Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?

<< < (233/351) > >>

VITAN:
Ваша милост, не ги разбираме ние тия работи, такованка.
Чакаме някой да ни ограмоти.
Има ли такова животно, или нема.

То, освен статии има и видеа, има и книги, публикации.
Руснаците си посипват главата с пепел, що са публикували това-нова за квантовите двигатели,
че няколко западни университета яко драпат...
Ама много повече, от оная книга, по която янките правят самолетите "невидимки" F-22 и F-35.

epwpixieq-1:

--- Цитат на: epwpixieq-1 в Февруари 10, 2021, 09:49:07 pm ---Ами точно филмчето (от предишния коментар) в определи части, показва че това не са само макети, а има и реални конструкции, с много интересни характеристики ( и наистина впечатляващи характеристики ). Като точно частта която посочих показва много интересна характеристика на такъв тип електрическо бутало като то, в нито едно то състоянията си, няма въздушно пространство което както знаем е сериозен проблем за магнитната проницаемост.

--- Край на цитат ---
Накрая успях да изровя (отново) 9 минутното филмче за двигателя на Боб Тил което е направено точно на база на обрисуваната електро-магнето-динамика  обрисувана обширно в образователното филмче от предишния линк: https://www.youtube.com/watch?v=aj7oD8JG5xU&t=1m30s (забележете че филмчето е от 1975г)

Това е едно от малкото устройства, в което няма нищо странно, от гледна точка на физически принцип,  въпреки че (предполагаемо) извлича много повече механична енергия отколкото сме свикнали обикновено да извличаме от единица подавана ел. енергия, и така нищо противоречащо на стандартната наука, а просо има нестандартна конструкция, с умело максимиизране на магнитната проницаемост във всеки един момент (при буталото) и с хитро направена оптимизация за "рециклиране" ( така да се каже ) колапсиращата енергия складирана в магнитното поле.

kd_dinev:
Важным достоинством двигателей последовательного возбуждения является большая перегрузочная способность на низких скоростях. При перегрузке по току в 2-2,5 раза двигатель развивает момент 3,0...3,5М н. Это обстоятельство определило широкое использование двигателей последовательного возбуждения в качестве привода электрических транспортных средств, для которых максимальные моменты необходимы при трогании с места.

И така адаш според теб двигателите с последователно възбуждане на полюсите постояннотокови колекторни двигатели ли са или не ?И защо това което пише за тях във всички специализирани руски сайтове а и в българските учебници по електротехника напълно противоречи на твоите твърдения че големият пусков ток не води до съответно в пъти по голям пусков въртящ момент?

krasias:
Адаш това са специални тягови електродвигатели, и там на руски е написано че понасят голямо претоварване по ток и съответно добър въртящ момент но при ниски скорости а не при пускане. При запуск най много да докараш номиналния въртящ момент но не повече. Тия двигатели са вече отживелица имат големи загуби в четките затова се слагат много и големи четки с голямо съдържание на мед. Скъпи са защото се влага голямо количество мед и се навиват трудно щото всичко е дебели медни шини. Също са и много тежки. Моето мнение е че трифазните двигатели с магнити са много по добри още повече че сега контролерите за тях поевтиняха доста и са достъпни. И вместо само да четеш какво е написано вземи пренавии някой двигател измери му характеристиките да се убедиш сам.

Радико:
Krasias.
Говорите на съвсем различни езици със адаша ти и въобще не можете да се разберете. А и ти определено си в грешка за някой неща. Ето тук на този сайт е много подробно обяснено, със графиките му кога какъв ток и какъв въртящ момент има всеки от постояннотоковите двигатели. https://webstarsnet.com/bg/26-characteristics-of-dc-motors.html   
Не ги бъркай с променливотоковите асинхронни. При постояннотоковите въртящият момент е във строга зависимост от големината на тока. Колкото по голям е тока толкова по голяма е силата с която магнитното поле се опитва да измести намотките на ротора. А най голям е тока когато ротора е неподвижен. И за накрая опитай се да направиш един мислен експеримент с два двигателя точно както с двете намотки които описах по горе в дискусията с Монтанар.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия