Справочници, схемотехника, теория > Компютри, мрежи, freeware софтуер, операционни системи и др.

Процесори

<< < (2/4) > >>

PyroVeso:
Мито, ето я статията по въпроса (има го показан и преходника):
http://www.retropcmania.com/2014/12/lga771-to-lga775-adapter-mod-and-test.html

Внимавай и дъно с какъв чипсет му избираш (не с всички става...). Малко като да си ушиеш балтон според копчето се получава :)

nizo:
mito_kupona, според мен с нищо не блести този процесор. Също така, не може да се каже, че се доближава до i5 и i7. Според мен може да се създаде един фиктивен параметър за сравнение на процесори. Вземаме броя на транзисторите в милиони и ги умножаваме на работната честота. Който иска да сравнява финансовия аспект, може да дели на цената за да види колко получава за ЛЕВ.

Значи
Intel Celeron G555 - 624 милиона x 2,7Ghz = 1685
Xeon 5460 - 820 милиона х 3,16Ghz = 2591
моя второ поколение  i7 2600k - 1160 милиона х 3,4Ghz = 3944
Intel Core i7-6700K - 1750 милиона х 4Ghz = 7000

Проблема в текущата сметка не е толкова в производителността, защото очевидно Xeon-a предоставя много изчислителна мощ за ниската си цена. Проблема е в това, че новия софтуер предполага, че компютъра има много изчислителна мощ и затова когато сложим Xeon-a с новия софтуер, то резултата е лош. Тъй като резултата е лош, то и цената е ниска.

mito_kupona:
nizo, за кой нов софтуер стaва на въпрос по-точно, защото аз съм с Linux.

nizo:
Всичкия софтуер. Всеки софтуер с времето става по-тежък, а за Линукс още повече. Линукс се пише безплатно, поради което има повече бъгове и липса на оптимизация.

dymelsoft:

--- Цитат ---Линукс се пише безплатно, поради което има повече бъгове и липса на оптимизация.
--- Край на цитат ---
С това Nizo направо ме разби окончателно.  ;D
За бройката транзистори в CPU-та и това да сравняваш CELERON с XEON процесор по критерий - брой транзистори няма да коментирам.  ;)

Митак наясно си, че XEON процесорите са проектирани като сървърни такива. Това ще рече наличие на инструкции най-вече касаещи работа в сървър. Използването му в една Desktop машина не е кой-знае какво предимство особено монтиран на Desktop "дъно". XEON 5460 e много стар процесор и е цели 120W TDP. Иначе е съпоставим по производителност на много CPU-та от серията I5 като например Intel Core i5-4200H но с тази разлика, че последния e 37W TDP.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия