Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Ветро генератори

Руска Вятърна Турбина с 300% COP

<< < (3/4) > >>

Радико:

--- Цитат ---За съжаление е много малка по площ.
--- Край на цитат ---
Не за съжаление а за голямо съжаление.
Малка е по площ защото голяма не може да се направи и приложението и във вятърните генератори се свежда до модели предлагани в магазини от сорта на "Джъмбо" и "Хиполенд"

Коев:
Тези моторчета ако бяха със съчмени лагери, а не с плъзгащи, щяха да са идеални и за генератори. Някои от тях имат възможност за смяна на едната, или на двете лагерни втулки със сачмени лагерчета/предимно от руските автомобили/.Статорът е от постоянни магнити и затова ЕДС се индуктира и при ниски обороти.
С тази подобна на Франсис турбината перка, може да се задвижи някакво подобно генераторче, но от вода под напор, завихрена около турбината в охлювиден водопровод отворен срещу конуса на турбината.Водата нахлува центростремително между лопатките, върти турбината и излиза от отвора по средата срещу конуса.

juliang:
Малко офтопик... дайте предположение в каква посока се въртят турбините на двете снимки. Лопатките и на двете са наклонени в еднаква посока, но въпроса е "в каква посока ги върти мотора - по часовниковата стрелка или обратно на час. стр.?" :)
Аз лично съм до болка запознат за посоката... :)

Радико:
Аз азлагам една бира, че се върти обратно на часовника гледано отпред както е на снимката.

nizo:
Аз залагам на ПЧС, защото съм специалист по турбини (поне за тази която аз пуснах).

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия