Автор Тема: генераторът на Руслан Кулабухов  (Прочетена 689308 пъти)

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #120 -: Октомври 25, 2014, 10:21:10 am »
Не ти е настроен генератора !
Относно "Тесловски" какво имам предвид.
Преръйвател , пачки с импулси, 50нц. А вътре честотата която резонира бива и на която е настроен качера.Така и изходното напрежение ще е 50хц. И тока ще е пъти по голям и синхронизирането ще стане елементарно просто без тонове платки и настройки.
Поне до тук разбрахме принципа. Руслан казва Дерзайте.
Много е прав, най важното е принципа , ефекта от него е ясен.
« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 12:51:09 pm от atos »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #121 -: Октомври 25, 2014, 01:16:06 pm »
Още съвсм малко с кондензатора трябва да се натамани и мисля, че ще стане. Честотата на генератора с многооборотен тример я глася, ама не знам защо при мен картината се получи на около 32кхз. Генератора консумира около 1 ампер.

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #122 -: Октомври 25, 2014, 05:51:37 pm »
Колко метра е бифа ?

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #123 -: Октомври 25, 2014, 06:26:26 pm »
гранатата е 70 м , бифилярната беше 35м, днес развивах 2 пъти и сега е около 20 ..... не знам точно.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #124 -: Октомври 25, 2014, 06:39:40 pm »
гранатата е 70 м , бифилярната беше 35м, днес развивах 2 пъти и сега е около 20 ..... не знам точно.
Здравейте борци за свободна енергия, нещо бъркаме понятията. Гранатата това е бифилярната бобина, която се навива да речем с 40 метра проводник. Руснаците я наричат „граната“ защото много прилича на старите военни гранати, има почти същата форма и от там я наричат „граната“. А другата бобина, която се навива до средата на „гранатата“ в два или три слоя с 20 метра проводник, Руслан я нарича индуктор.
   Нека да изясним понятията, защото, когато се представят осцилограми се получава объркване.
   Борбата продължава.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #125 -: Октомври 25, 2014, 07:15:20 pm »
Осцилограмата е от гранатата  значи приемаме го за бифиляр. Той е 70 метра при мен, а това което от сега на татък ще му казвам индуктор е около 20 метра след днескашните корекции.
Идеята да ползвам по дълги проводнии е да се работи на по ниски честоти предвид изработката на качера. За бифиляра и индуктора използвах кабел ПВ А1 2,5 кв.мм. Капацитета последователно на индукроеа е 120 нф. Картината с пиковете в максимума на синуса е при около 28 килохерца - там се получи най точно и наистина много лесно се изтърва - трябва финна настройка на честотата. Коефицента на запълване към гейтовете е 46%. При включване на 21вата лампа резонанса се срива и нищо интересно не се случва. Земята за сега не ми дава промяна  в  праметрите на сигналите. Хванал съм се за арматурата на панелен блок от бетонните основи на маза. Качер още не съм включвал.
Ако нещо бъркам казвайте да корегирам.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #126 -: Октомври 25, 2014, 08:10:40 pm »
Осцилограмата е от гранатата  значи приемаме го за бифиляр. Той е 70 метра при мен, а това което от сега на татък ще му казвам индуктор е около 20 метра след днескашните корекции.
Идеята да ползвам по дълги проводнии е да се работи на по ниски честоти предвид изработката на качера. За бифиляра и индуктора използвах кабел ПВ А1 2,5 кв.мм. Капацитета последователно на индукроеа е 120 нф. Картината с пиковете в максимума на синуса е при около 28 килохерца - там се получи най точно и наистина много лесно се изтърва - трябва финна настройка на честотата. Коефицента на запълване към гейтовете е 46%. При включване на 21вата лампа резонанса се срива и нищо интересно не се случва. Земята за сега не ми дава промяна  в  праметрите на сигналите. Хванал съм се за арматурата на панелен блок от бетонните основи на маза. Качер още не съм включвал.
Ако нещо бъркам казвайте да корегирам.


Да, сега наименованията на бобините, са правилни. Индуктора според думите на Руслан трябва да се навие с два пъти по-малко проводник от гранатата, ако тя е навита със 70 метра, индуктора трябва да е навит с 35 метра. Така, казва той, но аз се съмнявам, че индуктора е навит с една трета от проводника на гранатата, защото като навих моята граната не изглежда, така, както на Руслан на видеото. И трябва да се сложи високоволтова изолация между индуктора и гранатата, за да няма пробиви и неприятни изненади. Все пак там циркулират напрежения от порядъка на 4-5 киловолта.

