Автор Тема: Какво е това нещо ротацията  (Прочетена 36332 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #45 -: Юни 02, 2016, 01:44:13 pm »
Цитат
Laic, поздравления и +1 от мен - успя да ме разсмееш. Наистина с тази ротация взе да ни се завива свят. Няма никаква лява и дясна ротация, а само ротация. Всяка ротация ако я гледаме от едната страна може да е лява, но като я погледнем от другата страна ще е дясна, така че зависи откъде я гледаме
Ами горе долу това изказване е едно от основните заради които отворих тази "тъпа" тема.
Дали наистина е тъпа това вече предполагам е въпрос на когнитивност, на кой каква и поради какви причини му изглежда.
Мисълта ми беше, че е невъзможно да се  ляво от дясно въртене без да се приеме някаква отправна координатна система. А такава не съществува според теорията на относителността.
EDM electronics знам, че си ги надраснал вече тези теории, но не се ли очертава чрез тях малка дупчица във наученото по време на образованието.
За останалите колеги недоволстващи от липсата на прагматичност в темата.
Обръщам ви внимание, че темата е пусната в раздел който се казва:
 "Теории и хипотези, физични опити"
Предлагам ви да напишете нещо интересно в разделите:
 "Реални резултати от експериментите" или "Вашите експерименти" и да започнеме да коментираме там експериментите ви.
На мен за сега това ми е интересно и за това пиша. Прокрустовото ложе което ми предлагате нещо не ми се вижда много удобно.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #46 -: Юни 02, 2016, 01:50:44 pm »
EDM electronics знам, че си ги надраснал вече тези теории, но не се ли очертава чрез тях малка дупчица във наученото по време на образованието.

Еее, Радико, той EDM electronics кара с широки гуми, бре, тез' малки дупчици не се усещат ;D ;D

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #47 -: Юни 02, 2016, 03:19:09 pm »
Айдe да ви светна най- накрая, какво се има прeдвид, под лqво и дясно въртене и прилежащите му термини. Гледам, че и на радиестезестите им убягва. Когато в радиестезията се мери дължина на вълната, по-малка от здравата на човека,махалото се върти винаги наляво, когато е отдясно на зоната, на вертикалния план,който показва, дължината на вълната, която се мери. И обратно!.
Това е всичко. Другото са спекулации и алабализми..
« Последна редакция: Юни 02, 2016, 10:52:07 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #48 -: Юни 04, 2016, 02:00:22 am »
A защо ровиш в учебниците? Виж технологиите, които ползват компаниите. Мислиш ли, че ако има нещо в тия "скрити знания", то то няма да бъде използвано ...

Да, Юлиане, мисля го...съвсем сериозно при това!
Ако смяташ, че няма "научна конспирация" и последните военни разработки (американски или руски) са достояние на всеки частен производител...голям наивник си:)

А това е вярно:
...в заводите не чакат квантовите физици да си довършват теорията, ами опитно дърпат все повече практиката в полето на неизследваното. Ползват технологии, които все още не могат да бъдат обяснени със сегашните ни знания.
Което всъщност е най-голямото доказателство, че в последните 20 (и повече) години ползваме
чужди технологии, под чужди (за да няма неразбрали) имам в предвид извънземни!
Да, имаме и някои "налучквания" и "подобрения" от "наши хора", но това не променя ФАКТИТЕ!
Не разбирам защо сте като коне с капаци понякога...ми то е толкоз явно, че ти бърка в очите?
Тъпото в цялата работа е, че "науката" е разделена на две - такава за "масово ползване (промивка/успиване на мозъци)" и друга - за реални тайни разработки. Да, има изтичане сегиз-тогиз, което частните компании лапват на момента като шаран-червей!

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #49 -: Юни 04, 2016, 01:28:10 pm »
И за да допълня думите на Atos,
как е възможно за 100 години автомобилните двигатели с вътрешно горене да имат десетки доработки и модификации годишно,
а електрическите за 100 години да нямат и 10 (грубо казано, не се хващайте за цифрата, а за фактите) ???

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #50 -: Юни 04, 2016, 01:44:48 pm »
Здравейте,
Темата има огромно практическо приложение. За това трябва да се разгледат две или повече въртящи се тела. Най-практично е два въртящи се диска.
Спиновото поле има надлъжна ос на симетрия, съответно не е централно както гравитацията или заряда. От тук следва, че два въртящи се диска ще имат различно спиново поле от посоката на въртене.
При съгласувано (съпосочно) въртене имаме удвояване на спиновото поле между двата диска. При разсъгласувано (противоположно) свързване имаме нулева точка, която сменя знаците на функцията. Това е втората  стъпка за достигане на СЕ. Първата е разделянето.  Две стъпки до СЕ.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #51 -: Юни 04, 2016, 05:07:46 pm »
Да, Юлиане, мисля го...съвсем сериозно при това!
Ако смяташ, че няма "научна конспирация" и последните военни разработки (американски или руски) са достояние на всеки частен производител...голям наивник си:)
Извинявам се, ама ... кой разработва военните разработки? Нали се сещаш че Локхийд-Мартин, Боинг, Тисен-Круп, и стотиците други компании, които произвеждат въоръжение са ЧАСТНИ! И произвеждат не само въоръжение, а и стоки за бита. Да, технологиите за "мирни цели" и тези за военни цели се различават, но това се дължи изключително много на цената (и на подкупите които се плащат). Как ти се вижда това:

Кой производител на стоки за бита ще плаща по $45,90 за ЕДИН БОЛТ?!? Ако се намери - няма проблем, частниците които правят такива "извънземни" болтове за военните ще му направят и на него. Ако ще - титанов, позлатен, изработен и тестван на ръка, опакован в пликче, с етикет и сертификат - всеки един поотделно. Ако иска един - ОК, ако иска могат да му направят и 1 милион. Вероятно за 1 млн болта ще му направят отстъпка и ще му ги продадат по $34.99 парчето... :)
А военните изобщо нямат проблем да дадат 34 990 000 долара за болтове ...

.. Което всъщност е най-голямото доказателство, че в последните 20 (и повече) години ползваме
чужди технологии, под чужди (за да няма неразбрали) имам в предвид извънземни!
Да, имаме и някои "налучквания" и "подобрения" от "наши хора", но това не променя ФАКТИТЕ!
Не разбирам защо сте като коне с капаци понякога...ми то е толкоз явно, че ти бърка в очите?
Тъпото в цялата работа е, че "науката" е разделена на две - такава за "масово ползване (промивка/успиване на мозъци)" и друга - за реални тайни разработки. Да, има изтичане сегиз-тогиз, което частните компании лапват на момента като шаран-червей!

Технологиите почти изцяло са публични. Защитени са обаче от жестоки патенти, или са безумно скъпи. Реално не могат да се ползват за битови цели заради цената им.
Няма никакъв технологичен проблем да си закупиш от Тойота, или Тошиба (вече не се сещам...) модулен ядрен реактор в контейнер и да си решиш всички проблеми с енергията в следващите 20 години. Твоите и на целия квартал или село, в което евентуално живееш. Но бюрократично не можеш да си го позволиш като частно лице. Има прекалено много условия, документи, разрешения, лицензи и т.н. Т.е. технологията я има на пазара, но я спират бюрократични спънки и интереси на други ЧАСТНИ корпорации.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #52 -: Юни 04, 2016, 08:51:41 pm »
Юлияне, юлияне. Логиката ти е много железна, по точно би била много железна, ако не пропускаше един фундаментален факт който я преобръща на обратно.  Нима ти вярваш, че има такова нещо като "нечастна" собственост. Та това е все едно да вярваш в "Дядо Коледа" 
Замени навсякъде в последните си публикации Думите държавно, държавна и така нататъка с "частно" после ги прочети отново и ще видиш каква е реалността.   

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #53 -: Юни 04, 2016, 08:55:17 pm »
Юлияне, юлияне
...
Замени навсякъде в последните си публикации Думите държавно, държавна и така нататъка с "частно" после ги прочети отново и ще видиш каква е реалността.   
Сори, аз не виждам в последната си публикация нито един път думата "държавно/държавна". И в предпоследната публикация. И с Ctrl-F пробвах - няма...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #54 -: Юни 05, 2016, 02:19:29 am »
Юлиане...кофти е, когато си мислиш, че всичко ти е известно (пък то не ти е) :D
Преди около 30 години изобретиха "електронният пистолет" например, чувал ли си нещо за това?
Мислиш ли, че всеки може да го има? Щото не е толкова скъпо, колкото една нова кола, например...
Наистина ли смяташ, че американската HAARP и руската СУРА са общодостъпни или поне общоизвестни технологии?
А за да признаят (и едните и другите), че ги има, значи са "стари" вече, а тези технологии, които не са известни са поне с по 3-4 степени напред...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #55 -: Юни 05, 2016, 11:07:21 am »
Атос, смисъла на "електронния пистолет" като оръжие ми убягва тотално. Дори да има такова оръжие (за което си признавам че не съм чувал, или поне не и под това име), то ще е абсолютно безполезно в реални условия. Във вакуум може и да има някаква мизерна ефективност, но в атмосферата ... Толко ли не можеш да си представиш какво ще се случи със сноп отрицателно заредени електрони излъчени в атмоферата? Или си мислиш че в ускорителите за елементарни частици поддържат близък до абсолютния вакуум просто щот няма к'во друго да правят?
И още - ти убаво ще излъчваш електрони към противника, обаче к'во ще правиш с "отката" от протони или йони, дет ти остава като ресто или се излъчва в обратна посока? Щот аз не се сещам откъде ще взимаш само електрони.
Да не говорим за автономността и компактността на такова оръжие. Става малко кат във вица "тоя ръчен часовник е много готин, само 2-та куфара с батериите към него са леко неудобни..."

А тая конспирация с HAARP и подобните системи ... толкова години не разбрахте ли каква е целта на тези "оръжия" и че откакто има сателити смисъла им тотално се губи? Тия системи "бъзикат" йоносферата с цел да я направят в такова състояние, че да отразява радиовълните - надявам се lz1jer да ви го обясни по-подробно ако ви интересува. Това им е трябвало за да "гледат" по-надалече с радарите и да се връзват с радиостанциите - тогава, когато радарите и радиостанциите са били единствения начин за следени и комуникация зад хоризонта. Сега с тия спътници всичко е много по-лесно и тези системи са абсолютна отживелица - точно като черния барут и гюлетата.
Технологията на тези системи е известна, да речем че е общодостъпна (не като чертежи и спецификации, но като принцип на действие), просто малко частници имат 100-тина мегавата с които да си играят без някаква реална полза за бизнеса им. А и отново опираме до държавни регулация - кой ще ти разреши да имаш излъчвател 100 мегавата? Какво ще стане ако поради незнание или некадърност облъчиш с такава мощност пътнически самолет? Бъзикането на йоносферата отваря "дупки" в щита на земята, което може да застраши живущите на тези области. Това би могло да е приемливо по време на военни действия, но само за забавление на някой си... Изобщо ... това не е играчка и не мисля че е правилно всеки да има право да притежава такива уредби.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #56 -: Юни 05, 2016, 05:05:52 pm »
С каква страст защитаваш тези,които са абсолютно незащитими...Смяташ,че тези които владеят и управляват света за толкова глупави,че да разкрият всичко,което притежават и всичко върху което работят в момента???Ако беше така уверявам те нито щяха да владеят нито да управляват каквото и да било дори и фабрика за тухли...Тези неща стават достояние на света-само като информация за съществуванието им след пет шест десет години-а някой никога!Само два примера ако искаш.Хамериканците са имали атомна бомба преди да започне Втората световна,иначе никога не биха позволили да започне,поради простата причина,че това е единствения начин да я спрат когато поискат и по начина,който искат.Втория пример:системите за водене и управление на огъня на бойните кораби на щатите в Тихия окен са били напълно компютризирани още 43-44година...За радарите и тяхното ефективно използване да не споменаваме,германците с  перфектното си разузнаване дори не са й подозирали,че са разположени вече на бойно дежурство,при положение че луфтвафе в битката за Британия е било жизнено заинтересувано от такава информация...

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #57 -: Юни 05, 2016, 05:52:59 pm »
Да не говорим за кораби, невидими за радарите.... Или лъча на Тесла. Добре че не се е стигнало до това...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #58 -: Юни 05, 2016, 07:02:45 pm »
Юлиане, вместо да врачуваш на боб, може просто да попиташ...
Електронният пистолет изстрелва стрела, а не електрони! И е малко по-дебела от косъм...а самото оръжие е по-малогабаритно от револвер.
Както и да е - само пример ти давах!
Конспирация с HAARP , викаш...?
Егати конспирацията - тотална обърквация на сезони и климатични аномалии по всички пояси...трябва да си умрял, че да не го виждаш?
"Бъзикали" йоносферата, че да я направят по-проводима...ХАХАХА, това е официалната версия, която (както сам си забелязал) издиша, поради наличието на безброй сателити!
И ти вярваш в нея обаче?
Сателитна телевизия имаше и преди 25 години...но нямаше HAARP!
Викаш, почнали са я след сателитите, а? Нищо, че вече била отживелица...

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Какво е това нещо ротацията
« Отговор #59 -: Юни 05, 2016, 08:43:40 pm »
Ето Кузмов показа веднъж един пистолет, аз съм пробвал със стартерна бобина и хвърли цяла щангаhttps://www.dropbox.com/s/ax0gzwoyv96wf43/Kove%20piron.mp4?dl=0  а и оръдия са показвали по ТВ
            https://www.dropbox.com/s/ax0gzwoyv96wf43/Kove%20piron.mp4?dl=0