Ясно е че е точно за "дала верка - взела стефка". Но това което казахте дава и друга представа: "а пари дали ще дават".
Нали за някой (особено държавната администрация) да "даде пари" те трябва да са "взети" от някой друг. Когато се мисли за "раздаване" на пари ( хартийки или електронни ), първо далновиден човек трябва да си помисли откъде са "взети" тези пари. Надявам се не сте човек който мисли, щом като идват в моя джоб, не ме интересува откъде идват та даже и да са взети от джоб на друг. Понеже ви гарантирам, за да дадат на някой "стойност" (като паричен или материален еквивалент) то трябва да е взето по един или друг начин от някой друг, дали директно чрез данъци или индиректно като инфлация няма абсолютно никакво значение, като и в двата случая това си е рекет.
Винаги е интересно да се говори с теб. Та на въпроса, в статията казват
Битовите потребители ще бъдат насърчавани сами да си произвеждат ток от възобновяеми източници, предвижда една от мерките по стратегията „Кръгова и нисковъглеродна икономика“ на Националната програма за развитие "България 2030", качена за обществено обсъждане.
Как точно имат намерение да не насърчат да инвестирам десетки хиляди левове в подобна инсталация, само за справка сметката ми за ток и зиме и лете е около 250лв, даже лятото отива към 300, ти си сметни колко панела, контролера и акумулатора трябва да купя.
Още казват това
Според нея крайните клиенти ще получат възможност да участват в „общности за възобновяема енергия“, които могат да произвеждат, потребяват, акумулират, или продават енергия от ВИ
Интересно какви общности визират, дали селяните или натъпканите по панелите в Люлин, Младост и други подобни, за провинцията нямам наблюдение. та за кои точно общности става дума. Ти представяш ли си какво ще се получи ако всички накичат панели по всеки свободен квадратен метър, и всеки почне да си прави и продава ток, как мислиш ще се отрази на енергото, дали правителството ще допусне тая манджа с грозде. Ко правим в една студена облачна зимна седмица. И накрая едно умно нещо са предвидили
Предвижда се изграждането на 2 000 MW нова ядрена мощност, която, заедно с експлоатацията на 5-ти и 6-ти блок на АЕЦ “Козлодуй” ЕАД, ще допринесе за енергийната сигурност на страната и региона.