Автор Тема: Електролизер - експерименти  (Прочетена 211003 пъти)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #75 -: Юли 19, 2008, 09:48:22 pm »
започвам електролизер,днес събрах кутията,ще поръчам тръби,ако имам късмет ще ги доставят за 4-5 дена.6 броя,нещо като Джо ще е,не знам колко газ ще дава за минута,но го монтирам на Маздата със сигурност
« Последна редакция: Юли 19, 2008, 11:48:32 pm от gotiniq7 »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #76 -: Юли 20, 2008, 01:55:53 am »
Няма друг начин,всеки трябва да прави нещо,и ако има добри резултати-да подава на нуждаещите се

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #77 -: Юли 26, 2008, 07:28:07 pm »
Дайте резултати някакви. Литри за минута,ват/литър оксиводород

LTK

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #78 -: Юли 28, 2008, 12:33:07 am »
Прочетох много документи по темата с разлагане на вода и реших и аз да направя няколко експеримента, но преди да започна искам да знам дали идеите, които имам ще имат някакъв ефект и да не си играя напразно, ако някой ги е пробвал.
1. Форма на плочите. Гледам, че повечето използват почти квадратни плочи. Аз си мисля да използвам правоъгълни като височина им да е малка (например 5х15см), като идеята ми е балончетата да имат минимален път до горният ръб на плочата. Задължително ще има помпа, която ще върти водата.
2. Гледам на няколко места се споменава за магнити и ще сложа по продължението на плочите от двете страни неодимови магнити, както и вероятно (тук не съм сигурен за ефекта и смисъла, само идея) отгоре и отдолу или само отгоре, но комбинирани, като идеята ми е да се получи силно напрегнато магнитно поле.
3. Ще пробвам и с пулсиращо напрежение от бобина за кола (предполагам около 15киловолта).
4. Имам една идея на базата на наутралните плочи да използвам ситна неръждаема мрежа между клетките, като идеята е мрежата да спомага за пренасянето на заряда, като същевременно това, че има прозорчета да е по-добре за разлика от плътните плочи.
5. Друга идея е в близост до крайните плочи да сложа неръждаема мрежа като тя да се захранва от пулсиращото напрежение  15KV и един вид да стресира водата от време на време, а същевременно да си тече постоянният ток между плочите.

Разстоянието между плочите ще гледам да е малко (мисля си да е 1мм понеже ще има и помпа), но не знам тази бяла субстанция, която се образува върху плочите, колко увеличава дебелината им?

Общо взето това ми се върти из главата и ще чакам вашите коментари.
« Последна редакция: Юли 28, 2008, 12:36:50 am от LTK »

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #79 -: Юли 28, 2008, 09:58:37 am »
Преди много време, тук в този форум имаше дискусии на тема електролизер и един потребител сподели, че ако се направят елементите му в отношение ПИ-3.14, то ефекта бил изключително голям. Но не пожела да даде подробности.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #80 -: Юли 28, 2008, 09:59:18 am »
Цитат
1. Форма на плочите. Гледам, че повечето използват почти квадратни плочи. Аз си мисля да използвам правоъгълни като височина им да е малка (например 5х15см), като идеята ми е балончетата да имат минимален път до горният ръб на плочата. Задължително ще има помпа, която ще върти водата.

Зависи точно как ще конструираш клетката. Ако искаш плочите да са изолирани помежду си, имай предвид че водата "изскача" в началото над тях и "окъсява", т.е. токът протича между първата и последната и нищо не става. Иначе в общи линии няма значение формата.

Цитат
2. Гледам на няколко места се споменава за магнити и ще сложа по продължението на плочите от двете страни неодимови магнити, както и вероятно (тук не съм сигурен за ефекта и смисъла, само идея) отгоре и отдолу или само отгоре, но комбинирани, като идеята ми е да се получи силно напрегнато магнитно поле.

Ако имаш пробвай, но според мен няма да има файда. Все пак зарядът на водорода и кислорода е различен, благодарение на което и се осъществява процесът. Т.е. ако си представим два електрода и единият е +, другият отрицателен, водната молекула се ориентира с кислорода към отрицателния и водорода към положителния. Може би по- голям ефект ще има ако магнитизираш водата предварително, като я оставиш да тече бавничко през силен магнит.

Цитат
3. Ще пробвам и с пулсиращо напрежение от бобина за кола (предполагам около 15киловолта).
Водата е с голям капацитет и на теория не би трябвало да се получи нищо. Бях голям фен на идеята, докато хората тук не ме светнаха. Но пробвай  ;)

Цитат
4. Имам една идея на базата на наутралните плочи да използвам ситна неръждаема мрежа между клетките, като идеята е мрежата да спомага за пренасянето на заряда, като същевременно това, че има прозорчета да е по-добре за разлика от плътните плочи.

Ако изхождаме от факта, че не трябва да има пробиви между плочите, то тогава идеалният вариант за електролизер със серийно свързване е еднакво разстояние между плочите, 2 волта напрежение между 2 плочи и изолация между взяка една клетка (всяко едно джобче между 2 плочи) Ето защо електролизерът на George Wiseman например е по- неефективен в сравнение с този на Боб Бойс.

Цитат
5. Друга идея е в близост до крайните плочи да сложа неръждаема мрежа като тя да се захранва от пулсиращото напрежение  15KV и един вид да стресира водата от време на време, а същевременно да си тече постоянният ток между плочите.
Нямам идея какво ще се получи.

Цитат
Разстоянието между плочите ще гледам да е малко (мисля си да е 1мм понеже ще има и помпа), но не знам тази бяла субстанция, която се образува върху плочите, колко увеличава дебелината им?
1 мм добре, зависи от електролита. Ако са изолирани помежду си клетките много бързо ще се "изпарява" водата от всяка една от тях и ще трябва да доливаш.

Бялата парина (не съм я получил още) не би трябвало да е като варовиков налеп (котлен камък) и не би трябвало да те притеснява за разстроянието. Мисля, че е някакви части от милиметъра.

Успех!

WoLF

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #81 -: Август 07, 2008, 05:02:50 pm »
Колеги мисля , че това ще Ви е от полза.

mzk: Файлът вече е достъпен.
« Последна редакция: Август 07, 2008, 07:19:00 pm от mzk »

WoLF

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #82 -: Август 08, 2008, 10:11:51 am »
Здравейте пак, ако има интерес бих могъл да споделя и опита си със защитите които съм използвал. Бих Ви препоръчал да вникнете малко в по-голяма дълбочина на материята т.е. на атомно ниво. Там е истината ако искате да достигнете супер ефективна електролиза. Аз над това работя за момента. Резултатите са много обещаващи, но ме чакат много експерименти.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #83 -: Август 08, 2008, 10:44:17 am »
Здравейте пак, ако има интерес бих могъл да споделя и опита си със защитите които съм използвал. Бих Ви препоръчал да вникнете малко в по-голяма дълбочина на материята т.е. на атомно ниво. Там е истината ако искате да достигнете супер ефективна електролиза. Аз над това работя за момента. Резултатите са много обещаващи, но ме чакат много експерименти.

Не чакай покана, разкажи ни за какво иде реч  :)

WoLF

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #84 -: Август 08, 2008, 01:12:28 pm »
Относно защитите: използвах 3 степенна защита, след реактора сложих еднопосочна клапа (чеквал) след това водна възглавница (бъблер) след това още една еднопосочна клапа и накрая сложих защита от бронзова вълна леко влажна. Да се има в предвид че бронзовата вълна трябва да е добре натъпкана, защото първият път искрата успя да я пробие и стигна чак до клапата.

WoLF

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #85 -: Август 08, 2008, 01:18:11 pm »
Без да разисквам техническата част искам да ви кажа правилната насока на размисли. Зада се получи оптимизация на разпада на водата трябва да се копира природата, това значи да се работи за оптимизиране на електрическия процес, химическия процес (електролита), ако знаете строежа на ковалентната връзка на водата еми опитайте се да опънете връзките между молекулите и накрая последния процес е така да се каже да раздрусате молекулите. В резултат ще получите разпад на молекулата със съвсем малко електричество.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #86 -: Август 08, 2008, 01:21:29 pm »
Можеш да имаш малък постоянен ток, който да държи молекулата "разкрачена" и да "раздрусаш" след това с  някакъв електрически импулс.

Идеята е да не се пада до нулата.

WoLF

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #87 -: Август 08, 2008, 01:25:22 pm »
Между другото от известно време наблюдавам темите и имам чувството, че някой хора участват за да постигнат някакви резултати, но в момента който отидат една стъпка напред и някак си не са много разговорливи. Примерно някой си беше постигнал репликация на ИНКОМП и имал чертежите, добре де след като Валери Иванов спря да шерва информация какво правим. Или чакаме да стане като с Перендев да дават оферти от по няколко милиона за да получиш достъп или устройство.

WoLF

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #88 -: Август 08, 2008, 01:26:50 pm »
На прав път си но ще ти помогна ще раздрусаш но не с електрически импулс а със звуков.

WoLF

  • Гост
Re: Електролизер - експерименти
« Отговор #89 -: Август 08, 2008, 01:28:11 pm »
А ще я разкрачиш с друга помощ пак не е с ток..