Автор Тема: Асиметричен трансформатор или грешка в теорията  (Прочетена 41585 пъти)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
А явно не можеш да предположиш защо намесих сърцевините за да се опитваш да ме изкараш кретен ....
Няма какво да предполагам, аз го написах в прав текст:
Щом като ученик не си успял да формираш някаква система за осмисляне на текст - сега вече е твърде късно.
Но уви и сега не си го разбрал. Е на тебе ти е простено. Всички знаем че ти черпиш информация единствено от клипове и комикси. Написан или табличен текст с повече от две прости изречения е "мисия невъзможна" да го разбереш.
А относно:
ndm-чо - факт е че и от кенчетата извадих СЕ за разлика от някой умници тук ...... или не е верно?!?
ДА, факт е че ти си открил нов начин да цапаш природата. Всеки разумен човек не би се гордял с това си постижение, но ти дори това не можеш да проумееш.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Я обясни с какво я цапам? :) конкретно в случая с кенчетата

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
сеКен-чо, остай ги тия умници, я ни припомни и другите СЕ-та, че нещо имаме силна памет на забравяне. Извади ги и другите СЕ-кенчета да сплакнем окото.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
ndm-чо само сейр се надаш да гледаш ..... ш изкараш за х*я накрая ти......
Седи мирно че чакам важен отговор от Bat_Vanko

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Монти, Монтииии, знам че ти е трудно мисленето но направо се отчайвам напоследък с тебе. Специално като за тебе ще ти го повторя два пъти - нали повторението било майка на знанието. Ясно е че няма да го разбереш, но поне да го знаеш. На всички им е ясно, че водорода е най чистото гориво и тука съм съгласен с тебе. Но въпроса ми е какво правиш с отпадните продукти от реакцията - те са нещото което замърсява природата, ако ме разбираш, а не водорода.
И пак ще го повторя, за целта изтрий цялата записана до момента информация по въпроса за да не създава шум в системата и прочети следното едно изречение:
Рециклираш ли отпадните продукти или просто ги изхвърляш в реката?

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Я обясни с какво я цапам? :) конкретно в случая с кенчетата
повтарям се!
И пояснявам - кое от алуминия и солта които участват в процеса цапа природата?!?!
Или сигурно дихидро оксида ?!

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Днес сабахлен, като СЕ разхождах из селските сокаци, стигайки до мегдана забелязах насред някакъв специален контейнер с надпис, който гласеше: ” Мола ВЕ дарете кенче спасете СЕ-ту”. Като разбрах че става въпрос за спасява-не на СЕ-ту, сразу СЕ върнах у колибата, взех трите кенчета които бях изпил преди прогулката и ги пуснах в специалния контейнер с благодарствена молитва за спасителите на СЕ.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
повтарям се!
И пояснявам - кое от алуминия и солта които участват в процеса цапа природата?!?!
Или сигурно дихидро оксида ?!
montanare, усещаш ли се колко елементарно разсъждаваш. Аз ясно те попитах макар и в седмото изречение:
Рециклираш ли отпадните продукти или просто ги изхвърляш в реката?
Забележи говоря за отпадните продукти и какво правиш с тях а не за реагентите от които тръгва реакцията. Успяваш ли да направиш разликата - отпадни продукти - реагенти. Две коренно различни неща са... Или при тебе всичко е каша!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Потретвам се!

повтарям се!
И пояснявам - кое от алуминия и солта които участват в процеса цапа природата?!?!
Или сигурно дихидро оксида ?!


Аде проучи химията на процеса и ми кажи какво да рециклирам - глината де остава ли? или солта?!?
 ;D
Поне да се беше хванал за пиролизните ми изпълнения щото там найстина остава смрад ама явно амбицията ти не ти дава мира и сам се маскариш.....

Аде стига се запъвай - аз постигнах мойто в случая и продължавам напред ......


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Монтанар, като изходен продукт не се ли получава алуминиев хидрохлорид. Ако е така което е доста вероятно това е продукт който може да се продава
 Стига разбира се да не се получават други междинни съединения.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Радико, според уикипедията, на която аз вярвам повече от колкото на Монти:
Цитат
Хлоридите, като обикновената готварска сол, също предизвикват корозия в алуминия, съпътствана от образуване на алуминиев трихлорид, което е сред основните причини водопроводите да не се изработват от този метал.
2 A l + 3 C l 2   → 2 A l C l 3   
За разлика от неговото твърдение че се получавала глина, която преобладаващо е диалуминиевият триоксид (Al2O3). Така че Монти вземи да се пообразоваш малко, както се вижда и от химия не разбираш. Та се питам кой ли ти е подсказал начина за замърсяване на природата.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
 2Al + 6H2O = 2Al(OH)3 + 3H2
И кое е мръсното?

Цитат
Алуминиев оксид е химично съединение на алуминий и кислород с химична формула Al2O3. Това е най-често срещаният оксид на алуминия и по-конкретно се обозначава като алуминиев(III) оксид. В природата се среща в кристалната си полиморфна фаза α-Al2O3, известна като минерал корунд, чиито разновидности са скъпоценните камъни рубин и сапфир. Алуминиевият оксид се използва за добиване на алуминий, като абразив и като огнеупорен материал поради високата му температура на топене.[1]

И за хидрохлорида
https://bg.sodiummedia.com/3912280-aluminum-hydrochloride-chemical-properties-method-of-preparation-effects-on-the-body-application

Та ко стана сега - то излизало че не замърсявам нищо а даже добро правя  ;D
Да се цитирам ли че се получава сол бат Глупако а?!
Хем ти предложих да се спреш......
Виждаш ли как сам се омаза после се облиза и пак се омаза .....

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
И сега малко по-подробно след кат бат Глупака прикллючи

Алуминият и без солта реагира с водата но много бавно - солта помага за процеса образуване на оксид като снема оксидният филм и позволява на алуминия да се свързва с кислорода от водата ....


А ето ви цялата формула на процеса
2Al + 6NaOH + xH2O = Na6Al2O6 + xH2O + 3H2
почти цялата ;)

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
    Надлъжните не си пречат с перпендикуляра tranteev, ти как
установи постулата?
С опити или с четене по руските професорски сайтове?

Най-добрият магнитопровод е въздуха - не забравяйте това, въпреки, че има и други опции конкурентни..  ;)
не си пречат, но коечициента на самоиндукция не се ли запазва ?Този траф на БАТ Ванко, си е и кондензатор от гледна точка на надлъжните елмагнитни вълни. Тръба с намотка и в нея още една тръба с намотка... това исках да потсетя БАТЕНЦЕТО дали в опита си е взел предвид....

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Като сте ги задъвкали тия асиметрии,
въз основа на какво ИЗОБЩО си мислите, че от някаква асиметрия ще потече манна небесна?

Сламка?
Конкретика?
Уточнение?

Ако няма такава, има къде-къде по-важна работа за бачкане...