Автор Тема: Бедини - Фигуера  (Прочетена 96517 пъти)

june1900

  • Гост
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #15 -: Февруари 06, 2017, 07:35:28 pm »

За разлика от една логически невъзможна Вселена, центрирана около Настоящето, Вселената, центрирана около Миналото, е логически обоснована и доказуема.

mi68 ползва малко странна за мен лексика, но го разбрах, колкото и да е учудващо...

В гореспоменатия си труд Биърден аргументира мнението си за това какъв е истинският, пълноценен кръговрат на енергията във Вселената. Бедини и Биърден разглеждат времето като форма на енергията, и обратно. Той казва, че "когато едно много голямо количество енергия се компресира на степен с2 (скоростта на светлината на квадрат), тази енергия се превръща в един миг време". И обратно - "когато една секунда време бъде разгърната в същата степен, секундата се показва като един огромен обем енергия".

Така че според принципите на Свободната Енергия, както са математически обяснени от Биърден в книгата му (включително и посредством логически оператори), mi68 е прав - на практика всяка смислена енергия се "взима на заем" от бъдещия момент, който е безкраен заради самата природа на бъдещето.


Така че, представлявайки в зародиша си време, може да се каже, че енергията се намира във "времевия домейн", под формата на време. Положителният полюс е портал, или по-научно казано той е "хоризонт на събитие" (event horizon, както е термина в западната литература). И от този хоризонт (положителния терминал на дипола) субстанцията, която оттатък е била под формата на време, отвъд хоризонта на положителния терминал вече е разгърната под формата на енергия.

И скоростта на светлината е ключовият скоростен предел за това преобразуване.

След като е свършила работата си тук, тази субстанция, наречена енергия, е вече употребена. Тя с други думи трябва да се рециклира, трябва да се върне в кръговрата на околната среда.
Може да се каже, че тя е изпита вода, свършила си е работата в двигателя на тялото и - трябва да се изпикае обратно, откъдето е дошла - в околната среда.

Отрицателният полюс на дипола е хоризонтът, през който се случва обратното компресиране (както mi68 също казва) - през него енергията се компресира във време отново, и като такова вече се "намира" във времевия домейн.



mi68 просто казва, че ако в един апарат няма свобода за завъртане на пълноценния еко-кръговрат на енергията - тоест ако апаратът не позволява нейното рециклиране - това не може да бъде апарат за Свободна Енергия.

Нито един организъм, поне на Земята, не може да живее в собствените си лайна. Всеки, запознат с вермикултурата (развъждането на червеи) знае, че това важи дори за червеите. Всеки, запознат с науката по ферментирането, знае, че различните бактериални култури се онаследяват една друга, като всяка следваща се храни с метаболитния продукт на предходната, но няма бактерии, които да оцеляват в среда от собствения си метаболитен продукт.


Което е пример за Вселена, основаваща се на Миналото (на истината)...





mi68 споменава движението... но всяко движение и без друго се дефинира с понятието скорост... така че аз го разбирам като скорост. И скоростта на светлината е този праг на случване на промяна в измерността.

Бих споменал "Реципрочната система на теорията" на Дюи Ларсън. Това е цяла поредица от томове, които целят да предадат съвършено нова научна парадигма.

Реципрочната система разглежда почти всичко в науката наобратно, с главата надолу, и стига до много по-смислени логи„ески взаимовръзки между всички неща, напълно разплитайки ненужно възникващите въпроси в конвенционалната парадигма.


Основата на Реципрочната система е пределната скорост - скоростта на светлината. В тази парадигма скоростта на светлината е просто един предел, отвъд който времето и пространството сменят своята измерност.

От едната страна на този предел пространството е триизмерно, а времето е величина, тоест мери се с часовник (където са нашите физически тела).  От другата страна на този скоростен предел обаче времето става триизмерно... а пространството се превръща във величина, тоест измерва се с часовник.

Реципрочната система е огромен труд... в момента се продължава след смъртта на Дюи Ларсън и се развива в няколко западни англоезични форуми... и на нито едно място не си противоречи с визията на Биърден и Бедини относно истинския кръговрат на енергията във Вселената.




И наистина е добре да разбираме тези неща, mi68 е прав, ако искаме да имаме някакъв напредък с Генератора на Фигуера, защото той манипулира именно тази най-базова природа на всеки дипол - да представлява входния и изходния хоризонт за естествения кръговрат на енергията.
« Последна редакция: Февруари 17, 2017, 12:44:27 pm от atos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #16 -: Февруари 06, 2017, 08:21:56 pm »
Здравейте,
Получи се страхотна комбинация на противоположности.
  При мен основния подход е Източния, оринтиран към бъдещето, където стрелата на времето е обърната назад, където всичко произлиза от точката и се разпада на отделни възелчета и звена. Това е интуиция, тъждество на духа над материята, идеализъм, мъжко начало.
  При колегата june1900 основния подход е Западния, където протича обратния процес, където отделните и като че ли несъвместими звена постепенно се събират в единно цяло. Това е опита и анализа на миналото.

Всеки читател като прочете двата типа подходи може да разбере кръговрата на природата.
Темата е великолепна има напредък!
Благодаря на колегата  june1900!

Velektra

  • Гост
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #17 -: Февруари 06, 2017, 09:38:16 pm »
....
Темата е великолепна има напредък!
Благодаря на колегата  june1900!
....

Очаквах някой да възрази, че изходното напрежение в устройството на Фигуера не е постоянно, но никой не реагира.
Но за "времето и пространството" стана гореща дискусия.

.........................
« Последна редакция: Февруари 17, 2017, 12:46:54 pm от atos »

june1900

  • Гост
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #18 -: Февруари 06, 2017, 11:10:07 pm »
EDM electronics, надявам се, че не ме взимаш за идиот.

Имам предвид... Аз не съм техническо лице. Започнах да се интересувам и да се самообучавам в техниката, защото до тук ме доведе еволюцията на разбирането. Отначало, като тинейджър, започнах от националистичните форуми и среди, където бъкаше от интриги и вътрешни противопоставяния, защото националистичната и патриотичната идея не бяха самобитни - те се опираха на конспирацията. Така реших да напусна тези среди, и започнах да изучавам теорията на конспирацията, влизайки в конспиративните форуми и среди. Там открих същото противопоставяне и същите интриги, защото се оказа, че и конспирацията не е самобитна - нейната завръзка се намираше в окултизма. Така навлязох в окултните и езотеричните среди...
И на този етап започнах наистина да научавам много неща, най-вече за себе си и за хората. Замесих се в какво ли не, забърках се в новосъздаваща се секта, промиваха ми мозъка два пъти и два пъти успявах да се възстановя благодарение помощта на приятели. Въпреки всичките години, през които бях в тези среди, научих простата истина за окултизма - той не е самобитен, неговата завръзка се корени в технологиите. Целия окултизъм и цялата позната езотерика се въртят около тайната, нали така. И тази тайна не е нищо друго, освен технологии, пазени в тайна. Винаги е било така и продължава да бъде. Може да са "физиологични" технологии, може да са "духовни технологии", може да са външни апарати, може тялото да е технологията и апарата, може егото на съзнанието да е този апарат или софтуер, може да са техники за боравене със самия себе си, но са технологии.

И ако исках наистина нещо да разбера за света, ако исках наистина да разбера нещо за себе си, пътят водеше към технологиите. И затова започнах да изучавам тази ниша от познанието, която винаги се оказва централна.



Дойдох в този форум с ясно намерение и с ясен план. Намирайки се тук в момента изоставих досегашната си стратегия на действие, ще рече, че вече не се занимавам с хора на дребно. Няма какво повече да науча от това. Не го казвам с идеята, че нямам уважение към теб като човек, нищо подобно. Искам да кажа, че вече съм се разписал в ранглистата на его-подхода и играта на авторитети и прекратих кариерата си. Както много добре знаеш, позицията, която в момента заемаш, е всичко друго, но не и уникална. По общия знаменател на вашата позиция, вие сте легион, цяла прослойка. На мен ми е много лесно да те възприема не като един човек, а като повърхност от лишеи, който познавам много добре и отношенията ми с който продължават вече много години.

Затова недей да мислиш, че само заради това, че двамата с теб се срещаме за първи път, аз не съм те оборил десетки пъти до сега. Току що ти обясних, че самозахранването е един невъзможен процес, не смятам да се занимавам с поредната детска градина, повтаряйки едно и също по сто пъти, докато чакам поредния някой да си разреши всичките си лични проблеми на фона на разговора.





Но понеже имам някакво уважение към това място, а и все пак не е учтиво да отсвирвам хора преди десетия си коментар, и най-вече защото страничната аудитория на мнимите читатели, които винаги са повече, най-много заслужава да бъде свидетел на нашите разговори, ще ти спомена два хубави примера за Свободна Енергия.






Това е растение, което не е било поливано 44 години. Било е сложено в дамаджаната като фиданка, с определен обем пръст и вода, след което е било затапено и никога не е било отваряно. Вечер използва наличния кислород в дамаджаната, отделяйки водороден диоксид, а през дневния си цикъл използва въглеродния диоксид, отделйки кислород. Издишаната от него вода се събира като конденз обратно в коренището му, където то я поема отново. Пръстта се увеличава от собствената му гниеща окапала листна маса, която също така е и допълнителен източник на водороден диоксид и следователно кислород (основна роля за което играят почвените бактерии, попаднали там като закваска от първата шепа пръст).

Това е една "затворена" самодостатъчна еко-система. Но затворена и самодостатъчна ли е всъщнонст? Пределно ясно е, че ако дамаджаната беше от цветно или непрозрачно стъкло, растението щеше да умре. Защото всичко това е възможно заради слънчевата светлина, която всеки ден влиза отвън през стъклото - тя създава допълнителната пръст, допълнителния кислород и допълнителната вода в еко-системата, светлината е суровинта за всички тези неща, а растението е заводът.

И този експеримент е повторим (с правилните видове).

Да се надяваме, че сега разбираш по-добре какво означава Цикъл на енергията и какво означава рециклиране на вселенската енергия през времевия домейн, както и че сега си по-способен да създадеш своя собствена планета, на която да си играеш на училищен преподавател по физика.




Друг пример е вековната хидравлично-ударна помпа. Водната помпа, която работи съвсем сама, е изобретена още през 1700г и се произвежда и до наши дни. Едва ли ще намериш университетски перподавател, който да застане рамо до рамо до теб, когато започнеш да обясняваш, че няма как водна помпа да работи сама, защото тя работи сама навсякъде по света вече повече от 300 години. И всеки го знае... освен ако не си останал единствения.

Вярно е, че в повечето случаи тя изисква някаква начална инерция на входящата вода, за да работи безкрайно. Също както е вярно, че затворената еко-система изисква да се върти около слънцето, за да съществува. Но един от най-красноречивите патенти е патентът за вертикална хидравлично-ударна помпа - такава, която се ползва в кладенец, за да изпомпва сама водата от него. Това е патент "US 2005/0022997 A1".

И точно както затворената еко-систеа има нужда от слънцето, за да съществува, вертикалната хидравлично-ударна помпа има нужда от Земята, за да работи самостоятелно.



По същия начин всяка енергия се нуждае от едно Отвъдно, което да я рециклира и да я връща обратно, за да могат хора като теб да продължават да експлоатират форумите за Свободна Енергия с тролски манипулации.
« Последна редакция: Февруари 06, 2017, 11:26:38 pm от june1900 »

june1900

  • Гост
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #19 -: Февруари 06, 2017, 11:18:24 pm »

Точно както обещах, вече правя едно по-концентрирано и конкретно задание по репликата на Фигуера. Ще дам всичко от себе си, така както се надявам и mito_kupona да се отзове, и други.

mazeto.net е голям форум в българското интернет пространство, така че не просто исках да се регистрирам, но и се налагаше. С мен работят и други хора. По отношение на форумите в България определено е време да се поучим от миналото, особено в настоящата доста тежка ситуация на международната информационна хибридна война. Тук съм, защото ме интересува и обществото като цяло.
« Последна редакция: Февруари 17, 2017, 12:49:51 pm от atos »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #20 -: Февруари 07, 2017, 09:26:17 am »
Ще се съглася с всички от - СЛЕД пост № 17 на Ми68 АКО замените думичката ВРЕМЕ с думичката ПРОЦЕСУАЛНОСТ.
Проверете твърдението ми, като препрочетете постовете и на Атос и на Красиас и на Джун1900...
Веднага всичко става пределно разбираемо и се оказва че всички говорим за едно и също,  само че с неправилните думи...
Иначе започва отново ГОЛЯМОТО ДЪВКАНЕ ...
 Използването на думичката "време" извън полето на психологията обърква и най-гениалните тези,  хипотези и теории.
В природата БЕЗ Разум - ВРЕМЕ НЕ СЪЩЕСТВУВА - СЪЩЕСТВУВАТ ПРОЦЕСИ!
И съвсем друга тема е, когато стане въпрос, КЪДЕ (в коя точка или ареал в Пространството) се изявяват повече или по-малко сходни и/или несходни ПРОЦЕСИ овеществени от материални форми (от субстанция до Вселенски мехури)...
И още... Някой да е виждал в чист вид ЕСТЕСТВОТО НА ЕНЕРГИЯТА? - говоря за ЕСТЕСТВО, не за Симптоматика, защото Симптоматиката или изявата е вече това което може да се нарича Сила - а и си знаем, че имаме Кинетична (изявена) и Потенциална (неизявена) Сила... и т.н. все в тоя дух...
Неправилно е даже да се обозначава енергията като Потенциална или Кинетична...
Енергията си е Енергия - тя е (с други думи) - информацията за дадена материална съвкупност.
 8) 8) 8)
« Последна редакция: Февруари 07, 2017, 09:55:11 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #21 -: Февруари 07, 2017, 12:54:30 pm »
Благодаря Джун!!
Работим за велика кауза!
И тъй като ти спомена свои житейско-битийни "преходи" ... специално за теб (и още трима-четирима колеги тук) споменавам и моите по-главни такива - те са нещо като хем последователни, хем наслагващи се един върху друг мои Дао-периоди... даже ще обознача и техните "начала"...
0. ЙОГА - тя влияе през и върху всичките ми други Дао - 1963год.
1. Рисуване -  1963г.
2. Поезия - 1968г
3. Хиромантия, астрология, и общо - херметизъм и окултизъм - 1968г.
4. Музика - 1969г.
...междувременно, мно-о-ого загубени години в житейски глупости...
5. Парапсихология - 1984 г..
6. Феноменология - 1989 г
7. Преподавателски курсове - лекции върху и приложения на всичко гореизброено - 1997 г.
8. Магнетизъм и магнитни конструкции за добив на Електроенергия - 2012 г.
9. Не се знае какво ще е, но ще е за последно!
...
Не знам кой мой сайт си видял, Джун, но те са три. Единият съм го затворил.
Другите два са:
amazing-magnet.blogspot.com  - цъка се на зеленото кръгче вляво, под аватара.
и
art-omnology-yoga.blogspot.com

... има какво да се види и прочете... но, уви не мога с нито един от петте си музикални инструмента да направя запис! - за фон...

Поздрави!

Velektra

  • Гост
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #22 -: Февруари 07, 2017, 06:21:22 pm »
O.K. Времето и пространството ги оправихме.
june1900, преди време прочетох твоя "Трактат за Свободната Енергия" и в общи линии много ми хареса.
Накрая и по-специално в часта за Фигуера с/д мен има технически неточности или несъответствия с по-горни писания в темата.
Става въпрос за две неща от които се очаква да дадат така жадуваната от нас енергия+. За огледалните намотки и процепите.
Например за огледалните намотки не смятам, че полюсите се редуват NS NS, a например са NS SN.
За процепите веднъж се казва, че са м/у двете огледални намотки и средната(изходната) и са дебели едва ли не колкото лист хартия, а след това се говори, че се премахват железните сърцевини в огледалните намотки и в тях съвсем малко се вкарват железните сърцевини от изходната намотка, като пак се акцентира, че се получават процепи. Да, но в тоя случай не са процепи а цели дупки.
Приемам, че не съм разбрал какво точно имаш предвид, затова ще изчакам да оформиш Задание за проект в което все пак трябва да има и теоретична част, за да се знае какво се прави и какво да очакваме като включим тока.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #23 -: Февруари 07, 2017, 07:35:09 pm »

Не знам каква е тази вертикална хидравлична система, но примера с растението много ми хареса, много е показателен. Тази "затворена екосистема" е само еко затворена, но не и енергийно затворен,а даже напротив, сериозен енергиен консуматор е, храни се с енергия и лишиш ли я от енергията ще умре цялата екосистема.
Така е и с опитите за построяване на машина за добив на свободна енергия. В този форум има основно два вида потребители:
Едните се опитват да направят машина произвеждаща енергия другите добиваща енергия. Любопитно ми е да знам това устройство което искаш да правиш произвежда ли или добива евентуалната енергия която ще излезе от него.
Значи, за да сме наясно с тънката разлика. Магнитният двигател който се опитва да построи Майстора би добивал енергия примерно от силата на полето на магнитите.
Един ротовертер би произвеждал енергия защото в самата му концепция няма и идея от някъде да влезе външна енергия която да добие и остава само да си я произведе сам.
Ротовертера е растението от примера оставено на тъмно.
Та от кой точно тип е устройството което се надяваш да разработиш.
« Последна редакция: Февруари 17, 2017, 12:54:33 pm от atos »

june1900

  • Гост
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #24 -: Февруари 07, 2017, 09:00:12 pm »
За да се представя аз кой съм, да се види горе-долу къде седя като позиция, преразказвам вече предъвквани неща за Кръговрата и рециклирането на енергията. Ако EDM electronics все пак си беше направил труда да разсъждава над написаното, той щеше веднага да разбере какво казвам. А аз го казах буквално - никой организъм не може да оцелее, като яде лайната си. Всъщност модератора atos ме посъветва да се изразявам "по-дървено", специално за онези, които не са чак на такова ниво с терминологията.

Та от кой точно тип е устройството което се надяваш да разработиш.

...на мен ми говори, че въпросът въобще не те интересува. Нито имаш интерес да се обремениш с изложената информация, нито имаш интерес да разсъждаваш самостоятелно по завръзката, следователно нямаш мотивацията да отсъждаш и преценяваш самостоятелно и да изграждаш лично мнение.

Защото... аз може да си мисля, че апаратът е от единия тип, а той да е от другия, нали така. Какво значение има аз какво си мисля за апарата, след като това няма да промени истината за него.

« Последна редакция: Февруари 17, 2017, 01:00:13 pm от atos »

mentgele

  • Гост
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #25 -: Февруари 07, 2017, 09:52:30 pm »
Здравей june1900, на мен ми е интересно как си представяш техническото устройство работещо на принципа ти за "рециклиране" или утилизиране на вече отработената енергия?
Да кажем, че разбирам какво искаш да кажеш с дървото в дамаджаната и лайното. Не си го представям технически.   

june1900

  • Гост
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #26 -: Февруари 07, 2017, 10:24:30 pm »
Благодаря ти за любопитството, mentgele.

Очевидно е, че устройството изцяло се занимава с принципа на електромагнитната и магнитната индукция. То експлоатира тези принципи на съвсем базово ниво. Годината, в която е патентовано - далечната 1908 - подсказва, че то експлоатира нещо присъщо и съвсем характерно на принципа на индукцията, което обаче се е превърнало в сляпо петно за модерната догматична наука, някак си тази характерна за индукцията черта е изчезнала в слепешкия мрак на съвременното научно невежество.

Точно затова в Обяснителните бележки на Заданието за този проект се старая да прилагам по-стар научен наръчник от самото изобретение - "Наръчникът по магнетизъм" на Дейвис от 1842г. Явно в патента и в начина на мислене на изобретателя се засяга някаква по-необременена и следователно по-искрена визия за обикновената магнитна и електромагнитна индукция.



Според личното ми мнение... когато е налице магнитна и електромагнитна индукция не говорим за една и съща енергия.

Една енергия е била употребена за възбуждане на индуктора. Той предизвиква реакция в целевия материал.

Но никой никога не е казвал, че енергията, която целевият материал попива, е същата онази енергия от индуктора, прехвърлена в целевия материал.

Според личното ми мнение, енергията, която целевият материал попива в себе си, НЕ Е същата енергия, която е била употребена за възбуждането на индуктора. Според личното ми мнение, индукторът "отваря устата" на целевия материал, но не налива нищо в нея. След като "устата на целевия материал бъде отворена" , той всмуква енергия от околното пространство.
По скоро научната гледна точка е забила и зациклила в илюзията, създавана от една игра на причинно-следствени връзки, тоест циментирала се е илюзията, че индуцираната енергия е същата онази енергия от самия индуктор, просто защото има някаква реципрочна ответност - целевият материал си отваря устата толкова, колкото го напъва индуктора, и не повече. Но това не означава, че не съществуват методи в тази уста, вече отворена, да се натъпче повече, отколкото влиза по инерция.


Според визията на Том Биърден (и на Бедини), всеки един дипол представлява хоризонт между две форми на съществуване - така да кажем "измерна" форма, и така да кажем "величинна" форма на съществуване. Според тази тяхна визия за нещата, от положителния терминал на дипола се влива енергия в "нашия свят", а през отрицателния терминал на дипола енергията се връща "в отвъдния свят". (Съвсем образно казано.)

Въпросът е, че енергията не се рециклира, преди да бъде употребена. Това, което струи от единия полюс, не е същото, което се влива в другия полюс.

Образно казано, може да се каже и така - водата, която пиеш днес, не е същият онзи обем, който си изпикал миналата седмица в двора. Днес пиеш нова, свежа вода, а онази вода, която си изхвърлил, все още обикаля по рециклиращия еко-кръговрат на Земята.



Така че, на практика, всяко "самозахранване" е илюзия. Апаратите, които на глед прилича като да се "самозахранват", не се захранват със същата употребена вече от тях енергия, а изпълняват две условия:
- някъде в тях има една пробойна, от която употребената енергия може свободно да ги напусне, и
- някъде в тях има друга пробойна, през която нова, прясна енергия се влива от общия капацитет на съответната еко-система и продължава по трасето.


Има и апарати, които имат вграден механизъм за рециклиране, вид "изкуствено рециклиране", така както пречиствателната станция на "Водоснабдяване ООД" го прави вместо природата. Такава една процедура е например "разделянето на положителния полюс", измислена от Ед Грей.




Специално в контекста на Генератора на Фигуера... надявам се личното ми мнение да съвпада с истината (което само едно емпирично изследване може да установи)... че енергията за възбуждане на индуциращите електромагнити няма нищо общо с енергията, изпълваща добивните електромагнити "у".
« Последна редакция: Февруари 08, 2017, 01:41:52 pm от atos »

june1900

  • Гост
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #27 -: Февруари 07, 2017, 10:52:12 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=pnbJEg9r1o8


Това видео е много добро онагледяване. В басейн, посредством механична енергия, приложена с порцеланова чиния, се създава дипол.

* Както и при магнитите, двата терминала се въртят в различни посоки.

* На 1:50 се обяснява, че двата терминала на дипола са свързани.

* На 2:40 се казва: "Според закона на Хелмхолц, един вортекс не може да започва и да свършва във флуид".

* За да съществува във флуид, вортексът или трябва да се затвори в пръстен, образувайки тороид,

* или да започва и да свършва на хоризонт - някаква гранична зона (2:54)

* Така че диполният вортекс винаги съществува точно върху граничната зона. В случая с водата в басейна граничната зона е повърхността на водата и въздуха - двете различни среди.

* В случая с магнитите... те явно са диполи на гранична зона между две различни среди. Нека всеки си има своя интерпретация за това какво представляват и как може да се нарекат тези две различни среди на съществуването и граничната зона между тях.



* На 3:12 се обяснява, че петната са черни, защото центробежните сили в комбинация с гравитацията изкривяват субстанцията на водата под формата на леща. Когато слънцето грее отгоре, тази водна леща разсейва светлината, създавайки сянка.

* Всички ние знаем, че дипола на обикновения магнит има така наречените магнитни силови линии. Те навярно изкривяват пространството, също под формата на концентрираща или пък разсейваща леща, създавайки привличане или отблъскване.

Тук ще спомена, че има доста солидни теории (които не искам да се отклонявам да цитирам в този точно коментар), според които няма такова нещо като привличане или отблъскване между едноименни и разноименни полюси. Някои твърдят, че между два едноименни полюса се получава ТОЧКА НА РАЗШИРЯВАНЕ НА ПРОСТРАНСТВОТО, поради което те се раздалечават, а между два разноименни полюса се получава ТОЧКА НА СВИВАНЕ НА ПРОСТРАНСТВОТО, поради което "матрицата" ги притегля един към друг. (Така оставено от моя страна звучи като спекулация, но може да стане основа за отделен разгоовор.)





Следователно...

Когато един електромагнит създава друг магнит по пътя на индукцията... той създава НОВ дипол. И този НОВ дипол не ползва същата енергия, която ползва породилия го електромагнит. Той ползва друг енергиен обем.

mentgele

  • Гост
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #28 -: Февруари 07, 2017, 10:59:34 pm »
Доколкото разбирам и устройството трябва да е нестандартно, за да може да се напълни "устата на целевия материал" с енергия от... Средата.
Иначе ще си е обикновена индукция.

june1900

  • Гост
Re: Бедини - Фигуера
« Отговор #29 -: Февруари 07, 2017, 11:03:52 pm »
Ето обикновена индукция:





"Наръчник по магнетизъм", Дейвис, 1842г, стр. 63, параграф 109:

Цитат
109. Магнитът, който е бил използван за индуциране на магнетизъм, не губи нищо от собствената си сила в процеса, а вместо това често развива постоянно увеличение на силата си заради реакцията на полярностите, които е индуцирал върху своята собствена.

ЕКСП. 15. Това, че магнитът развива по-голяма сила, когато упражнява индуциращите си способности, може да се покаже, като от полюса на един пръчков магнит се провеси толкова желязо, колкото може да задържи. Ако сега една желязна пръчка се долепи до другия му полюс, ще стане ясно, че първият полюс е развил способност да задържа повече желязо от преди.