Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

Тайната на евтината електролиза - Мори Кинг +

<< < (8/8)

june1900:
Мишо, този тип видеота (с горяща по този начин вода) са обект на множество фокуси. Човек почти нищо не може да спечели от тях, заради начина, по който са направени  :(

Също така е много разпространена и самозаблудата и при самите изобретатели. Чувал съм за една честа самозаблуда с алуминий и негови съединения, които подадат във водата чак след навлизането й в двигателя, след което гори... и ако изобретателят се поддаде на първата вълна еуфория, опоследващите изследвания не са леки. ИМА неща, които лесно могат да подведат както нас, които гледаме видеота на хора, които мълчат (или пък демонстрират видео-фокуси), така и самите изобретатели, които често нямат достатъчно условия и възможности да правят мониторинг на всяка една крачка от целия процес.

И това дава зоб на магаретата.



Но ИМА неща, които работят. Както Кадуцеус казва, едно от нещата, които доказват най-добре, са проверката от разнообразни практици и потребители с разнообразна техника. Друго нещо, което може да послужи като причина за мотивация, е авторитета. Затова едно от най-важните неща, за които един изобретател трябва да се грижи по време на практиката си, е да запази авторитета си. Стремежът да изградиш и да запазиш авторитет е процес, който по индиректен начин съдейства на отсяването на истината.


Ние, бидейки в позицията на гледащи видеота през компютър, сме абсолютно длъжни да се опрем на едно от нещата, които са достатъчна причина за мотивация за собствени изследвания - това са надлежно доказаните на практика неща, и авторитетните източници.

В Свободната Енергия има достатъчен брой И ОТ ДВЕТЕ. Лаикът е длъжен да стъпва на тези неща, а не на други.

бай Теню:
Тайната се състои в голямото движение

Михаил Кузмов:
Прав си! Може да е шмекерия, може да е вдъхновение от Кинг. Все пак има нещо интересно в първото видео. Плавното преминаване през няколко режима. Вероятно с изследователска цел. На финала се вижда нещо като изпарение а може би газ? Ако искаме да бъдем точни трябва да избягваме фразата "горене на вода"!
А второто видео не ти ли прилича пак на вдъхновение от Кинг? Това не е ли предварителен опит да се създаде мощен плазмен удар? Какво би станало ако свеща направи това в нужен момент?
Ето още един експеримент от въпросният шмекер!  Очевидно без авторитет!
https://1drv.ms/v/s!ArVpX6buCswUgRWMlxdzdGyyWpko

june1900:
Да, водната експлозия.

Тя има приложение междудругото. Чел съм, че ползват водна експлозия за огъване на дебели метални плочи с идея за гравиране или произвеждане на правилни издутини в тях, ето така:



"Водно-арковите експлозии отдавна се ползват в металообработката за създаването на силни налягания при "електро-хидравличното оформяне". Волтова арка се разрежда във вода, създавайки високо налягане, което се ползва за оформяне на метален лист. Развитието на технологията е на принципа проба-грешка, тъй като природата на тези експлозии все още не е напълно известна."


На сайта има и още картинки: https://dflund.se/~snorkelf/Longitudinal/node6.html

По-надолу има "Водно-аркова тяга" за кораби и подводници.


Материалът е част от някаква книга, която е много зле публикувана в интернет, но започва така:

Въведение

"Дискусията за дължинните сили в проводниците ("лонгитудиалните" сили) продължава вече десетилетие. Дискусията обаче не е нова - тя постоянно се възбужда още от времената на Ампер. За да се сдобием с подходяща гледна точка, в тази глава се излага исторически преглед. В Глава 2 представям някои от експериментите, свързани с феномена. Предложени са различни теории, които да обяснят или да отхвърлят съществуването на дължинните сили. Те се обсъждат в Глава 3. От тази дискусия възникват методи за изчисление, и експериментите се преразглеждат в тази светлина в Глава 4. Предходната дискусия повдига въпроса за възможните приложения на тези феномени. Някои интересни приложения, например огъването на метали, водно-арковата тяга, и високотоковото (високо-дебитното) ограничение и електродинамичния синтез се разглеждат в Глава 5. Представя се и едно иновативно приложение - двигател с електродинамични експлозии. Резултатите се обобщават в Глава 6, последвани от изчерпателен списък с външни препратки и позовавания."

За "следваща" и "предходна" глава, бутоните са горе вляво. Дизайна на сайта поне на мен ми го дава бъгнат.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия