Цитат
Как във вакуум, ако той е Абсолютното Нищо, се разпространяват електромагнитни вълни? Нали електричеството било насочено движение на заредени частици
Тук не е добре, виж направи разлика между електрически ток и магнитно поле на магнитното поле му викат електромагнитно с единствената цел да подчертаят общото му със електрическия ток. През вакума електрически ток не протича той е еталона за електроизолатор.

Цитат
Ако се пресекат два светлинни лъча, това не променя нито посоката, нито интензитета им.
Докато, ако приближиш два магнита - отчита се промяна.
Ако се пресекат два светлинни лъча се случва същото това което се случва когато се пресекат вълничките във езеро причинени от два хвърлени камъка. Интересното е какво се случва по оста преминаваща през центровете на падане на камъните. За по-ясно да кажем, че не са камъни, а са някакви устройства постоянно пляскащи и генериращи вълни и едното генерира с три пъти по-ниска честота от другото. Вълните по оста ще изглеждат ето така:
Цитат
Ооо ооОоо ооОоо ооОоо ооОоо ооОоо

Защото няма начин две вълни разпространяващи се в една среда да не я огънат някъде - едновременно - такова нещо не е открито с никакъв експеримент от абсолютно никой до сега и няма и да бъде открито защото средата в която се разпространява магнитното поле не е средата в която се разпространява гравитационното. Вакуума не само, че не е празен но и изглежда има слоеста структура със слоеве разположени в други времена.
Цитат
Атос обяснява за "ниво на структурираност на Среда"..
Това за структурирането на средата го обяснявам аз, току що за пореден път.
« Последна редакция: Март 17, 2017, 01:39:25 pm от Maistora52 »

Коев

  • Гост
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #8 -: Март 06, 2017, 10:25:44 pm »
Доказано е, че всяка субатомна частица може да придобива вид на електромагнитна вълна и отново да премине в частица, тоест едновременно е частица, или електромагнитна вълна, или и двете едновременно.
Етерът, според това което аз разбирам, трябва да е съставен от невидимата вълнова форма на частиците, тоест само от електромагнитни вълни- пространство без нито един атом, но изпълнено с чиста енергия от различни по вид/дължина и честота/ електромагнитни вълни.
Това е приемлива хипотеза за мене и в този случай, според мене концепцията за етера е състоятелна.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #9 -: Март 06, 2017, 10:37:18 pm »
Да, Коев, състоятелна е, но е малко непълна и поради това се получават необяснимите парадокси, които съм описал по-горе. Приемането на хипотезата за многослойност обаче поставя всичко на мястото му. Има само едно неудобство в цялата работа, което пречи на официалната наука да го приеме и кара представителите й да скачат като ужилени като им се спомене за тази хипотеза. Проблема е, че в такова многослойно пространство има прекалено много свободно място, в което концептуално да се разположи господ. Тоест тази хипотеза не си противоречи със схоластичната концепция.
« Последна редакция: Март 17, 2017, 01:42:30 pm от Maistora52 »

Коев

  • Гост
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #10 -: Март 06, 2017, 11:06:01 pm »
Нали затова, по- разпространеното название на етера е ,,тъмна материя'', точно защото не е организирана в атоми, като материята която познаваме, затова е тъмна, ефирна, безплътна, просто невидими пространства от организирана на неатомно ниво, или на различни неатомни нива/слоеве/?

neznaiko_bv

  • Гост
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #11 -: Март 07, 2017, 12:36:05 am »
Нито едното нито другото. Тунера на радиото ти приема нещо което е резултат от смесването на всички сигнали и после други сложни филтрови схеми отделят само желаният теб сигнал. Това е сриозно доказателство за моята теза а не срещу нея.
Сложни, сложни, колко пък да са сложни?
Това, че на тунера му трябват филтри, за да отдели дадена честота от целия приеман спектър, с нищо не доказва тезата ти. Защо този сигнал на тази честота не е изкривен от излъчванията на другите честоти? Няма как предварително да се знае какви са тези влияния, т.е. кой какво ще излъчва, докато слушам, за да се вкара алгоритъм за корекция.
И това при еднакви по характер полета с малки разлики в честотите, а ти говориш за съвсем различни по природа въздействия.

Освен това официалната наука говори за гравитационни лещи. Т.е. когато гравитацията е достатъчно силна и влияе на електромагнитното "лъчение". Според теб, ако съм те разбрал правилно, то си е чисто магнитно лъчение. Значи просто е необходима сериозна гравитация, за да има някакъв забележим ефект върху магнитно поле, а не че въобще не му повлиява. Което пък пряко противоречи на теорията ти.
« Последна редакция: Март 17, 2017, 01:44:15 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #12 -: Март 07, 2017, 01:01:19 am »
Стигнахме и до Господ вече - нещата са сериозни ;D

Тунера на радиото ти приема нещо което е резултат от смесването на всички сигнали и после други сложни филтрови схеми отделят само желаният теб сигнал.
Ами...не е вярно! Имаш ли си понятие от радиоприемане и предаване?
Филтри, казваш? Какви са филтрите в един прост детекторен приемник, че не се сещам? Щото с малко ум, малко жица и дори без захранване, може да си слушаш радио с високоомни слушалки!
Тунерът ти приема само тази станция, с която си го настроил да влезе в резонанс! До него стигат всички честоти (както и до всички материални тела в обсег), но той е "сляп" за тези, с които не е в резонанс за момента!
Всъщност, всички честоти стигат и до тялото ти, но не си поставяш филтри на ушите, понеже не си в резонанс с тях и затова не е нужно!

...на магнитното поле му викат електромагнитно с единствената цел да подчертаят общото му със електрическия ток...
Е, това направо изби рибата! Не коментирам даже...ми те корифеите, които са го кръстили така, не са те познавали, иначе щяха ли да посмеят, калпазаните му ниедни?

А това:
Ако се пресекат два светлинни лъча се случва същото това което се случва когато се пресекат вълничките във езеро причинени от два хвърлени камъка.
Няма, АМА НИЩО ОБЩО с истината!

...средата в която се разпространява магнитното поле не е средата в която се разпространява гравитационното.
Просто...УНИКАЛНО твърдение!

През вакума електрически ток не протича...
Да, електричеството протича само през материя, което не означава, че във вакуума не се движат свободно други енергии - светлината е вид такава!

За наличието и движението на каква да е енергия е нужна среда. Дали ще разглеждаш светлинния сноп като частици или вълна, все си минава през вакуума! Той им е "носител", което значи, че не е "нищо"!
В процеса на дискусиите и логическите заключения, понякога и сам разбираш, че за някои неща не си прав! Защо упорстваш като магаре на мост?
Егото ти ли е най-важно в случая?

И не знам кое е по-важно за теб? Да се стигне до някаква истина или да се окажеш на всяка цена прав?



« Последна редакция: Март 17, 2017, 02:48:36 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #13 -: Март 07, 2017, 12:26:03 pm »
атос направо бях втрещен сутринта като прочетох какво си написал наложих си да изчакам поне до обяд за да осмисля какво точно се случва. За съжаление времето на осмисляне ми даде възможност да се досетя, че това не е прецедент.
Цитат
Филтри, казваш? Какви са филтрите в един прост детекторен приемник, че не се сещам?
Убеден съм, че няма как да не го знаеш, но щом не се сещаш изтичай до най близката аптека и си купи Гинкоприм. След това можеш да отвориш уикипедия и да потърсиш статията за детекторен приемник, а във нов таб на браузъра потърси за "паралелен LC филтър"
Цитат
А това:
Цитат на: Радико в Вчера в 18:03:21

    Ако се пресекат два светлинни лъча се случва същото това което се случва когато се пресекат вълничките във езеро причинени от два хвърлени камъка.

Няма, АМА НИЩО ОБЩО с истината!
Това може би няма нищо общо със истината според някоя от откачените теории битуващи тук и в някой други форуми предназначени за отявлени откачалки
Ако си от тях извинявай, но аз знам че не си и няма начин да не си учил и това в училище:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F_%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0
Или и това си забравил. Единственото което искам да знам е защо във същност го правиш. Дано да имаш някакъв разумен отговор защото в противен случай ще трябва да заявя на всеослушание, че модератора на форума мазето е лъжец и манипулатор.
П.П. по добре незаавно изтрии този недоносен пост който си написал че срамиш форума с него
А да средата в която се разпространява магнитното поле не е средата в която се разпространява гравитационното. Наистина е уникално мое твърдение и се гордея с това.
 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: РАЗМИСЛИ И СПОРОВЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА ЕТЕРА
« Отговор #14 -: Март 07, 2017, 03:07:41 pm »
Не знам какво да ти кажа вече...и тази тема се превръща в селски водевил...
LC "филтъра" има точно за цел да вкара приемника в резонанс с честотата на вълната, която се приема - приемаш точно тази честота, останалите "не ги вижда". Не да се приемат всичките, че после да се филтрират, но...карай.

За светлината ми намесваш разни рефрактори и оптични устройства, защо?
Чакам да демонстрираш опит - включваш две фенерчета, кръстосваш им лъчите и ...ооо, чудо - лъчите изчезват след точката на пречупване или поне си променят посоката (ще приема дори за успех и по-слаб интензитет на лъчите).
Ма прав е EDM - "светваш" лампата и...стаята потъва в мрак...
За "различните среди" на разпространение за магнетизъм и гравитация ти признавам уникалността на твърдението (поне никой друг в света не би имал претенции за този "лаф").
Спирам и тук да пиша, явно е защо...