Автор Тема: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР  (Прочетена 206699 пъти)

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #105 -: Август 15, 2015, 05:19:35 pm »
  И сега както винаги дебата се измести. Някой възразява ли срещу това което съм написал?
   За мен тоя проект е безсмислен.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 446
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #106 -: Август 15, 2015, 05:30:53 pm »
   За мен тоя проект е безсмислен.


Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #107 -: Август 15, 2015, 05:41:49 pm »
   Благодаря.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #108 -: Август 15, 2015, 05:52:08 pm »
Аз се сещам един начин този ефект да се ползва за СЕ (ако допуснем че е верен - което сравнително лесно може да се провери) - като подаваме кратка периодична подзарядка на маховика , без да ни е нужно всеки път толкова енергия колкото първия път. Приема се, че през останалото време маховика отдава натрупаната енергия към генератор.
Разбира се теоретичното обяснение на този факт е интересно, но ако имаме практически такова постижение е също важно.

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #109 -: Август 15, 2015, 05:59:01 pm »
   Къде колата харчи повече на градско или извънградско? И защо?  Отговори си на въпроса и го приложи към предлижението ти.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 446
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #110 -: Август 15, 2015, 06:10:14 pm »
Аз се сещам един начин този ефект да се ползва за СЕ (ако допуснем че е верен - което сравнително лесно може да се провери) - като подаваме кратка периодична подзарядка на маховика , без да ни е нужно всеки път толкова енергия колкото първия път. Приема се, че през останалото време маховика отдава натрупаната енергия към генератор.
Разбира се теоретичното обяснение на този факт е интересно, но ако имаме практически такова постижение е също важно.
Най-обикновения еднофазен променливотоков мотор върши тази работа. Там в част от времето (наистина малка част, но все пак я има) нямаш захранване и той се върти благодарение на инерцията на ротора си.
Още по-прост пример - вентилатора на парното в колата ти. Правотоков мотор с PWM (ШИМ) регулиране на мощността. Колкото по-дълъг е импулса и по-къса паузата - толкова оборотите му са по-високи. На най-ниска скорост имаш голям период от време (над 50%), когато моторчето не е захранено и се върти по инерция. A перката спокойно може да се разглежда като маховик - в почти всички случаи е цилиндрична.
Но никой не претендира че в моторчето на парното му има overunity. Просто защото не е толкова зрелищно и толкова засукано, няма намесен етер, неизвестни сили...

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 792
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #111 -: Август 15, 2015, 06:16:36 pm »
Аз възразявам Dedo pop,защото това,което си написал в своя пост 93 е подвеждащо и манипулативно.Би ли обяснил на колегите какъв точно тип двигател визираш?Защото този,който анализираме в тази тема няма максимални обороти на празен ход!Така че НЕ МОЖЕ да се установи равновесно положение,колкото и да не ти вярва...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #112 -: Август 15, 2015, 06:30:13 pm »
kd_dinev
Колкото и да не ти се вярва няма такъв мотор дето си мислиш.
Всеки двигател се пръска от центробежните сили при някакви реални обороти а не при имагинерните безкрайни. Проблема ти е, че не можеш да схванеш кога е писано за реални и кога за идеални неща.  Смесването на двете системи е като да смесиш реалният свят около теб със собствените си фантазии и да загубиш представа къде си  всъщност винаги се озоваваш на едно и също място. Нали се сещаш къде.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #113 -: Август 15, 2015, 06:36:17 pm »

Но никой не претендира че в моторчето на парното му има overunity. 
Юлиане, сещам се за няколко неща, които са нужни, за да се провери НА ПРАКТИКА въпросния ефект - дрелка, бампер, ос, лагери, стенд, хронометър, брояч на обороти. От изброените неща само подходящ стенд ми липсва, но с няколко винкела и болтове мисля че дори един програмист би се справил.
Ще ми се иска да видя физиономията ти след това, ако това нещо е вярно.
Но тука дали самия ти не си указал новата СЕ технология - правотоков двигател със ШИМ, който върти маховик на 50% от времето  , когато моторчето не е захранено и се върти по инерция, а прикрепен към маховика генератор безленцово прави ток. Току виж сме направили Се-то, а?
« Последна редакция: Август 15, 2015, 07:37:33 pm от GreenHulk »

