Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Сила и енергия-има ли неизяснени казуси?

<< < (230/351) > >>

montanar:
 ;D ами в случая кой прав кой крив има колеги де да го определт - аз повече нямам какво да кажа.

Радико:

--- Цитат на: montanar в Февруари 11, 2021, 06:45:20 pm --- ;D ами в случая кой прав кой крив има колеги де да го определт - аз повече нямам какво да кажа.

--- Край на цитат ---
о ти отдавна нямаше какво да кажеш. Пак добре, че все пак го осъзна накрая. Значи има някаква малка надежда все още за теб.

epwpixieq-1:

--- Цитат на: EDM electronics в Февруари 11, 2021, 09:18:28 am ---Всеки двигател при първоначален запуск подскача заради разликата от механичната енергия в ротора до развъртането му.

--- Край на цитат ---
Двигателя подскача понеже на всяка активна сила има равна по големина, и обранто насочена, реактивна такава. Така когато ротора започва да се развърта той трябва да се отблъсне от нещо (3-тия закон на Нютон) и това нещо е точно статора, та и затова той "подскача", или по точно защото част (1/2) от енергията при пуска, отива точно в арматурата на статора и се изразява (отчасти) в този подскок и както и сътоветно в напрягането на статорната арматура.

VITAN:
Да не затихва процеса на дъвчене и предъвкване  8)

Ето ви ротори, статори и бутала  :D

Нов тип квантов двигател за морски и космически кораби разработват във Варна

https://www.investor.bg/novini/261/a/nov-tip-kvantov-dvigatel-za-morski-i-kosmicheski-korabi-razrabotvat-vyv-varna-321838/

..Той потвърди, че от две години се работи по иновативната технология, която няма аналог.

„Нормалните двигатели с вътрешно горене използват 4-6-8 бутала, докато ние се опитваме да превърнем всяка молекула в бутало, сподели ученият. "Естествено, това са специфични молекули, които извършват квантови тунелни преходи, като за разработката на този двигател се използва амонячен газ заради уникалното свойство на амонячната молекула да се държи като бутало."

Марков разкри, че амонячната молекула представлява пирамида с три водородни атома в основата и един азотен атом на върха, като азотният атом преминава между водородните атоми 24 милиарда пъти в секунда, т.е. това малко бутало се движи със скорости, които са близки до тази на светлината.

Ученият добави, че това е известен феномен още от 40-те години на миналия век и е използван за други цели вместо за задвижване.

Според него, последните постижения в науката по отношение на ориентацията на молекулите позволяват на квантов тунелен преход да се използва за тази цел.

„Тези милиарди малки буталца се движат хаотично и трябва да бъдат организирани по някакъв начин, като научните постижения през последните 10-15 години ни позволяват да го направим с помощта на електрически полета и лазери", каза още ученият.

По думите му приложението на двигателя няма да бъде свързано единствено с морски транспорт, тъй като свойството на амонячната молекула да осцилира съществува както при стайна температура, така и в дълбокия Космос - "молекулата не зависи в каква среда е поставена и на какви температури е подложена, т.е. тя може да оперира и запазва качествата си в различни среди"....

VITAN:
Разгадахме вибратора на Радико - мирише на амоняк  :D 8)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия