Автор Тема: План за колонизиране на Марс  (Прочетена 44230 пъти)

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #45 -: Февруари 21, 2017, 08:07:59 am »
Направо ми е смешно... защо трябва да се търси конспирация в нещо толкова елементарно?
Само вижте какво се случва с нашата татковина за последните 30 години. Едни пичове свиха квот имаше да се свива от държавицата и някои от тях си биха камшика -така и не ги чухме повече. другите останаха за да дообират каквото има. Нагласиха си хубави закони които ги защитават, и продължиха да ни грабят законно - с приватизация, с данъци, с липса на съдебна система. В момента тези които са на власт (или се борят за власт) се опитват да докопат остатъците които ни се подхвърлят по европейските програми............

Юлиане, всичко е точно така както казваш, но за да се случи това, трябва организацията на обществото да го позволява. За да го позволява, тази организация трябва да е дефектна, да е неестествена.
Затова първите и основни задачи на тези организации са "революциите".
Другото е следствие на така наречените революции.
Предполагам си запознат, кога, къде, как се правят революции - започни примерно с Френската, дали са естествени или не. Още повече че си имаме и "наша" със спомени и разкази от първа ръка.

П.П. Май трябваше да кажа "наши", а не "наша".
« Последна редакция: Февруари 21, 2017, 08:35:17 am от tobo1 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #46 -: Февруари 21, 2017, 08:31:29 am »
Цитат
merlinbg, беше ти предложена информация по въпроса, нали така?
Не може (подобно на Юлиан и Низо) да заявиш, макар и индиректно - Аз няма да чета, ти ми кажи...
Atos Дали е възможно да четеш ВСИЧКИ постове в прав текст а не както дявола чете евангелието. merlinbg очаква анализ на събитията а не информация от неясни сайтове.
изобщо в тои форум стана страшно модерно да се цитират всякакви недоказуеми източници при това от един човек два абсолютно противоречащи си без дори и опит за логическо мислене.
всеки който се опита да събере две и две и да заяви че е четири бива освиркван и охулван от подръжвиците на Копирайт идеологията. Та аз няма да повторя въпроса на merlinbg защото знам "убедих се вече" че намирането на такъв отговор е неепосилна задача за централните ви процесори.

june1900

  • Гост
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #47 -: Февруари 21, 2017, 10:45:47 am »
По повод думите ти, Радико, мога да говоря само за себе си.

Логиката ми по темата е следната:
- планът за колонизиране на Марс следва да се разглежда в контекста на технически форум (и то за Свободна Енергия, забележи, че този форум е посветен на неконвенционалната техническа гледна точка).
- колонизирането на Марс е отдавна извършено: тоест, аз лично се опитвам да насоча нещата в посоката, че неконвенционалната технология за извършването на това предприятие е вече реализирана и приложена, просто се опитвам да я обсъждам, защото аз, за разлика от някои посредствени потребители на неконвенционален технически форум, съм се интересувал от това.
- колонизирането на Марс е политически акт с над-геополитическа тежест, това е един соларнополитически акт: от това следва, че чисто техническия контекст на обсъждания въпрос търпи изключително силно външно вмешателство, което ние, като коментиращи техническата страна на нещата, просто не можем да изолираме и да пренебрегнем.


merlinbg не може да очаква от мен анализ на събитията тук. Ако той посърфира малко в интернет, ще попадне на моите ПРОСТРАННИ анализи именно на тези събития, но ще попадне в съвсем различни форуми, чиито контекст е окултизма, езотериката, конспирациите и особено уфологията.

Освен това, ако merlinbg се разтърси в интернет, той НЕМИНУЕМО ще попадне на почти изцяло преведената от мен книга "Райх на Черното слънце" - единствената все още неиздадена на българския книжен пазар книга на Джоузеф Фарел, като заради мен това на практика е едениствената му книга, на която паяците на Гугъл са трасирали цялото съдържание, заради преднамерения начин, по който съм публикувал частния си непретенциозен превод.

