Форум > Продавам/купувам, магазини за електроника, магнити, части и др.

Земна батерия на Стабълфилд

<< < (3/3)

june1900:
Ще споделя какво си мислех преди една-две години да направя. В последствие се заех с други експерименти и този план го изоставих, но на някой може да му се стори любопитен.





1. Бих си набавил един съд, по-скоро плитък, отколкото дълбок, пълен с почва.
- Важно е да се наблегне на думата "почва", не просто пръст или кал, Тесла е обръщал сериозно внимание на почвата, посочвайки факта, че от научна гледна точка в момента не е ясно как се е формирал първия почвен слой според съвременната парадигма за планетарната ни еволюция.


2. На две срещуположни стени на този плитък съд с почва бих сложил силни неодимови магнити, по такъв начин, че да репликирам ефекта от Земното магнитно поле.
- Не че то не е навсякъде, но ми се струва добра идея да се направи по-концентрирана реплика, с по-голям магнитен интензитет. Може би бих направил двете срещуположни стени от по-дебел метал, така че като налепя едноименни полюси по тях, да стане по-равномерно разпределение на едноименен магнетизъм... който да минава през съда, пълен с почва, от едната отдалечена стена към другата и вътре в почвата да се усеща силно магнитно влечение между двете отдалечени стени.


3. Отгоре на този плитък съд с почва бих сложил метална плоча, като капак, който да е изолиран от стените на съда. Бих свързал капака на съда, чрез единичен проводник, с някаква метална плоча, която да е огрявана от слънцето. Бих вързал единичен проводник към дъното на съда и бих го заземил директно в земята.
- Както става ясно от повторимия експеримент на Хиеронимус, ако в такъв съд с почва се заровят семена, те покълват и се развиват в пълноценни зелени растения, въпреки че са в пълен мрак. Това е сигурен белег, че между капака и дъното на съда има поток на някакъв вид радиация, която растенията разпознават.



Така на практика ще има магнитен поток хоризонтално през дължината на плиткия съд с почва, и перпендикулярно на него ще има поток от онази радиация, която се носи от слънчевата светлина.

Така си представям, че евентуално може да се пресъздадат телурични вихри в почвата в този съд.



Бих експериментирал със заравянето на различни устройства тип земна батерия в него.

Аtos:
june1900, малко съм резервиран към тази твоя експериментална постановка.
Допускам, че може да се отчете положителен ефект, но той би бил нищожен, спрямо "натурален" телуричен поток/ток, който може да се ползва директно от почвата!
Все едно да се опитам да направя буря в кофа с вода...
Телуричните потоци следват свой кръговрат и разклонения, подобно на коренова или кръвоносна система. Те обикалят цялата планета и имат непрекъснато (макар и не винаги постоянно) движение.
Те са "стари" колкото самата гравитация, няма как да се пресъздаде такъв поток - няма да има къде да тече.
Едно е да черпиш вода от подводна жила, друго - да я налееш в бидон. Някак си...все едно да се опитам да си направя ВЕЦ в апартамента, така го разбирам.

Може би не се изразих достатъчно ясно, но предполагам, че схващаш мисълта ми?

ELPUNTO:
Колеги, повтарям обявата за "Земна батерия" с надежда някой да се отзове.    ???

    Търся готова земна батерия на Натан Стабълфилд - Nathan Stubblefield US patent 600.475
Ако някой има такава батерия, моля да ми я даде за няколко месеца.
Мога да я взема под наем/купя по народни цени  :)
Ако има желаещ да я изработи, моля да се свърже с мен на личния.   

atos аз мога да направя документацията на "Земната батерия" съгласно БДС или ГОСТ или DIN и пр.  . . .
Но това упражнение би имало смисъл само ако се намерят желаещи да я изработят.
А изработването не е сложно, всяка работилница, която прави трансформатори до 1 kVA може да я направи.
"Земна батерия" изработена сега, ще бъде по добра от тази направена по времето на Стабълфилд,
защото материалите и технологията са по качествени.



Аtos:
Ами...може и да има някой съфорумец, който има базата и желанието?
Но, за да се реши, трябва да се знае какво точно ще се прави. Не е нужно непременно да е по БДС и т.н. стига да е "технически разбираемо" .
Колкото до материали и ефективност - смятам, че подобни "неконвенционални" устройства (особено от миналия век), трябва да се изработват точно с материалите, посочени от изобретателя и едва на втора реплика да се търсят по-ефективни аналози, надявам се всеки се сеща защо...

Само пример давам - съвременните технологии не могат да достигнат качествата на ръчно изкован (от преди 3-4000 години) самурайски меч от 2 000 000 пласта влакнеста структура. Подчертавам, технологията я имаме, качествата обаче не са същите...

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия