Автор Тема: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе  (Прочетена 198182 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #120 -: Март 31, 2015, 11:52:40 pm »
Здравейте колеги,
Интерференцията има свой разновидности. Два източника могат да са разполажени на 90 градуса, имаме интерференачни  фигури на Лисажу. При фазова разлика 90 градуса и еднакви честоти имаме окръжност. Това има приложение във въртящо се магнитно поле в двуфазен електродвигател. По-голямо приложение има трифазната система. Трите фази са кохерентни, извесно е фазово напрежение 220В, а линейно 380В.
220+220=440В е алгебрично събиране. Имаме и геометрично(векторно) събиране 220.1,73=380В. 440>380 това е заради фазовата разлика при интерференцията. Това са 173% > 100% пак е доволно.
Този феномен се наблюдава и при постоянни потоци примерно принцип на пулверизатора. В електротехниката се е наложило променливия ток заради резонанса.
В електротехниката се е наложил линейния резонатор но може и да се ползва палачинков. Бобината се държи като линия с разпределени параметри и тока и напрежението са изместени в пространството и времето. Имаме върхове и възли. Примерно класическите закони за ел. вериги не важат. Тук имаме вълнови свойства и вълнови резонаси.
Пример в края на ТТ имаме ток на проводимост 0, ток на разместване Максимум или напрежение, в заземлението е обратно положението. Ток на разместване се движи в диелектрик т.е. двоен електрик. Трябва ни ток на проводимост примерно в метал, но има един тип токоносители. На помощ идват електролити или акумулатори и полпрододникови диоди.
Друг добър подход е работа в импулсен режим, излъчваш кратък импулс и слагаш демперни диоди, не се знае колко е тока на разместването и капацитета на системата ще го поеме ли?
Работа има!     

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #121 -: Април 03, 2015, 08:12:10 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=ob5IYlPX89w&feature=youtube_gdata_player
Вълнов, резонанс.
И, междувиткова компенсация !
Форсиране, на зарядите!
Резонанс във резонанса.
1, 1/2,1/3,1/4,1/5. Във резонанс.
И, еднопроводна линия !
Хората знаят как !!!!!!!

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #122 -: Април 05, 2015, 08:37:39 pm »
ТТ, и цалостната конструкция е неоправдана ако, няма резонанс.
Обяснявам, земята, за да не задаваш тъпи въпроси, ще поясня, защото не си много умен.
Кабела, който, свързва земята със ТТ или Качера, трябва да е във резонанс със вторичната на ТТ.
Тоест, образува се , вълна във проводника за оземката.
И , честотата на тази вълна трябва да работи !
От там тръгваш.
Честотата на земния контур.
Разбра ли ?
Виж във един от предишните постове какво пиша.
Мощност !

Но, първо разбери, каква е честотата на земния ти контур.
Слез на земята, направи си фундамент, и на база него, гради останалата част !


Поздрави !
« Последна редакция: Април 06, 2015, 03:41:09 pm от nizo »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #123 -: Април 05, 2015, 08:45:24 pm »
Как мериш тази честота на вълната? Как я изчисляваш или настроиваш? Не може ли да се замени земята с кондензатор?

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #124 -: Април 05, 2015, 10:25:55 pm »
Един, РАЗВРАН ДА СЕ ВКЛЮЧИ ТОЧНО НА МЯСТО !
Как ?
Бедини - правим всичко на обратно !
Виж, имаш антена, и скъсяваща бобина.
Представи си, сега ТТ.
Същата антена, но , забит дипол във земята.
Сгяваш ли?
Питай ме по друг начин !
Пускам, за останалите, дерзанието!
Да преоткрием, Тесла !
« Последна редакция: Април 06, 2015, 03:42:02 pm от nizo »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #125 -: Април 05, 2015, 10:53:26 pm »
Здравейте колеги.
Колега milintron не обяснява добре, за това ще се намеся. Става въпрос за полусвързани вълни по повърхността на Земята. За съжаление съм в ремонт и не мога да покажа картинка за какво става въпрос. За това дължината и направлението на заземителния проводник е от значение. Това явление се наблюдава при четвърт вълнов  несиметричен вибратор.
Технически може се мине на несвързани вълни в симетричен полувълнов вибратор. Такъв ТТ не мога да представя в момента, заради ремонта, но мога да опиша различията от четвървълновия. Първичната верига е еднаква, разликата е във вторичната намотка. Едноредова тръбна намотка е вторичната  но в двата завършва с униполярен кондензатор примерно сферичен. Първичната намотка се намира в средата на едноредовата вторична, за разлика от четвърт вълновия където е в края на бобината от към заземителния край.
За стабилна интерференция може се ползват два или три ТТ. Проблема с кохерентността трябва да се реши като при трифазните системи. Многофазните системи са патент на Тесла! 
« Последна редакция: Април 05, 2015, 10:58:30 pm от atos »

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #126 -: Април 05, 2015, 10:59:31 pm »
militron: Аз лично уважавам мнението ти спрямо въпроси свързани към целта, защото има какво да се научи.
Ти явно не искаш да разбереш, че не всички са на твоето ниво или на някой от останалите съфорумници, конкретизирам дори и себе си, и затова трябва малко повече да се обяснява и разяснява.
На въпроса на VSL за земята да се замени с кондензатор колкото и да е не логичен, дори излишен и тъп за някой ще отговоря и ще опитам да се обоснова.
НЕ Не може без заземление. Все едно да пуснеш фаза на лампа и да искаш да светне.
Ще се опитам да обясня принципа на генератора Капанадзе така както аз го разбирам и ако имам грешка поправете ме.

Генератора на Капанадзе работи, на принципа на Тесла трансформатора само, че на 50 херца които се определчт от чукането на разрядника в пършичната намотка. Оразмерчването на проводниците се изчислява, а не се мери защото се получава разминаване според мен и някой може да помогне в това.
Заземителния кабел също играе роля в резонанса и ролята на заземяване, затова се изчислява и неговата дължина и дебелина. Както казах принципа е на Тесла трансформатора, но Капанадзе прави и една добавка тоест допълнителна намотка от която се получава още една или няколко вълни не знам точно, за да се получи така наречената интерференция или наслагване на вълните от което се получава по-голяма Амплитуда.
Когато първичната ( медната тръба ) намотка започне да подава вълни ( резонира ) тя ги подава към заземителния кабел и към допълнителната намотка, който са така изчислени за да съвпадат резонанстните честоти тоест да съвпадат вълните и да се получи интерференция. Колкото повече вълни се направят с една и съща честота и дължина толкова по-голяма ще е амплитудата.

Интерференция: Интерференцията е явление, при което в резултат на едновременното разпространение на вълни в една и съща среда се получава вълна с постоянно във времето увеличаване на амплитудата в определени места и намаляване в други места.

Въпрос:
Как да се изчисли заземителния кабел ( неговата дължина и дебелина ) ?
Как да се изчисли допълнителната намотка която е на формата на гира според мен, а някой я наричат салам.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #127 -: Април 05, 2015, 11:02:33 pm »
Благодаря,mi68, но не виждам как може да се нарекат постовете на Милинтрон "не обяснява добре"?
Кое не обяснява добре - по колко били свирките на магистралата, кой бил продажник или кой е умен, кой е тъп и кой-конспиратор?
Ако това наричаш "не обяснява добре"... и каква връзка има с темата?

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #128 -: Април 05, 2015, 11:11:13 pm »
Колега, направи го със земя, после му мисли. Антена, обърната антена, там стават процеси.
Имаш индуктор, имаш фазиране, стоящи вълни, отгоре и към земя.
« Последна редакция: Април 06, 2015, 03:43:02 pm от nizo »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #129 -: Април 05, 2015, 11:19:13 pm »
Здравейте колеги,
Пиша но трябва си лягам. Колегата  milintron пак не обяснява.
Антена-разбирам предавателна антена, в която възниква стояща вълна.
Обърната антена-разбирам приемна антена, в която се индуктира електромагнитна енергия съответно ЕДН.
« Последна редакция: Април 05, 2015, 11:22:45 pm от atos »

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #130 -: Април 05, 2015, 11:24:03 pm »
Предполагам има в на предвид обърната антена за Т.Т в ролята на заземителния кабел

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #131 -: Април 05, 2015, 11:34:54 pm »
Направиш ли този рез.
Ще имаш СЕ !
Търси начин да я снемеш.
Но направи първо вълновия резонанс, земя въздух.
Роман Карноухов- Воздух2

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #132 -: Април 05, 2015, 11:38:36 pm »
Едно време, имаше схема на телефония през мрежата 220в.
Чети !

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #133 -: Април 05, 2015, 11:38:46 pm »
Добре де разбирам факта, че те дразни това, че от малкото подадена информация трябва сами да си я допълним, но защо просто не обясниш и разясниш това което се опитваш да кажеш.
Както казах не всички разбираме, а и аз който дори нито съм завършил електротехника, нито професията ми е такава. Но въпреки това искам да постигна нещо. Ако всички разбирахме, можехме и знаехме форума щеше да е пуст.
« Последна редакция: Април 06, 2015, 03:32:19 pm от nizo »

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #134 -: Април 06, 2015, 12:01:01 am »

Аз , пък съм реалист и вярвам във това което виждам на масата.
Било, хляб, или  кабел.
Обясних !
Антена !
Кабела към земя е дипол.
Търсиш рез. във индуктора, захранване 0. СВЕТИ ЛАМПА!
И, си задаваш въпрос, бифиляра как работи !
Почни от фундамента !
« Последна редакция: Април 06, 2015, 03:44:19 pm от nizo »