Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Термопомпи, земно термични, климатици, хладилни и др.

Климатика + топлообменник но как

<< < (2/7) > >>

ivan74:
Благодаря ще махна платката на вътрешното тяло и ще я сложа на топлообменник

ivan74:
Аз не съм монтажник на климатици
Начинаещ Съм

juliang:
Не разбирам какво точно ще правиш, и как смяташ точно да го правиш. Искаш да ползваш готов климатик за да грееш вода ли? Ще сменяш вътрешното тяло с някакъв "топлообменник" или ще го ползваш направо потопено във водата? Как ще напълниш инсталацията после, или смяташ да си играеш с пълни с фреон тръби?
Все пак виж една инструкция за монтаж на климатик: http://www.ahi-carrier.bg/media/143516/under-ceiling-installation-rev-3_bg.pdf
Имай предвид, че ако фреона сменя агрегатното си състояние, нещата са наобратно - газообразния върви в тънката тръба, а течния - в дебелата. Диаметъра на тръбите се избира въз основа на топлинната мощност на уреда и дължината на тръбите.
Ако ще грееш директно вода за миене и къпане трябва да гарантираш абсолютно разделяне на фреон от вода, също така да помислиш за сериозна защита на електро частта от достъп до водата. Защото и в двата случая грешка може да доведе до много-много неприятни, а вероятно и фатални последици.

Изобщо ... първо попрочети малко, после кажи по-детайлно какви са ти идеите за да ти спестим неволите.

ivan74:
Значи ще използвам пластината топлообменник фреон-вода а от вътрешното тяло ще извадя
електрониката и ще я сложа на пластичатият топлообменник и от там ще е вода само за отопление

juliang:
Ако ще ползваш друг топлообменник, не ти трябва нищо от вътрешното тяло на климатика. Трябва ти ел. схема на климатика да видиш как се пуска/спира външното тяло, какво му трябва като сигнали за да работи.
Електрониката във вътрешното тяло е най-вече за управление на вентилатора, на жалюзите и за дистанционното. Тези неща на теб няма да ти трябват.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия