Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Поредният Магнитен генератор

<< < (2/23) > >>

Maistora52:
Хубаво, де, да речем че е фейк някое си, дето има ремък, ама на двата линка дето съм пуснал няма никакви ремъци, няма батерийки, няма (невъзможни са в случая) индуктори на електромагнитно поле някъде отстрани, защото това би повредило електрониката, а в същото време и на пръв и на десети и на двадесети поглед - джаджата се върти. Тук барон Мюнхаузен отсъства, няма го скрит никъде.
Отделно, онези големите Преобразуватели - дето имат ремъци - не са един и два - на сайта на Андрей Сл. има повече от дузина клипа - https://www.youtube.com/channel/UCq_qGHzYorAsR4sYi3m50sA , на които се видяха най-малко половин дузина СЕРИОЗНИ апарати - и изниква въпросът: Защо ли пък са толкова много? - едва ли е за да шашка публиката! Защото няма никакъв смисъл да правиш много и все НЕработещи джаджи, и то - забелязвате интериора - в определено институтска среда. Сещайте се, че в условията на пазарна икономика всичкото това струва МНОГО пари, и няма институтска управа, която да хвърля стотици хиляди мангизи за фейкове.
Тук, дребното шикалкавене на тема - "Те такова животно нема!" - изглежда смешно на фона на цялото това, буквално серийно производство и съпътстващите го разходи - в работни часове, скъпи материали и всичко това при наличието на сериозна инструментална поддръжка.
Най-добре е в нашия случай, да зададем правилния въпрос - КАК всъщност РАБОТИ??
Приемам сериозни доводи ЗА и ПРОТИВ само от колегите Електрончици и такива показали свои РАБОТЕЩИ "Бединки" тук във Форума,защото - подчертавам - Принципът на "бединката" съчетан с правилната електроника може да обясни наличието на "невъзможното животно" - естествено не говорим за Перпетуум Мобиле! - а за специфично ПРЕОБРАЗУВАНЕ на вложена в магнитите ЕНЕРГИЯ и произвеждането на електрически ток от нея.

Тук, май трябва да създадем нова поговорка: "Не търсете ВОЛ със скрито под него Теле!" - защото скепсисът Ни, трябва и да е творчески!
Моят такъв не ме напуща дори и насън!
Поздрави!

п.п. Атос! - добре ще е, да прикрепиш тази новооткрита тема към вече създадената тук: http://mazeto.net/index.php/topic,9884.0.html

Радико:
Майсторе не са една дузина, на потребителя "Infinity SAV Team" преброих точно 30 видеоклипа на тема магнитни мотори. Във тези 30 клипа е включен и въпросният. Е питам и отговор не искам:
 Защо му трябва аджеба да прави фейкове ако имаше работещ прототип.
 Със сигурност в тубата има поне един клип на наистина работещо устройство и за това е изливането на цялата тая долнопробна бълвоч от стотици хиляди фейкове за да се изгуби слабия глас на истината в рева на тълпата платени измамници. Определено потребителят "Infinity SAV Team" е един от тях. Безсмислено е да се търсят работещи устройства вероятността да ги откриеш е равна на вероятността да удариш джакпота от тотото. За мен по сигурният начин е да разбереш принципа и да създадеш сам машината. Опирайки се обаче на принципите на които "робува" Юлиян а не опирайки се на неразбираеми изявления на "капацитети" за факти които никой другосвен тях не може да повтори.
Ето току що ми хрумна и ще си сменя личното лого по този повод.
 

Vector:
http://mazeto.net/index.php/topic,8731.0.html

тук се крие СЕто!

Velektra:
Майсторе, не съм много съгласен с това:


--- Цитат на: Maistora52 в Декември 21, 2016, 12:09:07 pm ---...........
Какво представляват разработките на Андрей Слободан? - ами "чисти" Бединки, съоръжени с хитра електроника.
...........

--- Край на цитат ---

Андрей Слободан използва яки неодимови магнити и генерира яко електричество в намотките.
При Бедини магнитите са слаби и генерират електричество само в тригерната намотка, което е достатъчно да е малко над 0,6V, за да отпуши транзистора като се подаде на базата му. Естествено че се генерира и в другите намотки, но то е пренебрежимо малко, отколкото това от захранването на съответната намотка.
При Бедини целта е при рязкото запушване на транзистора да се получи висок и кратък обратен импулс от бобината за зареждане на акумулатора.

П.П. Точните думи на Дон Кихот са:
"Свободата, Санчо се намира на върха на БОЙНОТО копие!" :)

Михаил Кузмов:
Добре Майсторе! Искаш конструктивен коментар.
Първо, къде видя тази "бединка"? Аз никъде не я виждам! Всички надписи които се появяват, целят да ни убедят че съоръжението е изключително. Но никъде не се споменава "бедини". Перифразирам набързо. Това е прототип модел на магнитен генератор с 250 нео магнита, ротор (кой знае защо е наречен вал) с бифилярни намотки. На видеото виждаме плавно развъртане на асинхронен двигател с честотен инвертор до 1500 rpm (оборота/мин). Тогава можем да изведем мощност от генератора. Еф. повече от 300% защото освен че генератора се самовърти, ами пали куп крушки, една печка и един вентилатор.                                                                                                                                                                   Как работи? При постепенно натоварване оборотите падат, честотният инвертор поддържа оборотите чрез електронен контролер.       И още не съществени писания.
Но ето и най интересното: Постоянните магнити и бифилярните намотки, могат да генерират тази енергия без никакво усилие защото няма anti-moving driving force. Може би с този израз иска да каже че няма Ленц ефект, но не съм сигурен. Като цяло израза ми изглежда не на място.
Ето ти моят коментар. Въртят се намотките в статорно поле от постоянни магнити. Индуктираната в тях ЕДС се извежда или с пръстени или с колектор. Това обаче не ни се показва. Това си е направо голямо "динамо от москвич".
Питаш се защо е това производство и разходи? Вероятно някак се връщат, но не и от въображаеми 300%.
Не си чукай главата. Тук няма нищо за разгадаване.
Весела коледа!


Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия