Автор Тема: Много як магнитен двигател  (Прочетена 71006 пъти)

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #60 -: Април 13, 2020, 10:47:43 am »
Часовника с тежестите сьм показвал не ротовертера и мога да покажа как ще се вдигне,

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 533
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #61 -: Април 13, 2020, 10:55:03 am »
На ротовертера ме озадачи 2 клип, който съм показал, защото там се демонстрира самозахранване. Но имам съмнения, дали не е манипулация на клипа.

Иначе за тия вързвания на срещупосочни мотори много на брой и захранвани в една малка батерийка 20-30 двигателя няма нищо извънземно, процесите са си съвсем конвенционални и мога да ги обясня при интерес.

Добре де, покажи как ще вдигнеш тежестите на часовника без допълнителна енергия, без мънго джери да ги дърпа? Или кажи поне, обясни?

За гравитационния двигател си прав, работи. Има клипове в Интернет, които показват наистина КПД над 1-ца. Даже име един прост експеримент с фонтан, който си работи.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #62 -: Април 13, 2020, 12:36:12 pm »
Как желаеш да покажа как се вдига тижеста, с хидравлика или чиста механика. А горната схема бих желал да бъде истрита. Не съм давал на Алтиум позволение да я прави видима от всички. Кой видял видял.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #63 -: Април 13, 2020, 02:49:59 pm »
Как желаеш да покажа как се вдига тижеста, с хидравлика или чиста механика.
С видеоклип го покажи, че е най-достоверно.
Ама покажи и онзи твой мотор-генератор как се върти вечно, на видеоклип.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 533
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #64 -: Април 13, 2020, 05:51:07 pm »
Как желаеш да покажа как се вдига тижеста, с хидравлика или чиста механика. А горната схема бих желал да бъде истрита. Не съм давал на Алтиум позволение да я прави видима от всички. Кой видял видял.


То с ченгел ти вадим думите, камо ли да покажеш каквото и да било. Но е така предполагам, защото просто няма какво да покажеш или се страхуваш, че коментарите няма да ти харесат. По-добре е да създаваш впечатление на "напреднал" само с твърдения.  ;)

Мога да изтрия нещо, само ако авторът му прояви желание. Това какво сте се разбирали с Altium не ме засяга, не съм поемал ангажимент на гарант, ако той наруши обещанието си.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #65 -: Април 13, 2020, 06:20:30 pm »
Нищо не сьм се разбирал с него, просто му показах това и той се оАка като го пусна тук в темата. Като селска клюкарка, но от 1 фатмак какво да очакваш.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #66 -: Април 13, 2020, 08:03:12 pm »
Много сложен и труден процес беше по събирането на информация за това легендарно чудо на науката и техниката беше. :)

Аз нарочно исках да обясни по-подробно, защото смело заяви, че имал реално СЕ и аз поех предизвикателството да го изслушам.

Само че беше и обещал да го начертае, но ме измами, за което ми дължи една бира. :)
Това в кръга на шегата, бай Теню, не си комплексар както един друг дето пускаше една и съща снимка на шише в г... и отсега нататък съм твой почитател и ще пием бира някой ден като ходя на море, ако ми окажеш честта.
И ми хареса стила ти на писане в крайна сметка.

Ама ако продължаваш да наричаш обикновения инженер-конструктор фатмак, хората ще си помислят че е полицай, а това последното е тежка орисия, да не дава господ, различни неща са. :)
« Последна редакция: Април 13, 2020, 08:26:31 pm от Altium »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 533
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #67 -: Април 13, 2020, 08:31:52 pm »
Ще обясня, защо с една батерийка могат да се захранят 10-20 електродвигателчета вързани "диференциално" или с механична връзка на осите си тип ротовертер.

Няма нищо необичайно, няма СЕ, има само заблуда, като си оставям една вратичка да изпробвам постановката от 2-рия клип, защото там има един инвертор посредник.

Става въпрос за следното:
Двигателят е преобразовател на електрическа енергия в механична - ротация. Когато го включим на празен ход той изразходва енергия за да върти ротора, който има определена маса и преодоляване триенето в лагерите. Говорим за консумация на празен ход. Тя не е малка поради простата причина, че преобразуваната енергия в механична се върти напразно, т.е. на вятъра, за тоя дето духа. Все едно да изкараме ел. печка на терасата, за да стоплим планетата.  ;)

Когато обаче свържем друг мотор срещупосочно, играта се променя. Тогава винаги единият мотор се явява двигател, другият генератор, като се образува положителна обратна връзка. Генератора подава напрежение на двигателя, т.е. електрическа енергия, а двигателя подава механична енергия на генератора, като по този начин си разменят взаимно енергия, но ЗАБЕЛЕЖЕТЕ - вече механичната енергия не отива на вятъра, а тя вече движи, впрегната е в работа. Това кои двигател ще е генератора зависи от фазата и синхронизацията, ще е този, който дава за момента по-високото напрежение, като това се променя многократно в оборотите. Ако се постави кондензатор генератор ще е този мотор, чийто характеристики се отличават от другия и дава по-високото напрежение.

На практика се получава така, че няма разход на никаква енергия на вятъра и разхода на електрическа енергия ще се явява единствено активното съпротивление на намотката във вид на топлина и триенето в лагерите. Но това ще са не повече от 2-4 % загуби. Затова и можем с тази вече ефективност на системата да включим 10-20 двигателя и батерийката ще издържи дълго, т.к. КПД-то на системата ще е примерно 97%, колкото на ефективен инвертор. Т.е. подобен експеримент би бил толкова успешен и с инвертор.

Има ли обаче извънземни в тая работа:  ;)
Ами няма. В момента в който се натовари оста на ротовертера, консумацията ще скочи точно толкова, колкото и ако се натовари единичен двигател. Разликата на тая постановка е само в оползотворяването на механичната енергия на празен ход. Празен ход е разход на механичната енергия на празно, за тоя дето духа.


Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #68 -: Април 13, 2020, 09:19:49 pm »
Обаче при ротовертера кой точно от двата е генератор и кой двигател е интересното? :)

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #69 -: Април 15, 2020, 01:00:42 am »
ЕДМ,можеш ли да докажеш по някакъв начин това КПД на системата от 97процента?Нормално такива маломощни електрически машини натоварени в режим двигател/генератор рядко надхърлят 70%...

GMG

  • Гост
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #70 -: Април 15, 2020, 01:57:01 am »
Обаче при ротовертера кой точно от двата е генератор и кой двигател е интересното? :)
  Този който е вързан в конфигурация "триъгълник" с кондензаторите е генератора.  :)
Разбира се съществуват и вариации в комбинация.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #71 -: Април 15, 2020, 01:59:27 am »
А мотора в ротовертера триъгълник ли е или звезда?

GMG

  • Гост
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #72 -: Април 15, 2020, 03:22:27 am »
Когато направиш генератора и го покажеш,
може да продължим с "обучението" ...  ;)

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #73 -: Април 16, 2020, 09:09:16 pm »
GMG, искам да ми кажеш в един ротовертер кой от двата (или трите или без значение колко на брой) мотора изпълнява ролята на генератор и кой на мотор?? :)

GMG

  • Гост
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #74 -: Април 17, 2020, 03:05:00 am »
    Не, няма как да ти кажа, освен да си развържеш ръцете,
този въпрос явно много те мъчи, но не мога да ти помогна.  ;)