Начало > Новини от света на технологиите

ТРИИЗМЕРНО ОГЛЕДАЛО

<< < (9/9)

Аtos:

--- Цитат на: juliang в Октомври 22, 2018, 05:29:31 pm ---
Представяш ли си да живееш в място, което има 3 пространствени и 2 времеви измерения? Аз дори не мога да измисля какви ще са последствията от добавяне на още едно времево измерение към нашите ... :)
А може да не е нито пространствено, нито времево, а нещо още по-изчанчено... за което нито имаме дума, нито имаме въображение да си представим.

Сега се налага аз да те "вадя от коловозите" на стереотипното мислене... :)

--- Край на цитат ---
Най-после да навлезеш и ти малко в абстракциите ;)
Гледам - Светльо е развил вече тази хипотеза...че даже и времевите парадокси е разчепкал :D
Би се получило така че, за всеки обитател на отделната времева линия, другият времеви свят няма да съществува - паралелни светове!
И да, ако "наблюдателят" е едно ниво нагоре, той би виждал и двете страни (двата свята за него ще са един) докато за отделните им обитатели, обекти, които преминават границите им ту ще изчезват, ту ще се появяват от нищото!
А сега, като се замислим...за елементарните частици не се ли приема, че се появяват от "нищото"?

svetlio760:
Да, Атос ме разбра, по някакъв начин противоположно вървящите вселени ще се докосват само на моменти! И ей ти сега рая, ада, Божеството обитаващо едновременно във всички измерения и нашето хаотично и прецакано измерение! Та какво се знаеше за светлината и какво не- вълна ли беше, вектор ли, най- бързото нещо във вселената, лесно се забавя, невъзможно да се забърза повече от това, поставяща под въпрос Нютоновото определение за движение и скорост. (Дали ако аз се движа със светлинна скорост и зад мен има светната крушка светлината ще стига до мен?) Дали просто светлината винаги си надминава скоростта, но когато го стори преминава оттатък и не се долавя от нас, та за това толкова неизвестни тука? Нашето бъдеще е минало за обитателите, при които светлината си прескача бариерата и за това те са се погрижили и минало и бъдеще да излезе с добър край- библията започва с рая и свършва с рая! ;D

nizo:
Вселената е създадена от хипер острия шестограм. Сега, някои от вас сигурно не са съгласни, но какво да се прави, след като нямате доказателства. Вероятно си мислите, че е невъзможно хипер острия шестограм да е създател на всичко, но той Е. Това, че сте с ограничено съзнание и не схващате идеята за хипер острия шестограм си е ваш проблем. Вие си размишлявате от вашата човешка логика, но хипер острия шестограм изобщо не е нещо, което вашата логика да осмисли правилно. Сигурно се чудите и защо е хипер остър шестограмът създател, след като може да е само остър и какво е хипер острота, сравнена с нормално остър. Ще трябва да прочетете книжки и да се образовате. Другия проблем за някой от вас е че всъщност ъгъла на шестограма е тъп ъгъл и не може да се определи като хипер остър, но помнете, това не е вашия шестограм с който си завивате и развивате, а създателя на вселената. Сигурно ще се шокирате, че ъглите на хипер острия шестограм са безкрайно много и всеки от тях е над 360 градуса, с което намеквам, че говорим за нещо с което вие не сте добре запознати. Мисля, че първо трябва да се запознаете и тогава да плямпате врели некипели. Какво знаете вие за хипер острия шестограм - НИЩО!!!

GreenHulk:
Низоо, да не те хвърли в казана със спагетите "летящото спагетено чудовище"?

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия