Алтернативни енергоизточници > NEG, импулсни, трансформаторни и резонансни генератори, скаларни вълни

Асиметричен трансформатор или грешка в теорията

<< < (2/16) > >>

mi68:
Здравейте,
  Асиметричен магнитен трансформатор е едната страна на медала. С асиметрия се цели се намали или илиминира третия закон на Нютон, в електротехниката ленц ефект.

  Правих достатъчно експерименти, но до СЕ не достигнах. Това беше повод да се осмислят нещата.

 При статични полета интензитета Е и Н намаляват с втора степен (квадратично) от разстоянието. При елктромагнитни вълни Итензитета Е и Н намаляват с първа степен (линейно) от разстоянието, като едното поле се събира в точка и се образува противоположното. За това направих трансформатор първичната намотка е магнитна вторичната е капацитивна. Водя дневник на опитите и най-добре се получи при първичната страна е в сериен резонанс (напрежителен) с кондензатор около бобината и капацитивно снемане на енергията от кондензатора в първичната верига(кръстосаното свързване на плочите на кондензатора даде по-лоши параметри, за това работя с успоредно свързване на плочите на кондензатора,т.е север на бобината бие в едната плоча на кондензатора, юга в другата плоча, като северната плоча на кондензатора се свързва със северния проводник на бобината). Разбира се опитите продължават, с комбинирана връзка магнитна и електрична, дабаля се още и галванична връзка по един проводник (право или кръстосано свързване), последната при опити не даде добри резултати но като хипотеза нетрябва да се изключва.

 От направените опити стигам до следното схващане: Магнитното поле е кристално състояние на ефира , а електричното поле е флуидно сътояние.
 Аргоменти за това схващане е факта, че диамагнити и парамагнити при определени пропорции стават феромагнетици (кристална структора на веществото) или феромагнетици желязо и никел в определано съотношение става парамагнит в друго най-силния феромагнетик сплавта перманлой.

  Ако се разглежда ефира като флуид може се приложат законите за флуид, закон на Бернули и принципа на пулверизатора, т.е. СЕ има, но трябва си свърша работата с електричното поле!

 

x_name41:
бат Ванко, виж това нещо дали не е по твоята част.

https://www.youtube.com/v/-6MDHF39XmU

https://youtu.be/-6MDHF39XmU

https://worldwide.espacenet.com/publicationDetails/biblio?CC=WO&NR=9318570&KC=&FT=E&locale=en_EP#
https://worldwide.espacenet.com/publicationDetails/originalDocument?FT=D&date=19961127&DB=&locale=en_EP&CC=EP&NR=0629317B1&KC=B1&ND=1

Bat_Vanko:
Здравей, x_name41
със сигурност има и други разновидности на изпълнение на асиметричният трансформатор.
Но не всеки асиметричен трансформатор работи както ние искаме. При направените от мен опити с трансформатор с геометрична асиметрия, се оказа че няма повече енергия от вложената. При всички размерни асиметрии КПД на трансформатора беше под 1. При схемите с по-голяма асиметрия дори и товарната характеристика на ставаше по-силно намаляваща, в сравнение с тези с по-малка асиметрия. Причината според мен е, че всички трансформатори имат общ обем, и самата реакция се предава през него.
За да избегна това направих нова схема на трансформатор с обемна асиметрия на стойност 3. КПД на новият трансформатор се повиши близо 3 пъти спрямо изходната схема - от 0.5 до 1.35. Но въпреки това повишение, КПД на цялата схема (вкл. трансформатора и електрониката) остана под 1.
Предстоят нови опити за изследване на причините за това явление.

mi68:
Здравейте,
 За мен СЕ е пълния ток да влезе в резонанс и създаде общо магнитно поле, но на този етап има проблем трудно се получава симбиозата ток на проводимост и ток но разместване.
 
 Тока на проводимост се прави рамка и имаме север-юг, може да имаме усилване като се навие соленоид.
 Тока на разместване може да се получи от плосък кондензатор или коаксиален. В плосък кондензатор, магнитното поле на тока на разместване dD/dt е като на прав проводник, имаме силово взаимодействие но не индукционно.(правих опит на прав проводник в соленоид индукцията е -60дБ/1 000 пъти затихване по напрежение, на практика 0 напрежение/). Магнитното поле може да се определи по правило на дясната ръка, както на проводник с ток на проводимост. При ток на проводимост се прави рамка (намотка), но с кондензатор с три плочи е проблем. За това реших да ползвам коаксиален кондензатор, но тук пък симетрията изигра лоша шега нулира се магнитното поле, за това се принудих да сложа два диода и две черупки (електроди), централен електрод (триелектроден кондензатор) и бобина (за резонанс), така че да имам изправяне на магнитното поле, в едната полувълна работи централния електрод и едната черупка в другата полувълна се ползва централен електрод и другата черупка.
Целта на тази конструкция е тока на проводимост и тока на разместване да правят съгласувато магнитно поле, т.е да има усилване и СЕ в резонанс.

 В процеса на работа дойде идея, да отпаднат диодите, да се ползва коаксиален кондензатор и безиндуктивна бифилярна намотка, тока на проводимост създава електрично поле или ток на разместване.

Горните мисли са изведени теоретично, защото опитите стигнаха до задънена улица. Сега има широко поле за експерименти, за улучване на най-доброто.     

Bat_Vanko:
Размишлявайки върху възможните процеси които да протичат в момента на електромагнитна индукция, достигнах до извода че лъчево излъчване от всяка точка на проводника напълно пасва. Всеки един лъч излъчен от вътрешната намотка попада върху външната и затова получената индукция се задържа на ниво 90 %, независимо от промяната на размерите. Докато лъч излъчен от външната намотка попада върху своята си намотка и така създава самоиндукция и само една малка част попада върху вътрешната намотка. По тази причина колкото по-малка е вътрешната намотка, толкова по-малка като процент е индукцията. Този механизъм на предаване на електромагнитната индукция изобщо не кореспондира със съвременните разбирания.
Нека сега да си представим, че магнитните силови линии представляват нишки по които тече някакъв вид материя. С увеличаване на тока тези линии се отдалечават от проводника, който ги създава, и пресичат вторичната намотка. С това пресичане се индуцира ЕДН в нея. При намаляване на тока те обратно се свиват и отново пресичат вторичната намотка, но индуцират ЕДН с обратна посока. Колкото повече линии пресичат вторичната намотка за единица време, толкова по голямо е индуцираното напрежение. Ако тези силови линии пресичат само проводниците от своята си намотка те създават само самоиндукция с обратен знак на пораждащият я ток. ( за повече информация по процеса: акад. Миткевич, 1946 г, http://mazeto.net/mitkevich-vf-magnitnyy-potok-i-ego-preobrazovaniya.zip )
Тази теория дава и материялната връзка между магнитно поле и намотките, но за съжаление изисква въвеждането на етера като междинна среда. Съвременната наука предпочита да изопачава фактите, отколкото да преразгледа теорията на относителността.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия