Автор Тема: ТРИИЗМЕРНО ОГЛЕДАЛО  (Прочетена 23107 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: ТРИИЗМЕРНО ОГЛЕДАЛО
« Отговор #30 -: Октомври 21, 2018, 06:32:08 pm »
А ако времето има различни разновидности в смисъл времеви измерения и във всички тях тече по различен начин! Да речем, че самото време има височина, дължина и ширина, но ние виждаме само дължината, да речем?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: ТРИИЗМЕРНО ОГЛЕДАЛО
« Отговор #31 -: Октомври 21, 2018, 07:23:28 pm »
Юлиане, хайде приеми, че в 4D,  тяло съществува
във всичките си 4 измерения в ЕДИН И СЪЩ момент от време и да приключим с този тъп разговор!

Светльо, това е интересен поглед, но няма да го обсъждам, причините са ясни. Винаги се намира някой, който мрази да мисли и започва да ти обяснява как и къде си в грешка и колко не си прав, при все, че изрично обявяваш, че това е чисто ПРЕДПОЛАГАЕМ извод на разсъждения, при допускането на определени входящи данни.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: ТРИИЗМЕРНО ОГЛЕДАЛО
« Отговор #32 -: Октомври 21, 2018, 09:44:03 pm »
Още един пример:
"Ще се видим в сградата на Граф Игнатиев" е едномерно.
"Ще се видим в сградата на ъгъла на Граф Игнатиев и Витошка" е двумерно.
"Ще се видим на третия етаж в сградата на Граф Игнатиев и Витошка" е тримерно. И все още не ни е достатъчно за да се срещнем.
"Ще се видим на треия етаж в сградата на Граф Игнатиев и Витошка в 18:30 часа" вече е достатъчно. Липсата на което и да е от измеренията води до провал на срещата.
Ще печем баница във фурна - едномерно
Ще печем баница във фуната, на ъгъла на кухнята - двумерно
Ще печем баница във фурната, на ъгъла на кухнята, на първо ниво - тримерно
Ще печем баница във фурната, на ъгъла на кухнята, на първо ниво, за закуска - четиримерно
Ще печем баница във фурната, на ъгъла на кухнята, на 180°С, на първо ниво, за закуска - петмерно
Ще печем баница във фурната, на ъгъла на кухнята, на 180°С, на първо ниво, до покафеняване, за закуска...

Ще яде ли Асан вкусна баница, без 6D? :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ТРИИЗМЕРНО ОГЛЕДАЛО
« Отговор #33 -: Октомври 22, 2018, 09:58:15 am »
Юлиане, хайде приеми, че в 4D,  тяло съществува
във всичките си 4 измерения в ЕДИН И СЪЩ момент от време и да приключим с този тъп разговор!
Атос, айде ти приеми че ако нещо е способно да излезе "извън" 4-те измерения които познаваме (или поне аз твърдя че са 4 - 3 геометрични плюс времето), то тогава нещото ще има възможност да види събития случили се преди "сега"-то както и бъдещи, още неслучили се такива. Точно както човек се качва на високо за да види двумерната повърхност на пейзажа пред себе си за да реши накъде да продължи пътуването си - излизаш извън 2Д-то за да го видиш. Точно както ползваш снимка, карта или упътване - връщаш се назад във времето (4-то измерение) до момента в който упътването или картата е създадена за да добиеш представа какво те чака напред в 3-те измерения. По същия начин ако някой може да излезе "над" 4-те измерения, да "стъпи настрани" в 5-то, той ще има пълна представа - тирмерна променяща се във времето - за всичко което се е случило или ще се случи.
Това дали няма да обясни как има хора които виждат в бъдещето, или съобщенията чрез които разни медиуми контактувващи с изънземното Рупърт узнават какво ни очаква?

Гледай само на какви компромиси съм навит, какви еретични теории предлагам, само и само да върви приказката... :) А ти се държиш толкоз грубо с мен...

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ТРИИЗМЕРНО ОГЛЕДАЛО
« Отговор #34 -: Октомври 22, 2018, 10:33:13 am »
Атос, айде ти приеми че ако нещо е способно да излезе "извън" 4-те измерения които познаваме (или поне аз твърдя че са 4 - 3 геометрични плюс времето), то тогава нещото ще има възможност да види събития случили се преди "сега"-то както и бъдещи, още неслучили се такива.

Нещо такова е. И няма нужда от "извънземното х" за това - тоеа е способност/умение коетоможе да се развива (с медитация)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: ТРИИЗМЕРНО ОГЛЕДАЛО
« Отговор #35 -: Октомври 22, 2018, 02:12:44 pm »
Юлиане, радваш ме винаги, когато проявяваш личен размисъл ;D ;D ;D
Така е на практика, но ако приемем времето за четвърто, нямаме никаква идея, кое да приемем за пето, нали?
Доказани ясновидци няма как иначе да получат информация за бъдещи събития, колкото и да не ти допада това!
Руснаците напоследък правят доста експерименти в посока телепортация, като опитите им са пространствени предимно, не времеви, но...времето винаги се намесва като променлива.
Че е компонент, който влияе в пространствен аспект, почти е сигурно, но не бих го нарекъл пространствено измерение. Да, измерение е, но не пространствено.

П.П.Чел ли си "Проектът Монтоук" ?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: ТРИИЗМЕРНО ОГЛЕДАЛО
« Отговор #36 -: Октомври 22, 2018, 05:29:31 pm »
Така е на практика, но ако приемем времето за четвърто, нямаме никаква идея, кое да приемем за пето, нали?
...
Че е компонент, който влияе в пространствен аспект, почти е сигурно, но не бих го нарекъл пространствено измерение. Да, измерение е, но не пространствено.
Ами защо решаваш, че 4-то (за мен 5-то) трябва да е пространствено?
Представяш ли си да живееш в място, което има 3 пространствени и 2 времеви измерения? Аз дори не мога да измисля какви ще са последствията от добавяне на още едно времево измерение към нашите ... :)
А може да не е нито пространствено, нито времево, а нещо още по-изчанчено... за което нито имаме дума, нито имаме въображение да си представим.

Сега се налага аз да те "вадя от коловозите" на стереотипното мислене... :)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ТРИИЗМЕРНО ОГЛЕДАЛО
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2018, 05:45:38 pm »

А може да не е нито пространствено, нито времево, а нещо още по-изчанчено... за което нито имаме дума, нито имаме въображение да си представим.
7 са Хулио, и човек има потенциал/тяло да действа във всичките седем, ако го е развил няма да е само потенциал.


Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: ТРИИЗМЕРНО ОГЛЕДАЛО
« Отговор #38 -: Октомври 22, 2018, 08:29:54 pm »
Прав си, Атос, като гледам какъв научен спор се вихри тука, предпочитам само да чета и нищо да не пиша! Чудя се, обаче, ако има, да го наречем, перпендикулярно време и то докосва вектора на нашето време някак отгоре, дали това не би се отразило и на миналото и на бъдещето? На бъдещето, защото вектора е променен в определен момент и след него точките на вектора вече са променени по посока на вектора, тоест напред във времето след мига на докосването, или промяната. Назад, защото гледайки го отгоре, перпендикулярното време, също има посока, но тя е отгоре на долу, образно казано, и след пресичането на нашия вектор, си продължава надолу, образно казано, също променено заради докосването до нашия вектор. Ние живеем миг или век след промяната, но векторът е още там, пресечен с нашия и от нашата гледна точка той е в миналото, но от гледната точка на страничен наблюдател, той си е в неговото настояще, защото е извън нашето време. Сега, ако ние излезем от нашето настояще и застанем на мястото на този наблюдател и решим да направим векторите да се докосват другаде или по друг начин, или решим да ги сложим да се сблъскат един в друг и да вървят в една права линия, единия направо- другия на обратно? Наблюдателите от другото време ще знаят нашето бъдеще, а ние ще знаем тяхното и тяхното ще е минало за нас, както и нашето за тях! Лудница! ;D А въобще възможно ли е да промени човек миналото и тази промяна да не го засегне? Въпроса е за страничния наблюдател, който излиза от вектора на времето!

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ТРИИЗМЕРНО ОГЛЕДАЛО
« Отговор #39 -: Октомври 22, 2018, 09:47:06 pm »
Цитат


Ако искаме да изучаваме духа, трябва да изучаваме вечността. Какво нещо е вечността? Вечността е проспект или едно велико бъдеще, което стои пред човека, за да знае какво стои пред него.

Има един важен процес в човешкия живот – освобождаване на съзнанието. За да освободи съзнанието си от ненужния баласт, човек трябва да сложи настрана всички непотребни неща. Съвършеният човек не мисли за утрешния ден, вследствие на което той има на разположение толкова неща, колкото му са нужни за даден момент. – Защо е така? – Защото в разумния живот настоящият момент е свързан с всички моменти на вечността. Между съзнанията на разумните същества има тясна връзка. Никаква външна сила не е в състояние да скъса тази връзка, нито да наруши единството в техния живот. Където има единство на съзнанието, там Бог се проявява.

Видим и невидим свят, вечност, това са понятия, които стават толкова по-разбрани, колкото повече съзнанието се пробужда. За човек с пробудено съзнание и видимият, и невидимият свят са на едно и също място. Той живее едновременно и в двата свята. Вечността е величина, която има отношение към времето. В математиката, под понятието време разбираме интервал между две събития. Съществува ли времето извън съзнанието? - Не съществува.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: ТРИИЗМЕРНО ОГЛЕДАЛО
« Отговор #40 -: Октомври 22, 2018, 11:53:57 pm »

Представяш ли си да живееш в място, което има 3 пространствени и 2 времеви измерения? Аз дори не мога да измисля какви ще са последствията от добавяне на още едно времево измерение към нашите ... :)
А може да не е нито пространствено, нито времево, а нещо още по-изчанчено... за което нито имаме дума, нито имаме въображение да си представим.

Сега се налага аз да те "вадя от коловозите" на стереотипното мислене... :)
Най-после да навлезеш и ти малко в абстракциите ;)
Гледам - Светльо е развил вече тази хипотеза...че даже и времевите парадокси е разчепкал :D
Би се получило така че, за всеки обитател на отделната времева линия, другият времеви свят няма да съществува - паралелни светове!
И да, ако "наблюдателят" е едно ниво нагоре, той би виждал и двете страни (двата свята за него ще са един) докато за отделните им обитатели, обекти, които преминават границите им ту ще изчезват, ту ще се появяват от нищото!
А сега, като се замислим...за елементарните частици не се ли приема, че се появяват от "нищото"?

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: ТРИИЗМЕРНО ОГЛЕДАЛО
« Отговор #41 -: Октомври 23, 2018, 03:46:42 pm »
Да, Атос ме разбра, по някакъв начин противоположно вървящите вселени ще се докосват само на моменти! И ей ти сега рая, ада, Божеството обитаващо едновременно във всички измерения и нашето хаотично и прецакано измерение! Та какво се знаеше за светлината и какво не- вълна ли беше, вектор ли, най- бързото нещо във вселената, лесно се забавя, невъзможно да се забърза повече от това, поставяща под въпрос Нютоновото определение за движение и скорост. (Дали ако аз се движа със светлинна скорост и зад мен има светната крушка светлината ще стига до мен?) Дали просто светлината винаги си надминава скоростта, но когато го стори преминава оттатък и не се долавя от нас, та за това толкова неизвестни тука? Нашето бъдеще е минало за обитателите, при които светлината си прескача бариерата и за това те са се погрижили и минало и бъдеще да излезе с добър край- библията започва с рая и свършва с рая! ;D

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: ТРИИЗМЕРНО ОГЛЕДАЛО
« Отговор #42 -: Октомври 23, 2018, 08:15:51 pm »
Вселената е създадена от хипер острия шестограм. Сега, някои от вас сигурно не са съгласни, но какво да се прави, след като нямате доказателства. Вероятно си мислите, че е невъзможно хипер острия шестограм да е създател на всичко, но той Е. Това, че сте с ограничено съзнание и не схващате идеята за хипер острия шестограм си е ваш проблем. Вие си размишлявате от вашата човешка логика, но хипер острия шестограм изобщо не е нещо, което вашата логика да осмисли правилно. Сигурно се чудите и защо е хипер остър шестограмът създател, след като може да е само остър и какво е хипер острота, сравнена с нормално остър. Ще трябва да прочетете книжки и да се образовате. Другия проблем за някой от вас е че всъщност ъгъла на шестограма е тъп ъгъл и не може да се определи като хипер остър, но помнете, това не е вашия шестограм с който си завивате и развивате, а създателя на вселената. Сигурно ще се шокирате, че ъглите на хипер острия шестограм са безкрайно много и всеки от тях е над 360 градуса, с което намеквам, че говорим за нещо с което вие не сте добре запознати. Мисля, че първо трябва да се запознаете и тогава да плямпате врели некипели. Какво знаете вие за хипер острия шестограм - НИЩО!!!

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: ТРИИЗМЕРНО ОГЛЕДАЛО
« Отговор #43 -: Октомври 23, 2018, 08:22:42 pm »
Низоо, да не те хвърли в казана със спагетите "летящото спагетено чудовище"?