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 792
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #114 -: Август 15, 2015, 06:54:58 pm »
Юлиане,ти на какво толкова се радваш,като твоя любим подход е да изместваш дискусиите от теми,които не разбираш,към такива в които се чувстваш сравнително в свои води?Това за мен не е конструктивен подход и само разводняваш темите.Говори моля те за конкретия тип двигател/ако си забравил кой е виж началото/анализирай го,кажи кое няма да стане,защо няма да стане,къде конкретно бъркам и защо?А то така можем ли да обсъдим всички видове двигатели и техните характеристики?Радико,естествено,че всеки мотор има граница на механична издръжливост,която се определя от здравината на конструкцията му.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 446
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #115 -: Август 15, 2015, 07:11:04 pm »
Като си такъв експерт по колите, дай бърз отговор за безленцов генератор на ток( 8) )
"Посоката на индуцирания (от изменението на външно магнитно поле) ток в затворен проводников контур е такава, че индуцираното в проводника магнитно поле механично се противопоставя на изменението на индуциращото го магнитно поле."
Взех го от тоя форум някъде...
Ако успееш да направиш генератор в който няма ефекта на Ленц, това ще ти позволи да въртиш 10 мегаватов генератор с ръчна манивела, че и да сваляш 10 мегавата мощност междувременно.

kd_dinev: радико ти каза нещо и за разликата между теоретичната постановка и практическото й приложение. Да, теоретически при скорост равна на безкрайност тока ще е нула. Но поради това, че не можем да постигнем скорост равна на безкрайност, не можем да имаме и нулева консумация на ток. "Почти нулева" не ни върши работа, защото тогава ще можеш да вадиш "почти нулева" енергия от системата - точно толкова различаваща се от нула, колкото се различава от нула тази, която вкарваш. Всеки опит за изваждане на повече енергия води до намаляване на оборотите, оттам и до по-голяма консумация.
Това е точно като дефиницията "Дайте ми достатъчно дълъг лост, и аз ще повдигна Земята". Теоретично е правилна, но не е казано с колко ще повдигнеш земята, и дали има материал от който да се направи реално толкова дълъг лост, и колко време ще ти отнеме за да придвижиш дългото рамо (дори да се движиш със скоростта на светлината) за да повдигнеш Земята с 1 мм.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #116 -: Август 15, 2015, 07:18:34 pm »
Цитат
Радико,естествено,че всеки мотор има граница на механична издръжливост,която се определя от здравината на конструкцията му.
Също така ВСЕКИ ДВИГАТЕЛ ИМА РЕАЛНИ МАКСИМАЛНИ ОБОРОТИ НА ПРАЗЕН ХОД. Не имагинерни безкрайни за имагинерни стойности е нужен имагинерен мотор без съпротивление на котвата, без съпротивление на индуктора, без граница на магнитно насищане на желязото.
Ама явно ти си като Вапцаров - За твоята вяра в сърцето бронебойни доводи няма открити.
Сигурно понеже доводите са насочени към ума не към сърцето.
 
« Последна редакция: Август 17, 2015, 03:18:21 pm от atos »

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #117 -: Август 15, 2015, 07:33:50 pm »
   
Аз възразявам Dedo pop,защото това,което си написал в своя пост 93 е подвеждащо и манипулативно.Би ли обяснил на колегите какъв точно тип двигател визираш?Защото този,който анализираме в тази тема няма максимални обороти на празен ход!Така че НЕ МОЖЕ да се установи равновесно положение,колкото и да не ти вярва...
    Визирам постояннотоков двигател. Специално за стартери-има и с паралелно има и с последователно възбуждане. Навремето малко се занимавах с тях. Захранени с 12 волта се завъртаха до някакви обороти  - може би 4-5-6хиляди-не съм ги мерил и спираха да нарастват.
     Как така няма максимални обороти? Значи оборотите могат да нараснат до безкраиност?  А тока да е нула? само че ако тока е нула то значи че няма верига-тоест няма двигател.Това да ти е минавало през главата?
     Кое не ти харесва че тока през колектора зависи от оборотите? Съжалявам но това е жестоката реалност независимо дали ти харесва или не.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 792
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #118 -: Август 15, 2015, 07:52:52 pm »
Юлиане,това не е дефиниция,а израз който се приписва на откривателя на лоста и моля те когато цитираш нещо го цитирай коректно/освен лост човека е казал,че му трябва и опорна точка/ама такива подробности чак...Освен това нямаш никаква представа защо са въведени термините клони към нула,приблизително равен на нула и стреми се към безкрайност нали.Кой и кога е казал,че ще отнемаме кинетичната енергия на ротора,когато мотора е включен към захранването?Радико твоето не са доводи,а откровени лъжи!

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 792
Re: ОПРОСТЕН РОТОВЕРТЕР
« Отговор #119 -: Август 15, 2015, 08:07:39 pm »
Когато машината е на празен ход,тя нито е двигател,нито е генератор!А за жестоката реалност не ми говори-може би я познавам малко по-добре от теб...