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #127 -: Октомври 26, 2014, 12:11:32 am »
70  м. Е много нещо. Нали търсим 220в.
При 40м и тръба 50мм напрежението е точно както трябва.
Ще имаш допълнителни проблеми, и тези които имаш неса малко.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 336
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #128 -: Октомври 26, 2014, 01:02:21 am »
... Хванал съм се за арматурата на панелен блок от бетонните основи на маза.
Хмм... това дали е добра "земя"?  Ако арматурата не стърчи от бетона съпротивлението му едва ли ще позволи протичането на някакъв съществен ток.
Всъщност лесния начин да пробваш дали земята ти е наистина земя е да хванеш фазата от контакта и твоята "земя" и да вържеш ... примерно една 100 ватова крушка на двете жици. Ако имаш читава земя крушката ще светне. Ако нямаш ... най-много някой съсед да изреве, ако си е заварил желязната врата към армировката и я отваря в момента :)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #129 -: Октомври 26, 2014, 03:24:24 am »
Развих индуктора и го направих 1 към 3 спрямо бифилярната намотка, абсолютно всички честоти съвпадат с изчисленията. След тази преработка пуш пула трябва да работи на 17,1 КХз, ако е 1 към 100 спрямо бифиляра и 34,2 КХз ако е 1 към 50. Ето малко осцилограми , но ми се струва, че още не съм догодил нещата.

anton

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #130 -: Октомври 26, 2014, 07:49:15 am »
Аз също писах по темата.Не желая да влизам в спорове. При мен е на два реда.1/3
Взимаш 40м мотаеш 37.5, взимаш 20м мотаеш 13.и след което донастройваш.
За какво му е полувълната след като вч сгнала е 1/3 .
Няма логика пък и индуктор на 1/4 не се сработва с бобините на генератора.
Те осцилират на 1/3.
Дори на гридип метъра нещата не се връзват.
При мен индуктора работи на 1/3 !
===
Много, много не вярвайте на глупостите на руслан.
Иска да обясни нещо което разбира частично.
Аз лично се съмнявам че сглобява под диктовка.
Казва неща после опровергава и накрая дерзайте.
Както показа Митака 1/3. И Тесла го е казал.
Не вярвайте на всичко което обяснява.
Пуш Пула е генератор на синусоидално напрежение.
От напреженовата намотка излиза синус. Идеален синус.
За да излезе синус трябва настройка!
« Последна редакция: Октомври 26, 2014, 02:24:35 pm от nizo »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #131 -: Октомври 26, 2014, 09:20:12 am »
Вчера издърпах всички достъпни видеа на Руслан и ги изгледах (днес се оказа, че вече са качени на форума). Направи ми впечетление, че Руслан има няколко постановки на устройството за СЕ. Прилагам снимки.
Rus1 - това е последната разработка. На нея товари най-много лампи.
Rus2 - това е първата му разработка с ТТ. Тя е на видиото с последната разработка и Руслам казва, че ще я подарява на приятел за вилата му.
Rus2а - видеото с първата му разработка с ТТ.
Rus3 - последното видео с наноимпулсен генератор.
Rus4 - недовършен случайно показан голям генератор с ТТ и индикатори. Никъде другаде не се появява по видиата.
Rus4а -  демонстрация на варианта с наноимпулси в една гора.
Интересна ми е промяната на идеологията от наноимпулси към ТТ. Някой има ли обяснение? Като работи (той казва с нестабилен генератор) защо не стабилизира генератора и да продължи с тази версия?

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #132 -: Октомври 26, 2014, 01:42:10 pm »
Valex, "последната" разработка, Rus1, е всъщност опит за перфектно копие на установката на Akula0083 (втората или третата мисля...). Дори и дъската отдолу я е избрал да изглежда по същия начин, като тази на Роман :)

За наноимпулсния генератор, а и за качера, идеята му е, че може и без тях, но той представя нещата от гледна точка на това всеки любител да може да ги възпроизведе по най-лесен и бърз начин, и без да разбира много-много от принципа... Пък после, казва, ще усъвършенстваме. Може би е прав - "идеалният" вариант в стил Капанадзе, или дори Тесла, може би минава с далеч по-малко електроника, а вероятно и без такава, но за сметка на много добро познаване на процесите и на много и фини настройки. Наносекундника още Роман го развенчава при ферорезонанса, а оттогава и Руслан не го уважава много-много.

Абе тежка е борбата! Очакваме включване от Mito и от Cocke, които имат почти готови установки. Ние с един приятел също започнахме да събираме нещо, но сме още много далече от краен етап.
Anton не се знае дали има действащ прототип... дано не се окаже някой като spirit1...

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #133 -: Октомври 26, 2014, 03:47:33 pm »
Аз съм на ниво гранатата все още (и размишления :) ). Тук има тема за навиването и: http://realstrannik.com/forum/freeenergylt-antanas/35-ustanovka-ruslana-kulabukhova-transformator.html
Тема за пуш-пул генератора : http://realstrannik.com/forum/freeenergylt-antanas/36-ustanovka-ruslana-kulabukhova-push-pul.html#995
Тема за качера : http://realstrannik.com/forum/freeenergylt-antanas/38-ustanovka-ruslana-kulabukhova-kacher.html#1043
Измерване на бобините от Акула: http://www.youtube.com/watch?v=fp3sed_eli0#t=76
http://www.youtube.com/watch?v=PLs7v6t3QMY
« Последна редакция: Октомври 26, 2014, 04:48:55 pm от valex »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #134 -: Октомври 26, 2014, 07:26:58 pm »
Аудиоконференция на Руслан : http://realstrannik.com/forum/freeenergylt-antanas/48-ruslana-kulabukhova-audio-konferentsii.html#1325
Има обяснение защо е минал от наноимпулси на ТТ. Защото постоянно му е гърмял транзистор !!!
Обяснява как се намотава гранатата.