Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3301748 пъти)

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте,
Голяма тишина.Хайде малко да разлаем кучетата.

Някой има ли нещо конкретно да сподели за Генератора Капанадзе?
Хайде по смело, кервана винаги ще си върви.

Или да търся из Нета?

благодаря    мадсат

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
@Pyramid,  идеята е да се постигне висока напрегнатост на локалното пространство, т.е. много висок потенциал във въздуха и този голям потенциал да се овладе по начин "Х" за да изтече към земята (според мен предавател - приемник). Направи си най простия опит с качер и ще видиш със стррелкови уред , как на един метър от вторичната ти намотка уреда ще си бие стрелката в карая на скалата на най високоволтовия обхват без да си закачал сондите по намотките. И всичко метално в близост като се докопа до земя ще хвърла искри... Поздрави

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
 Новини от СЕ.
3 x 100 вата
2 x 150 вата

Если нелзя, но очен хочется то будет.
Ако не може, но много искаш то ще стане.


мадсат
« Последна редакция: Януари 26, 2010, 01:06:16 am от madsatbg »

GMG

  • Гост
« Последна редакция: Март 30, 2010, 03:30:30 am от GMG »

ppankov

  • Гост
Колега madsat,
ползвам запалителна свещ за искрище и външния електрод  чак почервенява, след това
се получава "конец" между двата електрода.
Моя тест  - http://www.youtube.com/watch?v=NvqH0-dum0A
« Последна редакция: Януари 26, 2010, 08:50:54 pm от rebel »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравей Ребел,
аз съм се посветил на реплика / реинженеринг / на генератора на Капанадзе.
Опитвам се да се придържам максимално към видеото / зелената кутия /, до колкото мога и го разбирам.
Но все пак поздравление за твоята идея.
Можеш ли една схемка да драснеш?
Не разбрах какво представлява игнишъра?

поздрави мадсат
« Последна редакция: Януари 26, 2010, 10:39:58 pm от madsatbg »

ppankov

  • Гост
Игнишъра си е вид стартер, по популярен в Бг като ПЗУ (пусково запалително устройство), пак така със променливотоков дросел, но за по мощни лампи  - примерно натриеви. Особеното в случая е че дросела е много як, този тип дросели са популярни като
 heavy duty chokes.
Дросела е BHL 250 L202 - PHILIPS, игнишъра е на фирма SCHWABE, модел CD400 4K.
На изхода, който е обозначен като високо напрежение, свързвам последователно автомобилна запалителна свещ и първичната намотка на импулсен трансформатор, а входа е директно от мрежата 220 волта, игнишъра е означен със Z.

В интерес на истината, тази схема създава много шумове, зад мен по време на теста има включен един 50 ватов усилвател с една туба и чак сега видях, че шума е влязъл в аудиото и  на камерата ми и във усилвателя...

Странни ефекти се наблюдават по време на разряд, лампата мига със мигането на разряда на свещта, телевизора блокира и намалко да изгори :)

Прикачвам схемата на свързване и каталога на игнишърите.

П.С.
Идеята ми по нататък е да подобря искрището, и да захраня постановката със акумулатор и инвертор. Засега няма стабилно напрежение на изхода на импулсния траф, мултицета ми се побърква и нищо не мога да измеря.
« Последна редакция: Януари 26, 2010, 11:33:57 pm от rebel »

demirevs

  • Гост
Здравейте братя българи,
Има един америнанец Lawrence Rayburn, който твърди, че има собствена версия на устройство което добива енергия от стоящите вълни между йоносферата и земята. Предполагам, че много от вас знаят за него. Понеже видях че вече експериментирате и че и вие се въртите около източник на високо напрежение, искряща междина, бифилярно навити бобини,  високоволтови кондензатори, резонанси, затова ми хрумна да ви напомня това което бях прочел от този американец.
Според него, той е получил около 12kW изходна мощност, започвайки да експериментира с въздушен трансформатор с нормално навита първична намотка и бифилярно навита вторична намотка от два различни по дебелина проводници, като първичната и вторичната намотка имат възможност да се плъзгат една спрямо друга, докато намери подходяща резонансна честота.
И той както Капанадзе твърди че дължи това постижение на Тесла, но и той като Тесла и Капанадзе не казва всичко.
Поздрави на всички,
Димитър

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Да го направим!

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте Търсачи на СЕ,

След разговор със МЗК, реших да сменя крушките със ел. награвател 800 вата.
Ефекта е потресаващ...
Едва успява да се затопли.

Някой беше казал, че 99.8 % от откритията на СЕ са грешки при измерването.
Но не бързайте да заклеймявате СЕ - Капанадзе показва трифазен генератор със включени три печки със реотани.

И така слушам коментарите / но не за това че няма СЕ /, а защо има разлика между ел. крушки и нагревателите и КАК / идеи или предложение / да се накара да загрее реотана.
За да няма разминаване или ако някой не знае, но крушките греят и не се пипат от топлина.
Така че това не е високочестотното светене, при което можеш да държиш лампата.

цитат от МЗК
Важна забележка е, че това е радиантна енергия и не винаги е готова за директно ползване в товари за напречно електричество (например неонови лампи светят в близост до теслов т-р, плазмени кълбета и т.н.). Коментарът на Бойс е, че скаларната енергия може да се конвертира чрез кондензатор, може да се използва директно в неонови лампи или във високоиндуктивни товари /лампата може ли да се смята и за индуктивен товар - реотана е бобина/.


успехи   мадсат

« Последна редакция: Януари 28, 2010, 11:30:37 am от madsatbg »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Здравей Мадсат! Предполагам че понеже реотана е навит и е доста по-дълъг от реотана на крушките, то има и доста голямо индуктивно съпротивление, така че протичащия през него ток е нищожен. Мисля че ще имаш добър резултат ако изходната мощност я прекараш през мощен грец изправител и кондензатор на изхода му, но е за предпочитане диодите на греца да са бързи. Не виждам друга причина за резултатите при теб.
  Успехи!

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Здравейте,
при опити с качер се получава огромно количество подскачащи заряди в локалното пространство (аз си мисля , че са подскачащи), които лесно "наелектризират" (а може би това не е точната дума) всичко метално в радиус 1 метър. За сега енергията им е неизползваема - може да се светват единствено крушки с нажежаема жичка, интересното е че 220 волтови лампи светят , а 12 волтови не. Предполагам , че енергията от подскачащи електрони е много повече от енергията на движещи се електрони. Трябва по някакъв начин да се конвертира получената енергия, така , че да може да се ползва. Ще се опитам да пусна видео след малко...

PS.  ето видеото....      http://tranz.it/load.php?id=fpv6pHfueL4RiCb0472948
 мощността приложена на генератора е около 12 вата , захранване от комп, консумация 1,1А/12В
светят 2 крушки паралелно по 40 вата не на пълна мощност
« Последна редакция: Януари 28, 2010, 04:36:51 pm от coke2k »

ppankov

  • Гост
Установих, че при мен електрода на искрището почервенява, защото площта на искрене е малка, където електродната площ се насища енергийно много бързо.
Също така при искрене се получава нещо като насочен лъч за много кратко от което другите лампи около искрището примигват, не съм опитвал със жични лампи, но предстои.

varvarin

  • Гост
Здравей Мадсат,

Лампите са нелинейни резистивни товари. С увеличаване на температурата се увеличава и съпротивлението им. Реотаните са линейни товари (или почти линейни). В случая с крушката тока намалява със загряването на жичката докато се стигне до някаква мощност зависеща от параметрите на крушките и източника. При реотана източника трябва да може да осигурява неоходимия ток постоянно докато го зачерви. Освен това реотана може да притежава значителна индуктивност в зависимост от работната честота както е споменато от teofilius. Явно за реотана не достига енергия да се зачерви. От снимките ми изглежда че крушките не греят на пълна мощност. Може да използваш сравнителен метод за приблизително определяне мощността на изхода и ще е по удобно крушките да са еднакви. Ако включиш още един диод паралелно преди дросела с катод към катода на този ще получиш по бързо зареждане на кондензатора. Моето мнение е че това устройство работи с твърде къси импулси и в случая с разрядника продължителността на импулса се определя от капацитета на кондензатора и капацитета на бобината (тази върху която се разрежда кондензатора).

Успех в начинанието :)

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Благодаря за съветите.

Мисля че ще имаш добър резултат ако изходната мощност я прекараш през мощен грец изправител и кондензатор на изхода му, но е за предпочитане диодите на греца да са бързи.
Ще се пробвам със греца, но за сега нямам със бързи диоди.Имам мощен, но на 50 херца.

Ако включиш още един диод паралелно преди дросела с катод към катода на този ще получиш по бързо зареждане на кондензатора. Моето мнение е че това устройство работи с твърде къси импулси и в случая с разрядника продължителността на импулса се определя от капацитета на кондензатора и капацитета на бобината (тази върху която се разрежда кондензатора).

Благодаря

Експериментирам с маломощно захранване за неонови лампи.
Промених включването на диодите от към Високовотовото захранване.Така включени напрежението се удвоява, а разрядника / преди тях /регулира продължителността на импулса.Диода преди втория разрядник спира обратните пикове от самоиндукцията.
Паралелно на първичната сложих кондензатор.Схемата е работеща - зечервих жичката на една 25 ватова, 220 волтова лампа.
Далече е от резонанса.
« Последна редакция: Януари 29, 2010, 06:03:54 pm от madsatbg »