Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla

Безгоривният генератор на Тесла

<< < (2/3) > >>

dymelsoft:
june1900, униполярното динамо на Тесла е елементарно за реализация и се чудя защо към днешна дата никой търсач на СЕ, не се е хванал да го реализира. Да не говорим, че е достатъчно добре описано и документирано, като идея. Странно! Естествено не отричам логиката в обясненията на самия Тесла в описанието на процеса. Сега остава да разгледаме причината към днешна дата, защо въпросната идея не е добила популярност. И нека не намесваме тука световната икономика и глобалните финансови интереси най-вече, защото във всяка една работилница с минимални инвестиции може да се разработи и направи въпросното униполярно динамо. Дори не е необходимо този който го прави да е наясно със самия процес. Друго което ми прави впечатление, че Тесла в разсъжденията си  не говори за "етер" а за енергийна помпа (мивка) и, че основен източник на енергията за земята е слънцето.

june1900:
dymel, аз бих казал, че се опитваш да откриеш всички важни аспекти на Свободната Енергия, разгърнати в тяхната многотомност, но побрани в лицето на две форумни публикацийки.

Аз осъзнавам на какво се дължи този стремеж у много хора, но и ти трябва да разбереш, че се раздавам колкото мога, във всички посоки. МОГА да преразкажа доста неща в споменатите от теб посоки, защото съм отделял много време и усилия в ровенето и изчитането на информацията (с желание да запомня всичко прочетено), но не ми е по силите да отговоря на така формулиран многозначен, многопосочен и изискващ коментар, без вложение на енергия от твоя лична страна.

dymelsoft:
june1900, въпросът ми относно "униполярното динамо" ми е по скоро провокиращо-риторичен.

Похвални са твоите усилия в това "...че се раздавам колкото мога, във всички посоки. МОГА да преразкажа доста неща в споменатите от теб посоки, защото съм отделял много време и усилия в ровенето и изчитането на информацията (с желание да запомня всичко прочетено)" и мога да кажа, че за разлика от теб аз съм вложил не малко усилия и средства за практическа реализация на много от дискутираните установки за "добиване" на алтернативна енергия и неуспехите в тази посока докарват и моя скепсис по дискутираните теми в последно време.

Повярвай ми, желанието за успех в посока СЕ ми е безгранично, лошото е че темите се повтарят, дискутират се и се повтарят едни и същи неща дъвкани до припадък. Честно казано ако всичките средства за тези горе-долу 15 години от първите ми харчове за СЕ (започнах с MEG :) ) ги бях вложил за една фотоволтаична централка сега щях да имам сигурно 30KW панели.  :-[ Иначе признавам си, само униполярното динамо не съм правил. Ще чакам някой друг да се напъне и да го направи, дай боже и да работи  ;) .

Поздрави и успех в търсенето на СЕ.

Михаил Кузмов:
В по горният линк над рис.9 достатъчно ясно е написано защо!

Радико:

--- Цитат ---Ок, Радико, сподели с нас? Как обори и разобличи "многото източници"?
--- Край на цитат ---
Ами той Кузмов вече го направи. Ако не знаеш руски да ти го преведа, Но то и без превод първата картинка от първият линк е много показателна това е двигател ако не си разбрал.
както казах напълно обратима машина. Това би трябвало да е достатъчно доказателство за неизбежността на "Ленц ефекта"

--- Цитат ---Разкажи ни за интересните ефекти и експериментите върху тях, па току-виж...се решили проблемите ти с финансирането?
--- Край на цитат ---

Точно това на този етап не бих направил за нищо на света, дори и като се сетя нещо и реша да го запиш го правя на хартия а не в компютъра.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия