Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith
Gerson Silva Paiva бразилския репликатор на Капанадзе
mito_kupona:
--- Цитат на: coke2k в Ноември 09, 2016, 12:56:49 am ---@Мите, това е поглед отгоре на двете намотки
--- Край на цитат ---
Като преглеждах художественните картинки от патента на Силва забелязах една картинка с някакъв електродвигател и някакъв диск на него и, като видях схемата с бобините в двата изгледа, ми мина през главата, че тези черните кръгове или изгледа от горе на бобините, са някакъв фарадеев диск разположен срещу бобините. Всички знаем, че Фарадеевия диск генерира много големи токове с ниско напрежение, та си помислих да не би от такъв диск разположен в кръглата кутия срещу бобините при Капанадзе и при Силва да се вливат във втората бобина електрони при създадени специални условия от първата бобина. Друг източник на електронен поток е катода на електронната лампа, но там емисията става във вакум. А защо ли Капанадзе говореше за някакви негови експерименти в някакъв завод във вакумна камера.
Ще вмъкна един текст от от друга тема от нашия форум създадена от mzk http://mazeto.net/index.php?topic=969.0.
цитат:
„Ето малко превод, който не е много читав, но е от сърце:
1 юни 2009г.
Фактът, че A-вектор съществува отделно от Б поле, което го прави да нараства доказва, че полето на статора, свързано с Фарадеевият мотор е свободна енергия. Това енергийно поле е факт, а не просто теория.
В newelectrogravity@yahoogroups.com,
Написано:
Дата:25 Май ,2009г.
Обект: Фарадеев диск Магнитни полета
динамиката на полетата на генератора на Фарадеевия еднополюсен диск може да се обясни по един ясен начин, ако се счита, че полето близо до магнита е почти неподвижно спрямо всяко движение на магнитния диск, който създава самото поле. Тогава създаденото поле може да се счита за поле на статора без необходимостта от действителното присъствие на статора. В резултат на това теорията на относителността не е необходима, за да обясни действията на Фарадеевия диск. Необходимо е Само относително движение между проводимата повърхност на аксиално магнитен диск чрез редуване на почти нулева скорост на полето. Почти нулевата скорост на полето е независимо от относителното движение на диска и в резултат на това полето е близко до природата на магнитният векторен потенциал, известен също като А-вектор. Известният Aharonov Бом доказва в експериментта си на квантово ниво, че A-вектор съществува отделно от напълно защитеното магнитно поле, което го е създало и още, че A-вектор може да повлияе на динамиката на частиците, преминаващи през него. Товае доказано и от много други. A-векторът се движи бавно около магнитното поле B на 90 градуса към вектора на Б полето. В резултат на това Кръстосва вектора на A-и B-полето образувайки
налягане и вълна, която се движи навън от цилиндъра, образувани от кръстосването на полето на A и Б вектор. Този натиск на вълната е свободна енергия.
Прецених че няма смисъл да си мъча душицата повече и че нататък има много излишни обяснения! Става ясно откъде идва свободната енергия!“
Според lz1jer при разпада на един мюон се получава един електрон с много ниска енергия, а и концентрацията на мюони е много слаба на нивото на Земята, тогава от къде бразилеца получава такъв огромен поток от електрони, за да говори за мощности от 760 киловата. Дали при изкуствено създадените условия с първата бобина не отваря някакъв портал и ги тегли от друго измерение, или нулевата точка или не знам от, къде.....
Качвам снимки на предавател на Хартли, същия, като на Силва от последното видео и схема на осцилатор на Хартли.
plcsoft:
--- Цитат на: coke2k в Ноември 09, 2016, 01:05:05 am ---MZK прав си няма да има за всички, ама да се надяваме че слънцето ще запълва това което сме изпразнили,
--- Край на цитат ---
Точно така! Всъщност в земната атмосфера навлизат около една стохилядна от енергията която излъчва слънцето. В сравнение със ограничените земни ресурси това си е направо неизчерпаем източник на енергия.
--- Цитат на: lz1jer
link=topic=9912.msg83626#msg83626 date=1478647627 --- Само да припомня, че при разпада на мюона не се раждат електронИ, а само един електрон с нищожна енергия (и неутринчета),
--- Край на цитат ---
Да отделя се един електрон но с енергия до 4 гига електрон волта! Това ако е нищожна енергия? Така да е!
--- Цитат на: mito_kupona в Ноември 08, 2016, 11:41:02 pm ---
преди резонансния кръг има диод, или това е един обикновен диоден модулатор.
--- Край на цитат ---
Това не са обикновени изправителни диоди а специални! Бразилеца е посочил че, се ползва или тунелен диод или диод на Гън.
lz1jer:
Сега се сещам, plcsoft спомена за специалните диоди - в патента пишеше нещо за отрицателно съпротивление. Гън диодите имат участък с обратен наклон във ВАХ, също и някои транзистори като 2N2222. Срещал съм схеми на осцилатор именно с този транзистор, дали заради този ефект или нещо друго, не знам. И още нещо, един Тера електрон волт била кинетичната енергия на летящ комар, може би 4GeV е на комар-зародиш, 4Gev=1.78e-13Wh. Ето един on-line калкулатор http://www.translatorscafe.com/cafe/EN/units-converter/energy.
coke2k:
Хм.... никак не е малко - нещо с такива размери да има такава енергия. Все едно с 9волотова батерийка да захраниш 1 квт или все едно да вържеш една муха да тегли влак - имам предвид размера на електрона и размера на комара хахаха.
Сега по сериозно - аз ще го пробвам пък като не стане не стане кво толкова. Всичко на всичко има части за 20 лева
mzk:
@coke, пиша и не гледам. Пропуснал съм, нещо взе да ми става навик. Да си кажа в прав текст: дължината на вълната е функция от диелектричната и магнитна проницаемост.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия