Автор Тема: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962  (Прочетена 294328 пъти)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 454
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #540 -: Септември 03, 2015, 08:53:16 pm »
Макс1962
Пробвй дали върти този мотор? Ако не върти, нямя и да генерира. Само ще товари системата и ще я спира.

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #541 -: Септември 04, 2015, 08:12:04 pm »
Смених 3 мотора и два кондензатора. Не мога да изкарам ток. Нито крушка светва, нито мултицета дава признаци на живот.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #542 -: Септември 04, 2015, 09:04:01 pm »
Оборотите на развъртането трябва да са по високи от тези на двигателя

Неактивен Чичо НОНЧО

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 109
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #543 -: Септември 04, 2015, 09:17:21 pm »
Абееее , както казва Радико-" Лигава тема"!
Аз го ядох същия.С тая разлика, че с 2,5КВ моно асинхронник въртях 4кв трифазен такъв.Резултат- изгубено време. Е да, ама сега си имам една торба кондензатори и мога да си ги завра навсякъде ;D 8) ;D

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #544 -: Септември 04, 2015, 09:20:46 pm »
асинхронен двигател с асинхронен двигател, с еднакви обороти и директно свързани никога няма да стане, защото оборотите на генератора са по високи от тези на двигателя, с малко са по-високи, но са по-високи

Неактивен Чичо НОНЧО

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 109
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #545 -: Септември 04, 2015, 09:30:54 pm »
Ха!
Нищо не съм споменал за обороти! Как ти хрумна?

CPU

  • Гост
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #546 -: Септември 04, 2015, 09:47:09 pm »
Трябва да стане.
Това, което казваш за оборотите важи само когато се черпи реактивна енергия от мрежата, и за да влезе в генераторен режим трябва да се развърти с надсинхронна скорост.
Когато имаме самостоятелен асинхронен генератор, самовъзбуждането се осигурява от кондензаторите и честотата на напрежението може да е по-малка от 50 Хц.
Напрежението силно зависи от характера на товара ( активен, реактивен)  и може да се регулира с включване на активен товар (реотани). Това което пише в дебелите книги не е много обнадеждаващо- голяма кондензаторна батерия и нискоефективно като цяло.

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #547 -: Септември 14, 2015, 07:22:17 pm »
Ако някой е започнал или има намерение да започва нещо подобно, препоръчвам да спре и изчака. Нещо не е наред с принципа. Трябва ми време да разбера какво става.
След монтиране на две " стъпала " от шайби ( от голяма на малка) за да вдигна изходящите обороти от 50-60 на 2000........ами всичко спира само като пипна последната.

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #548 -: Септември 14, 2015, 09:11:12 pm »
      Нормално. Вдигаш оборотите- сваляш въртящия момент.Някъде се дискутира във форума.Сваляш и мощноста с КПДто на двете предавки.Още в началото писах че съм изключително скептичен към възможностите на тоя "механизъм". Ще се опитам да ти обясня какво имам в предвид:
      Изходно положение:Имаме двигател който върти някакъв "механизъм" който от своя страна върти генератор.Идея гранде е генератора да завърти двигателя и да остане нещо за консумация. Да ама всяка консумация се заплаща.
      Хайде да направим няколко сметки:
       КПД на електро двигател 0,9
       КПД на електро генератор0,9
       Значи имаме гарантирани загуби в тях 81%.
       Какво означава това- че очакваме "механизъмът" да ги компенсира и да произведе тия 19% че и още малко за да има нещо за консумация. Но ако имаме "механизъм" които ни дава 19% прираст на вложената енергия за чий ни е двигател? Не е ли по лесно да му се даде първоначален тласък и да го оставим да се саморазвърта? И да ползваме тия 10% за консумация?
       Какво ще е поведението на тоя "механизъм" - той  трябва да се ускорява на всеки цикъл/оборот/ със 10% от вложената енергия до безкрайност.
        Е те такова животно нема.
« Последна редакция: Септември 15, 2015, 07:41:39 am от RUS »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #549 -: Септември 15, 2015, 08:58:39 am »
RUS
Искаш да убедиш мен и останалите "скептици" че имаш две картонени кашончета с по една ос отгоре и отдолу всяко. Като "разглеждаме всяко поотделно" няма СЕ защото би разглеждаме непълно Като ги турим едно връз друго да им се куплират осите и едното върти другото се появява по магически начин СЕ защото кашончетата си взаимодействат помежду си. как бе с оргон ;о си взаимодействат с етер ли с прана ли. Би му мамата ти удари кадуцеуса у земята отсекаде. 

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #550 -: Септември 15, 2015, 03:23:03 pm »
     RUS, ми направи го тогава, а не пиши глупости по форума. Ако няма кой да ти го направи това мога да свърша и аз- не безплатно, разбира се. Не си търся работа, да ти помогна, пък и обичам такива проекти с безкраен ъпдейт.
« Последна редакция: Септември 15, 2015, 10:01:06 pm от atos »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #551 -: Септември 15, 2015, 06:14:39 pm »
RUS, вярвам ти, че имаш голям успех в областта на СЕ, демонстрирай някое устройство
« Последна редакция: Септември 15, 2015, 10:00:23 pm от atos »

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #552 -: Септември 15, 2015, 06:40:54 pm »
   Има на сън. В тоя форум нивото на преливане от пусто в празно е правопропорционално на липсата на знания у индивида. И това е нормално защото като не знаеш нищо всичко непознато те изненадва.Друго-репликирайте. Хубаво ама какво? На Иван магнитния двигател? Или всеки интернет фейс? И най - интересното тия които пишат репликирайте с малки изключения никога не репликират. Защо? Защото е по лесно да лъскаш клавишите отколкото  да направиш нещо. Да си харчат другите на парите и свободното време пък ако излезе нещо да го вземем на готово.
   Писах в темата за ротовертера една опитна постановка-малко е елементарна но за това какво искаме да постигнем и как да го постигнем е достатъчна. Десетина дни - ни дума ни вопъл ни стон.
   Така е където се иска точна формулировка форумните всезнайковци ги няма никъде.
Защо ли?
    RUS не ти искам отчет. Знам че нямаш нищо. Просто искам на практика да претвориш идеите си. Иначе излиза че  и сам не си вярваш....
    Оттеглям предложението за помощ.
« Последна редакция: Септември 15, 2015, 09:55:03 pm от atos »

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #553 -: Септември 15, 2015, 11:00:51 pm »
Предвид забележката на колегата atos и отношението към мен което се демонстрира напоследък реших да се самоцензурирам в темата и да изтрия всичките си постове.
Извинявам се на всички участници в темата че някои постове ще увиснат в нищото предвид липсващите мои коментари!
В бъдеще решавам просто  да не участвам в никакви теми и разисквания.Който желае може да ми пише на лични.
Желая успех на всички!
« Последна редакция: Септември 15, 2015, 11:21:31 pm от RUS »

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 792
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #554 -: Септември 16, 2015, 12:24:48 pm »
Ако правилно съм разбрал колегата RUS в постовете му досега той преди всичко акцентираше върху неоспоримия факт,че съществува огромна разлика между механизъм в статично положение и същия приведен в движение,при което възникват различни сили,взаймодействащи помежду си и пораждащи различни ефекти в резултат на това си взаймодействие.Едни от тези сили са центробежните....Пита се в задачата от какво е породено и какъв ефект търси присъствието на колегата dmitarp в темата,като той по презумция не признава съществуването на центробежни сили-конструктивен или деструктивен?Другия активен и сведущ по всяка тема-Dedo pop,дето знае всичко и най-вече защо нищо и никога няма да стане,но за сметка на това целият свят се е впрегнал да го принуди него ЛИЧНО да си загуби времето и парите,за да се занимава с неща,в които е убеден,че от тях няма да излезе нищо положително...Преди време зададох един въпрос на dmitarp и естествено не получих отговор,сега ще го задам на другия корифей:какво в действителност поражда центробежните сили и защо те съществуват само в системи движещи се с ускорение? Какъв вопъл,какъв стон искаш за това нескопосано нещо дето си го публикувал???Но дори и там-Отговори моля те ясно и категорично-тежеста ще увеличи своята кинетична енергия-откъде идва тази енергия плюс и кой е източника й???И си оправи моля те представите за понятията-ПОМОЩТА никога не може да е платена,тя затова и се нарича така...