Така че, ако merlinbg очаква анализ на събитията от МЕН, а не от неясни сайтове, ще трябва да ги потърси другаде - аз се опитвам да не се превръщам в спамър в този форум, забележи, че не аз отварям теми по въпроси, които са на прага на дефинирания контекст. Но не се ограничавам и не се въздържам да участвам в тях с това, което знам и което съм премислил и върху което съм работил доста време с ума си.

Освен това, ако действително посърфираш в интернет и внимателно преглеждаш източниците на разните статии, ще видиш, че доста от съмнителните сайтове всъщност следят публикациите на някой друг в интернет. Още докато поетапно публикувах почти цялостния превод на "Райх на Черното слънце" забелязвах, че и големи новинарски сайтове, като например vesti.bg, следят форумите, в които пиша, за да си попълват разделите "Любопитно" със "свежи" неща.



И още нещо. По повод думите ти:

...всеки който се опита да събере две и две и да заяви че е четири бива освиркван и охулван от подръжвиците на Копирайт идеологията...


Това не са ли твой думи?

Защо да изказвам идеите си като никой няма да ми помогне да ги осъществя а благодарение на Гугъл ботовете Байду и други търсачки, които ровят постоянно във форума, те ще станат достояние на хора, които биха ги осъществили без дори и едно благодаря да ми кажат.
Всичките ми опити да организирам някакво самофинансиране във този форум срещнаха мълчалив и твърд отпор от определени хора в този форум...

С това всъщност не казваш ли, че именно ти си един от поддръжниците на Копирайт идеологията? "Копирайт", за незнаещите английски, означава "идеологията на авторското право".

Това ми изглежда като съвсем точно. Защото от теб във форума не съм видял друго (разгледал съм част от историята на публикациите ти), освен освиркване и охулване на онези, които казват в прав текст, че две и две прави четири.

В изкуството на пропагандата това се нарича инверсия.

Съзнателно или не, ти прилагаш класически методи на пропагандата. За мен това е преочевидно, и, както те предупредих още в първите ни разменени реплики, не представлява никакъв проблем, защото пропагандата и анти-пропагандата представляват полето на централния ми житейски опит. Подсъзнателната методология, която диктува системните ти изказвания, ми е отлично позната. Виждам и всички онези части от психопортрета ти, които са скачени с тази подсъзнателна методология, това различава непреднамерения заблудител от преднамерения заблудител. Виждайки, още в началото, че си подтикван от неразрешени и неотработени вътрешни комплекси, те посъветвах да се отдалечиш от това си поведение, защото няма да те доведе до нищо добро (в смисъл, че само ще навреди на публичния ти образ, а оттам и на доверието, с което се ползваш в средите си на общуване).

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #48 -: Февруари 21, 2017, 10:06:45 pm »
Цитат
С това всъщност не казваш ли, че именно ти си един от поддръжниците на Копирайт идеологията? "Копирайт", за незнаещите английски, означава "идеологията на авторското право"
Със това за пореден път доказваш, че предпочиташ да интерпретираш думите на другите както ти е удобно вмсто да направиш малкият жест да се замислиш какво са казали.
Та би ли ми посочил къде съм използвал думата идеология върни се отново на предишният ми пост да прочетеш коя точно дума съм ползвал. Тя няма нищо общо с "идеология"  словосъчетанието копирайт технология се използва за по цветисто обяснение на честото използване на клавишните комбинации "ctrl+c" "ctrl+v" при писането във форумите.

Цитат
Това ми изглежда като съвсем точно. Защото от теб във форума не съм видял друго (разгледал съм част от историята на публикациите ти), освен освиркване и охулване на онези, които казват в прав текст, че две и две прави четири.
Това изказване означава, че найстина си РАЗГЛЕДАЛ ЧАСТ от историята на публикаците ми. Ами да я беше и попрочел малко, че и да беше и помислил малко върху това което съм написал.
Аз лично съм обяснявл ВНИМАТЕЛНО И ПОДРОБНО на хора които твърдят че 2+2=5 че и даже на 6 или пък тези които като тебе твърдят:
Прочетох че едикои си титан на фантасмагорите твърди че 2+2+5
Случвало ми се е и да използвам по остър тон "както преди няколко реда" когато съм обяснил нещо с най големи подробности и нчкой напише Еее прочетох еди каде си че е тр това "ама точно същото" как видиш ли работело. Ти се вписваш точно в тази група.
Не разглеждай а чети. Може и да станеш малко по умен в резултат.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #49 -: Февруари 21, 2017, 10:18:54 pm »
Първо,ти си човек неграмотен!Обикновено обясняваш това с факта,че много бързаш като пишеш,но никой не те спира като го напишеш да си провериш правописа!Кой ли не ти го каза-ама не би!Второто после....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #50 -: Февруари 21, 2017, 10:43:07 pm »
Ммммдааа прав си неграмотен съм но за съжаление недостатъчно.
Учил съм повече от необходимото. Ако бях учил колкото Едисон до сега да съм направил чудеса.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #51 -: Февруари 21, 2017, 10:55:17 pm »
Колко си учил няма никакво значение!Важно е какво си научил!А дотук демонстрираш единствено факта,че нищо не си научил!На мен лично ми омръзна да чета неграмотните ти постове!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #52 -: Февруари 21, 2017, 11:20:01 pm »
Ми никой не те кара да ги четеш въобще не е проблем да направиш от настройките си така, че да не ги виждаш. И на мен ще направиш услуга по този начин.
П.П. Може да са неграмотни, но за разлика не са налудничави.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #53 -: Февруари 21, 2017, 11:42:30 pm »
Добре!Като си толкова гениален-кажи възможно ли е от космически кораб обикалящ луната със скорост достатъчна да не падне върху нея да се отдели спускаем апарат в който астронавтите да са прави през цялотото време  и да управляват кацането върху лунната повърхност?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #54 -: Февруари 21, 2017, 11:56:16 pm »
Въобще не мога да дам мнение по въпроса не съм запознат със това нещо.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #55 -: Февруари 22, 2017, 12:23:43 am »
Че защо-това е кацането на Орел с Нийл Армстрог  на борда по програмата на НАСА-АПОЛО!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #56 -: Февруари 22, 2017, 12:32:21 am »
казах ти не съм запознат с технологичните подробности на кацането. при тази мисерна гравитация какво значи да стойш прав.  На мен ми стига и факта че на луната има монтирани огледала за измерване на расзтоянието до там с лазери.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #57 -: Февруари 22, 2017, 12:45:28 am »
Какво общо има мизерната гравитация?Скоростта на орбиталният апарат е огромна!Тялото което го напуска ще да има същата скорост!А правостоящите в него ще да трябва да понесат цялото това обратно ускорение прави управляващи нещо?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #58 -: Февруари 22, 2017, 08:25:38 am »
Скоростта на "тялото" е необходимо да е първа космическа ЗА ЛУНАТА Доста по малка от тази за земята. А ти не си ли се замислял, че ако това беше холивудска продукция щеше да има и удобни кресла и големи пултове за управление като на пътнически самолет и всичко необходимо за да изглежда полета наистина реалистичен. Това, че са стояли прави ознчава за мен, че конструкторите на апарата са се борели наистина да спестят всеки грам тегло който могат.

june1900

  • Гост
Re: План за колонизиране на Марс
« Отговор #59 -: Февруари 22, 2017, 08:43:59 am »
...от подръжвиците на Копирайт идеологията...

Ако кликнеш върху линка на цитата, ще отидеш при коментара, от който е взет.

А копирайт си е авторско право. Копи-пейст вече е друго.