Животът- начин на употреба! > Екология

Електрокултура

<< < (5/5)

Ksurnev:
Въпрос: Имам магнитно килимче 7х11 см., което смятам да разделя на две, да поставя двете парчета разнополюсно в еднаква среда и да засея нещо директно върху тях. Какво препоръчвате да засея?
Извинете за синтезирания въпрос.
Поздрави от Смолян - Коцето.

june1900:
Интересно, че слънчогледовите кълнове НЕ реагираха, по никой начин, на облъчването. Двете снимки долу са на дневна светлина и после със светкавица. Групата отляво е необлъчена, групата отдясно е облъчена. Третата снимка е странично, ляво и дясно е същото.

http://i.imgur.com/bX7Rrel.jpg
http://i.imgur.com/RlDCHwb.jpg
http://i.imgur.com/RMPgaIC.jpg

Отдолу също няма разлика, първата снимка е лявата необлъчена група, втората снимка е дясната облъчена група:

http://i.imgur.com/BBOmvdW.jpg
http://i.imgur.com/UD4z2zw.jpg

Облъчването беше със същото лице на магнитната подложка, с което беше облъчена и лещата в горните коментари. Това е металическото лице. Обратнто й лице е с картинка. За да е съвсем ясно:

Аз съм в София. Металическото лице на подложката сочи Стара планина. Значи металическото лице на магнитната подложка сочи към географския север.



Следва да проведа и двете покълвания отново, вече с цветната страна на магнитната подложка.





Изводът, който мога да си направя, е че тези думи от Глава 5 "Електрокултура" от книгата "Отглеждане на коноп", са верни:


--- Цитат на: june1900 в Февруари 14, 2017, 12:32:08 am ---Алберт Р. Дейвис (Albert R. Davis) получил на свое име патент в САЩ US #3,030,590 върху системата си за градинарство с магнетизъм. Дейвис казва:

"Открихме... третирането на надземните семена с Южен полюс на магнит [1,500-2,500 гауса] увеличава покълването и растежа, и листата на тези зеленчуци са по-големи."
"Ако се третират семена на... цвекло, картофи, моркови или репи, ще се получи по-добър резултат, като се използва Северен полюс на магнит."

--- Край на цитат ---

Тоест магнитното насърчаване трябва да се установи за всеки отделен вид, както явно става ясно от различната реакция между лещата и слънчогледа.



--- Цитат на: june1900 в Февруари 14, 2017, 12:32:08 am ---"Магнетизмът на Земята може да афектира посоката на растеж на коренищата на някои растения, и също скоростта на растеж на някои семена... Корените на някои растения [зимна и пролетна пшеница, и див овес] по принцип се подравняват в равнината Север-Юг, приблизително успоредно на хоризонталното лице на магнитното поле на Земята... Зимна пшеница, засята на редове, които са под прав ъгъл към магнитния Север, често дават повече добив, отколкото пшеницата, засята в друга посока, и разликата е 60-80 галона за декар, защото коренищата растат в ориентация Север-Юг и по-лесно могат да смучат хранителни вещества от почвените междуредия."

"Беше установено, че семената на някои разновидности на пшеницата, ечемика, лена и ръжта покълват по-бързо и порастват повече по време на кълновия стадий, когато дългата им ос и ембрионалните им крайчета сочат към Северния пагнитен полюс, отколкото ако сочат в коя да е друга посока."
--- Край на цитат ---

Може би слънчогледовите семена ще дадат по-забележима реакция, ако са двустранно облъчвани с разноименни полюси.



--- Цитат на: june1900 в Февруари 14, 2017, 12:32:08 am ---Питман открил, че сексуалното покълване на хермафродитните растения, като например царевицата и крастевиците, също се влияе от геомагнитното поле:

"Ако ембрионалният радикал на такива растения е ориентиран към Северен полюс, ще се оформи по-голям брой женски растения, отколкото при растенията, ориентирани на Юг. Тъй като крастевичните плодове произлизат от женските цветя, Северната ориентация на семенните радикали ще доведе, разбира се, до по-голям добив от растението."

По принцип, Северната ориентация на ембрионния радикал (особено на царевицата) насърчава мъжкото. Отговорът на семената, когато са ориентирани към геомагнитните полюси, зависи от това дали семената са левичари или десничари и от сексуалните характеристики на всеки тип растение. Когато семенното връхче на ембрионалния радикал е ориентиран към Южния геомагнитен полюс, L-ротационните семена (с L се обозначава оста на дължината, бел.прев) демонстрират завишена степен на растеж, дишане, и ензимна активност, и до 50% по-високи добиви. D-ротационните семена (D е за "диаметър", късата ос, бел.прев) демонстрират до 50% засилен растеж и добиви, когато ембрионалните им връхчета сочат Северния полюс.

Когато семената на иглолистните растения се култивират така, че ембрионалните им радикали да са ориентирани към Южния полюс, те покълват 4-5 ди по-рано, отколкото семената, ориентирани към Северния полюс. Лунните фази също оказват коренно важно влияние върху покълването на иглолистните. Те покълват много по-бързо, ако ембрионалните им радикали са ориентирани към Южния полюс по време на пълнолуние, отколкото ако покълват на новолуние.

--- Край на цитат ---

Лунните фази явно са фактор, и аз, на този етап, по никой начин не го отчитам. Може би по-натам. Първо искам да си потвърдя основните положения спрямо преведените в началото текстове.

june1900:

--- Цитат на: Ksurnev в Април 17, 2017, 02:19:25 pm ---Въпрос: Имам магнитно килимче 7х11 см., което смятам да разделя на две, да поставя двете парчета разнополюсно в еднаква среда и да засея нещо директно върху тях. Какво препоръчвате да засея?
Извинете за синтезирания въпрос.
Поздрави от Смолян - Коцето.

--- Край на цитат ---


Аз бих засял жито, защото пораства бързо и после резултатите ще са красноречиви, защото тревичките на житото са униформени и лесно показват нещата. Осван това съм виждал да засяват жито, и да поставят легенчето странично до соленоид, който постоянно излъчва, докато растат, и после мерят ъгъла на отклонение на порасналите тревички в посока към страничната бобина.


Но трябва да кажа, че сега като ги ям... и като ровя в тях... облъчените слънчогледови кълнове определено са по-люти от другите. Освен това, сега като ги ям и като ги гледам едно по едно забелязвам, че все пак са по-дебели от необлъчените. Коренчетата им като цяло са по-прави. Освен това, сякаш повече от тях са успели да се освободят от шлюпката, в сравнение с необлъчените.

Но не може със сигурност да се каже дали това е от облъчването. Все пак са били на 0.х градуса по-топло, и други фактори, които не могат да излязат от допустимото отклонение.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия