Автор Тема: Много як магнитен двигател  (Прочетена 70994 пъти)

Неактивен Chokoch

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #45 -: Април 07, 2020, 10:56:50 pm »
Vector овяхна горкия  ;D пуу

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #46 -: Април 07, 2020, 11:15:33 pm »
Altium играли сме я тая игра :)
Следва вирене на муцуни или плашене с баба яга ....
Демек олеле ние сме гении и нема да кажеме щото вие сте готованци - или страх ни е да покажеме щото еди какво си.....

А има едно елементарно положение в науката.
Липсата на доказателство за дадено твърдение само по себеси се явява доказателство за неверност на твърдението.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #47 -: Април 07, 2020, 11:29:05 pm »
Монти скрий са като мишка каквато си или като  тахтаба

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #48 -: Април 07, 2020, 11:57:42 pm »
Липсата на доказателство за дадено твърдение само по себеси се явява доказателство за неверност на твърдението.
montanar липсата на доказателства всеки може да я тълкува както му е угодно, но в крайна сметка тя си остава липса на доказателства. В такива условия всяка теза е допустима до нейното доказване или отхвърляне.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #49 -: Април 08, 2020, 12:02:21 am »
Веднага мога да демонстрирам....
Какво точно можеш да демонстрираш, кога и къде?
Готов съм за дойда на място, да снимаме видео и да мерим, имам скъпа професионална апаратура.

А ти готов ли си да демонстрираш СЕ устройство? :)


Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #50 -: Април 08, 2020, 12:12:38 am »
Цитат
montanar липсата на доказателства всеки може да я тълкува както му е угодно, но в крайна сметка тя си остава липса на доказателства. В такива условия всяка теза е допустима до нейното доказване или отхвърляне.

Bat_Vanko не съм съгласен - допустима е при условие че премине теоритична проверка и обосновка спрямо наличните знания и закони.
А ако е извън тях подлежи на емпирично доказване.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #51 -: Април 08, 2020, 09:43:22 am »
montanar ти сам го каза:
...спрямо наличните знания и закони.
Какви са ти наличните към момента знания за естеството на различните видове полета. И за твое улеснение няма да се задълбочаваме към съвкупността на полетата на елементарните частици, а само до магнетизъм и гравитация.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #52 -: Април 08, 2020, 12:18:56 pm »
Наличните знания са описани във всички книги по физика и електротехника, за който може да чете и има интелекта да го възприеме! :)

Също ги има и в Интернет (но да се внимава откъде се чете - да е от доказани източници като Wikipedia и др. специализирани места, а не от места като Х-нет, който форум го давам за класически пример за свърталище на религиозни + UFO малоумници, но и този май e тръгнал в тази посока). :)

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #53 -: Април 08, 2020, 01:04:38 pm »
Какво точно можеш да демонстрираш, кога и къде?
Готов съм за дойда на място, да снимаме видео и да мерим, имам скъпа професионална апаратура.

А ти готов ли си да демонстрираш СЕ устройство? :)
Аз ще ти покажа как с 1 батерийка 1,5 волта ААА ще задвижа няколко моторчета в режим на генериране на ток

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #54 -: Април 12, 2020, 12:42:18 pm »
бай Теню, така и не можа да нарисуваш схемата на своя генератор, та се налага други хора да я рисуват вместо теб:

Ама този твой генератор е с толкова ниско КПД, че дори вятърният е в пъти по-добре от него! :)
Тук имаш няколко вида последователно навързани загуби, които се умножават една по друга и в крайна сметка КПД пада драстично.
Нещо от сорта на 0.9*0.8*0.8=0.576, просто като пример.

И другата много сериозна и фрапираща грешка е, че ако спре да се върти или дори си намали оборотите, Батерия2 веднага ще почне да се разрежда през колектора и през намотките на моторчетата на перките.
И дори е възможен момент, в който дори да се върти, пак ще черпи енергия от Батерия2 вместо да отдава към нея - зависи от оборотите на моторчетатата и генерираното от тях напрежение, дали то ще е по-ниско или по-високо от това на батерията! :)

Няма да получиш излишна енергия от това устройство, казвам ти го просто да не си губиш времето и да влагаш излишни надежди в него.


Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #55 -: Април 12, 2020, 05:53:27 pm »
Алти УМ или как ти е именцето не знам ама ти през всичкото време се  опитваш да ми кажеш колко сьм тьп и ти колко умен. Туй, че си фьрчал или не ми е през оная работа, че оттатьк, Просто ти показах нещо от което ще получиш повече отколкото си вложил. Аз имам разработена конструкция кьдето не вкарвам нито грам ток. и ще вьртя това и подобни без грам вложения. А ти докато проумееш ше минат години защото сьм прос а ти умен Бьди...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 533
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #56 -: Април 12, 2020, 11:10:41 pm »
Аз ще ти покажа как с 1 батерийка 1,5 волта ААА ще задвижа няколко моторчета в режим на генериране на ток

Това ли имаш предвид:

<a href="https://www.youtube.com/v/dViB3jPKZPc" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/dViB3jPKZPc</a>

<a href="https://www.youtube.com/v/xB6-k1ACPaY" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/xB6-k1ACPaY</a>

<a href="https://www.youtube.com/v/h6Y0immzv58" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/h6Y0immzv58</a>
« Последна редакция: Април 12, 2020, 11:37:31 pm от EDM electronics »

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #57 -: Април 13, 2020, 02:00:30 am »
Неговото е още по-гениално явно и според него има КПД над 1.
Но нито може да го начертае (та други го чертаха), нито да го снима, нито да покаже реален прототип.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #58 -: Април 13, 2020, 09:43:28 am »
Неговото е още по-гениално явно и според него има КПД над 1.
Но нито може да го начертае (та други го чертаха), нито да го снима, нито да покаже реален прототип.
  Алтиум както ти казах вече няколко пьти  не само мога да го нарисувам, но мога и да го правя с подрьчни материали навсякьде кьдето ми душа сака. Все пак сьм учил 2 години машинно чертане. Ти който след часове обяснения едвам схвана идеята казваш на мен който сьм я измислил колко сьм прост и неумеещ. Това което показва ЕДМ в пьрвото клипче сьм го мислил още 17 годишен и ми бе обяснено защо няма да се получи и аз се сьгласих.Сега 42г по кьсно ти показах вариант кьдето КПД е по голям от 100% а на ЕДМ в една друга тема показах  гравитационен двигател който сьществува вече 850 години, но той е на мнение, че там имало нужда от негьр за да работи.......Ето виж и ти

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 533
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Много як магнитен двигател
« Отговор #59 -: Април 13, 2020, 10:32:11 am »
бай Теню в коя тема си показал тоя ртовертер с над 100%, дай да го видя?