Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Много як магнитен двигател

<< < (2/16) > >>

dymelsoft:
Maistora52, гледах няколко пъти клипа, четох до някъде патента и питам къде е полезността на всичко това. Т.Е. къде е добавката. Това че нещо се върти и създава някаква тяга, харчи почти постоянно около 220W (220V /1A по показания на ампермера на клипа) не значи че създава въртящ момент по-голям от вложената енергия.
Според мен стъпков мотор с мощност 220W и редуктор, при тези ниски обороти ще създаде много по-голяма преса от показаната на клипа. В този ред на мисли, малко ми се губи КПД-то в цялата тази сложнотия.

П.П. Поздравления за ентусиазъма на всички търсачи на механизми за овладяване на енергията от постоянни магнити, но на този етап има смисъл само ако имаме система която произвежда полезна работа, а не такава в която да влагаме енергия за да я караме да върши друга работа, която пък във всички случаи е по-малка или равна на вложената.

Михаил Кузмов:
Дори не може да бъде равна на вложената! Полето, сферата на действие на въпросният патент, претендира за съвсем друго.
1. Field of invention (поле, сфера на изобретението)
Настоящето изобретение, описва механично привеждане в движение, което превръща входни сили или усуквания (приложени на подвижен вход) към изходни сили или усуквания (предадени на подвижен изход).
Повечето особености на изобретението се отнасят до възвратно-постъпателни системи, които изпълняват сила или усукване, предадени чрез взаимодействие на полета на постоянни магнити.
https://patents.google.com/patent/US8487484B1/en
И още нещо! В средата възвратно постъпателното движение се превръща във въртеливо, чрез коляно-мотовилков механизъм. Това обаче не е предмет на изобретението.

EDM electronics:
Има една идея за чисто магнитен двигател, която не е моя, но ми се вижда най-раелистична. Съвсем проста е, но така и не намерих време да експериментирам. Ще я споделя, белким някой от колегите, които са се отдали на магнитните двигатели, я пробват, ако им се стори логична и работоспособна:

На два диска разполагаме равен брой магнити с едноименните полюси, като виенско колело. Дисковете са синхронизирани и доближени един до друг, така че да се срещат магнитите. До достигане на мъртвата точка по средата, между магнитите разполагаме или мю-метал или обикновена ламарина, която разсейва полето и на двата магнита, което при приближаване е отблъскващо. Магнитният екран свършва там, където започва мъртвата точка и леко-леко я подминава. Точно там е най-силен магнита на отблъскване, като тази сила действа на раздалечаването - тя движи дисковете. Или имаме екран на приближението, който екранира силата на магнитите и след мъртвата точка имаме   действие-работа на магнитното поле. Нужно е само да се завъртят дисковете в нужната посока, да се настрои екрана и да се направи синхронизация на дисковете 1:1.

Пробвал съм екрана между два едноименни магнита с обикновено желязо - действа, магнитите не се отблъскват. На пръв поглед мисля, че ще стане, на практика не съм 100% сигурен. Ако някой прояви интерес - ето му идея, която предполагам не е дискутирана.

И ако получи СЕ, да ми благодари и да ме направи най-малкото съдружник, да делим печалбата  ;D

juliang:
За съжаление мю-метала (както и ламарината) привлича магнитите. Така че ще си останат в мъртвата точка.
Ако имаше материал който да екранира магнитите но да е магнитно неутрален, тогава нещата щяха да станат. Но такъв материал не съществува.

Иван Димов:
Да добавим схемата на този двигател - http://fuel-efficient-vehicles.org/energy-news/images/pages/magnet-motor-dual-wheel.jpg

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия