Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе

<< < (2/10) > >>

mzk:
plcsoft, добре, продължавай. Има кой да чете. Какво мислиш за това:


--- Цитат ---As indicated above, it is an essential characteristic of the present invention that the oscillator 4 is tuned to the frequency of the wave function to capture the energy created by the decay of muons in the centre of the core 12 in relation to the above equation λB=n×λC=n×5.88×10−23 m. Empirically it was established that λB should be around 5,88324456243×10−23 m. This wavelength is obtained with great precision by way of a “chip” or integrated circuit PIC (“Programmable Integrated Circuit”), which is programmed to oscillate at exactly this wavelength. The programming of the integrated circuit is done by way of a PIC commercial programmer.
--- Край на цитат ---

juliang:
Дължина на вълната от 5.88Е-23?!? С PIC микропроцесор?!? Добре, добрееее ... тия за нищо ги нямат честоти от порядък на 10Е30 херца :)
А това:
"The programming of the integrated circuit is done by way of a PIC commercial programmer." направо ме разби. Показва абсолютно непознаване на работата с тези микропроцесори. Дали ще го програмираш с "търговски" програматор или ще си налепиш един собствен от части за 3 лева няма никакво значение - процесора ще бъде програмиран по абсолютно един и същ начин. А дори и с програматор за $200 пак не можеш да качиш честотата на която работи процесора над определените от завода стойности - просто чипа не е в състояние да работи с тая скорост...

lz1jer:
 В патента на бразилеца се споменава Комптънова дължина на вълната, която за мюона е 11.73444103fm (фемто метра) или още 11.73444103 Ферми. Наистина е доста абсурдно това да се обръща в честота  :)  Явно честотата е друга, може би става дума за време на среден живот на мюона, което е около две цяло и нещо микросекунди. Според мен мюоните не могат да се ползват директно като източник на енергия, но могат да бъдат полезни ако се ползват за йонизиране на някаква среда с газ например. Мюоните са много по-тежки от електроните и при разпад изхвърча един електрон и два вида неутрино, които са безполезни. За справка Wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/Muon#Muon_decay В кондензационна камера могат да се наблюдават електрически заредени частици като мю-мезоните, които се причисляват към вторичните космически лъчи. Там се вижда следата от йонизирани частици която оставя мезона при преминаването си. Всъщност йоните се прегрупират много бързо и стават ядро на кондензация, т.е вижда се самата кондензация при подходящо осветяване. Може би трябва да се пробва да се впрегнат именно тези йони за нещо полезно.

plcsoft:

--- Цитат на: mzk в Ноември 04, 2016, 09:38:02 am ---plcsoft, добре, продължавай. Има кой да чете. Какво мислиш за това:

--- Край на цитат ---

Ще обясня накратко аз какво съм разбрал от патентите му. Първо прихващането на мюоните става като се създадат магнитни силови линии от някаква индуктивност. Самият механизъм на прихващане е следният :- когато протече през намотката ток се създава магнитно поле. Това магнитно поле създава както затворени така и отворени магнитни силови линии. Прихващането на мюоните става именно със отворените магнитни силови линии. Когато честотата на вибриращото магнитно поле съвпадне със собствената честота на мюона(Комтънова честота) то този мюон се притегля от магнитното поле което е създадено и в порядъка на живот на мюона (до 64микросекунди) ако се окаже вътре във материална среда примерно меден проводник(бобина) се разпада и отдава електрони със много висок енергиен потенциал. Тези електрони се абсорбират от атомите на метала който се облъчва и в крайщата на проводника се създават различни потенциали.
В самият генератор процеса е реализиран така. Към първичната намотка имаме включен генератор на високо напрежение настроен на честота КРАТНА на комтъновата честота на мюона. От така създалото се магнитно поле което резонира със честотата на мюоните те се притеглят вътре в намотката и за времето си на живот се разпадат на електрони като еквивалентният потенциал е равен на 4 Гигаелектронволта(поради голямата им маса). Електроните се абсорбират от вторичната(вътрешната намотка) и така на изводите на тази намотка имаме енергия по-голяма от вложената в първичната. Това е накратко.
Имайте на предвид това че, патентите пуснати във интернет не са пълни. Много неща са съкратени и така се губи ясният смисъл. За управлението със PIC процесори просто посочва че това може да стане и с 16f628 а може да се използва и PIC32  при която кратната честота за резониране на мюона се получава точно със кварц на определена честота. 

x_name41:
но pclsoft, вие всъщност искате да обясните работата на хладилника от гледна точка на квантовата механика, като ясно се вижда че класическото обяснение не ви задоволява, така го разбирам, тъй-като вашите търсения са насочени в по дълбока перспектива на квантово ниво, ами съжалавям но сбъркал сте и то сериозно

п. п. мненията на mzk са некоректни!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия