Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 317977 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 285
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3225 -: Май 10, 2024, 08:02:46 pm »
juliang, самолетите като ги купиха събраха данъците от всички които имат неплатени за 10 години. Те ако са имали пари щяха да си плащат данъците тези хора, не да чакат инфлацията да ги обезцени и да си въобразяват че са станали като Фолксваген.
Един дълъг, обяснителен и забавен анализ относно Фолксваген: https://youtu.be/5W_rAzoPOLs

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 591
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3226 -: Май 10, 2024, 09:19:45 pm »
Ма то само за излагане става, като цитираш вестник "Строго секретно"... :)
— Като си мислих, дойдох до важно заключение: Това не са истински пчели!
— А какви са?
Това са фалшиви пчели… И мисля, че те не правят истински мед.
— Дали?
— Да. И затова мисля вече да слизам.
— Как ще слезеш? — попита ти.
Мечо Пух не бе помислил за това.

«Немыслимое» и «Кроссворд» - раскрыты невероятные тайны 1945-го!

<a href="https://www.youtube.com/v/Wg9YoSbsfH0" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/Wg9YoSbsfH0</a>

P.s. Западные клоуны против русских бойцов. О чем говорят военные парады

https://dzen.ru/video/watch/663bea65d91ca37bce7ba225?rid=2965756932.337.1715365536885.68326

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 406
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3227 -: Май 10, 2024, 10:02:08 pm »
Утре се крийте в къщи 8) 8) 8)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 611
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3228 -: Май 10, 2024, 10:54:27 pm »
В памет на моята баба-шумкар, зверски изтезавана и пребита от българските фашисти в Стария сливенски женски затвор /сега музей, като в Освиенцим/, инвалидизирана от тези изверги, чрез счупване на гръбнака и тазибедрената става - цял живот инвалид с бастун, набиване на горящи кибритени клечки под ноктите с керпиден, с въртене на керпидена наляво-надясно зверски, фашистки и т.н., я ПОЗДРАВЯВАМ с тази шумкарска песен в ОТВЪДНОТО:)

По долинам и по взгорьям  :)
<a href="https://www.youtube.com/v/zXf6jg5T6Oc" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/zXf6jg5T6Oc</a>
« Последна редакция: Май 11, 2024, 12:37:51 pm от EDM electronics »

Активен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 480
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3229 -: Май 11, 2024, 07:57:49 am »
EDM electronics, тя ако можеше да комуникира с теб едва ли би подкрепила острия ти речник и особенно желанието за вендета. Виж където вендетата е на почит са най изостаналите хора, живеят най лошо. А тези изтезания и такива случаи са резултат на желанието на власт имащите да не се обесняват за това как управляват и използват криминален фактор, при една много малка част от хората той е по рождение и използват тези хора. Например баба ти не са я съдили по нормален начин, защото няма да се получи и може и герой да я изкарат. Власта се е притеснявала от бунтове като знаят какви ги вършат - оскотяват народа, след войната е жесток глад и няма пшеница дори за посев да засеят. Дядо ми в село в което всички се познават са го затворили в кауша за да му набият обръчите и това което му е казал селския разсилен е да му обяснят че срещу властта не се рита, там в него район гори няма и съответно и шумкарите няма къде да се скрият и да нападат храната която изпращат на фронта да хранят армията на немците. Обаче са му пратили заповед на разсилния да минат през карцера мъжете които може да се очаква нещо да направят срещу властта. Това е приказката - Срещу властта не се рита която трябвало да му каже. Нито са го били, защото не се знае дали ще се получи. В интерес на истината той скърцаше със зъби не за това, а като си спомни как са обирали хората и ги оставят да гладуват, веднъж им вземат насила храната и после и с изкупчии които не плащат са лъжели хора, а тези мошеници изкупчии са били лакмуса да видят кой ще им продава и после са идвали и такива които им прибират храната от града, т.е. те са вършили тази работа да научат къде има храна. Той е бил изпратен на фронта и когато се връща - трудови лагери навсякъде, а и няма и какво да работиш защото няма какво да засееш, та се цанил каруцар към такъв лагер близо до селото в който са секли дърва. И какво да види там - събрали интелигенцията доколкото я имало, учители, лекари, дори известен банкер и надзорника който им викал - Мързели и ги псувал - изкупчия бил преди. Селската учителка дето го е учила и бил калпазанин и тя в лагера защото фашиска била и той и викал - Падна ли ми сега ! Той ми каза в ръцете ми беше брадвата и като видях това ми дойде да го съсека на две. Прибрал се и после няколколко дена не ходил, казал че е болен. Но после ходил пак на работа, ако може да им помага на тези хора - имаха нужда каза. Бъди сигурен че говедото изтезавало баба ти след 9-ти пак със същото се е цанило да се занимава, лоша новина за за теб. Но на мен човек който е бил партизанин ми го е казвал че така се случва след това. И от бунтарството полза няма, ако от човек ще те направи на говедо.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 224
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3230 -: Май 11, 2024, 09:17:21 am »
В крайна сметка, още не знаем името на тази антифашистка боркиня! Ако е останала жива след 9ти, би трябвало да бъде активен борец срещу фашизма и капитализма, със съответните привилегии от които имаха полза и наследници! Така беше!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 406
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3231 -: Май 11, 2024, 09:39:15 am »
Другарю Кузмов, направи си тема "това не ме радва", тя ще е като социологоческо проучване, защото ще видиш колко хора ще влезнат втази тема и ще коментират.

Активен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 480
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3232 -: Май 11, 2024, 10:23:47 am »
Един дълъг, обяснителен и забавен анализ относно Фолксваген: https://youtu.be/5W_rAzoPOLs
По принцип този си дразни публиката че много ги удължава нещата и понякога прекалява и му пишеха в коментарите. Не се е случило така както си го представя, има някакви проблясъци. Понеже кредитната система е такава че всеки гледа да се хване за ръчката на мултипликатора и, само че банките много добре познават този механизъм и как работи, в централните банки особено. Когато се появява държава и пари, това което правят е забранено.  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 285
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3233 -: Май 11, 2024, 11:43:00 am »
По принцип този си дразни публиката че много ги удължава нещата и понякога прекалява и му пишеха в коментарите. Не се е случило така както си го представя, има някакви проблясъци. Понеже кредитната система е такава че всеки гледа да се хване за ръчката на мултипликатора и, само че банките много добре познават този механизъм и как работи, в централните банки особено. Когато се появява държава и пари, това което правят е забранено.  :)
Имаш прекалено идеалистична и наивна представа за това как работи света като цяло... :)
В нормалните държави банките са частни и какво ще правят зависи до голяма степен от тях, а не от държавата.
Също така държавата не е всесилна и всемогъща. Държавните мъже са написали някакви закони - ако закона е калпав и някой се е възпозлвал от пропуските в него, това е проблем на държавата, а не на тоя, де се е възползвал от дупката.
Също така не забравяш че тия държавни мъже имат отговорност пред техните избиратели и защитата на техните интереси (а и чисто свои интереси понякога, което не е добре). Когато една голяма корпорация ти каже, че ще отвори предприятие за милиарди, което ще носи доходи на твоя избирателен район от данъци и ще намали безрботицата - бъди сигурен че всеки законодател ще си затвори очите или поне ще изнасили законите и разпоредбите за да може това да се случи.

И не - не е забранено. Борсата е най-голямата хазартна игра в света. Това че някой не познава правилата на играта не означава че играта е менте.

Активен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 480
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3234 -: Май 11, 2024, 12:03:31 pm »
Банките са частни, но Централната е фактора който каквото направят за известен период и вземе че ги пожъне. Не може да имаш бизнес, бизнесите ги притежават те, може но е временно. Те се държат за едно лостче което бутват нагоре и когато реколтата е готова го бутат надолу и прибират, важен е техния бизнес. За хазарта също, това нещо трябва да бъде прилично ограничено и понеже писаните закони не се спазват трябва да се спазват неписаните. Светът тепърва ще стане опасно място, ако това не се промени. Ако приемем че Светът се управлява някъде отдалече тук някакви луди постоянно събарят фигурите им.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 611
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3235 -: Май 11, 2024, 12:40:57 pm »
В крайна сметка, още не знаем името на тази антифашистка боркиня! Ако е останала жива след 9ти, би трябвало да бъде активен борец срещу фашизма и капитализма, със съответните привилегии от които имаха полза и наследници! Така беше!
Името би ли променило нещо, ако стане известно? Ще ми платиш ли обезщетение, ако ти кажа името?

Да, баба ми имаше превилегия - само една - пенсия. Инвалидна и добавка, като борец против фашизма.
А дали е оцеляла след 9-ти е логически въпрос, чийто вторичен въпрос е, как аз пише сега в този форум, явно не е от отвъдното?  :)

А впрочем и моето име не е известно, това значи ли, че това не съм аз?  :D

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 406
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3236 -: Май 11, 2024, 09:25:20 pm »
 8) 8) 8)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 285
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3237 -: Май 11, 2024, 09:50:37 pm »
С тия АИ-та човек вече на нищо не може да вярва... :)

Активен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 480
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3238 -: Май 11, 2024, 11:13:01 pm »
Специално за снимки и филми професионалистите ги правят много отдавна и могат всичко, изглежда 100% автентично ако е дигитално. А и-тата сега казаха че ги има, а откога правят фирми и дори сериали има с починали артисти защото се е случило, но те довършват сериала.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 224
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3239 -: Май 12, 2024, 12:00:51 pm »
Коце, тази снимка, в тази тема какво? Трябва да ни плаши ли?