Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

Колко ни струва осветлението у дома?

<< < (6/6)

dymelsoft:
г-н Vradev, че не сте наясно с електрониката е едно, но моля Ви преди да публикувате във форума се убедете, че не пишете смешни неща. Все пак става въпрос за елементарна физика (електротехника). Ако сте я позабравили, опреснете си познанията.

Поздрави.

П.П. ето тук https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D1%89%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82 можете да опресните познанията си ако желаете.

fade:

--- Цитат на: fade в Септември 19, 2016, 09:02:27 pm ---Я и аз да хвърля едно дърво в огъня:    ;D
...

П.П. Утре ако не забравя ще снимам слънчевите панели там където съм в момента, и ще питам енергетика колко е ефективно това в един завод и какво им помага в сметките ;)

--- Край на цитат ---

Ето обещаната картинка,

За съжаление не мога да ви дам повече инфо, защото Енергетика е в другият завод където също има много слънчеви колектори и нямаше кой да ми даде компетентен отговор, на въпроса каква част от сметката за ток е върната от тези слънчеви колектори.
Аз мисля че тук генерираното електричество е дотирано както и в Б-я и в UK...
Обещавам да намеря повече подробности, защото компанията верно е много добре технологично оборудвана и определено не се дават пари за глупости.
Това което виждате на преден план е повторено още два пъти отзад. Единият ред се вижда, но другият не може да попадне в кадър така от земята. Има много малък ъгъл от който се вижда и тогава пък не може да се хване заснеме целият преден панел за да добиете представа за мащаба.
Между другото знам за един завод в Германия който е машиностроителен и е енергонезависим!
Как ги постигат тия неща... направо не мога да разбера.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия