Автор Тема: Електролизер на Краси  (Прочетена 117537 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #45 -: Юли 21, 2016, 06:17:52 pm »
ННО вътре в балона ще реагира мигновено! Водорода, след като дупнем с пламъка балона ще контактува с атмосфера с недостиг на кислород за пълно изгаряне! Така че само част ще се превърне във вода, другата част ще се загуби без реакция! В последното не съм сигурен! Весо може да корегира! Но в крайна сметка, реакцията при чистия водород ще бъде по бавна!
Няма как да палим при атмосфера ННО! Това вече не е ННО! Помниш ли че докато не продухах системата изхода на дюзата не се запали?
P.S. и още нещо, ако част от водорода на атмосфера се губи, както написах по горе, то енергийният баланс е в полза на ННО
« Последна редакция: Юли 21, 2016, 06:35:38 pm от Михаил Кузмов »

Laic

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #46 -: Юли 21, 2016, 06:34:59 pm »
     ОК Мишо,
     (под балон, аз разбирам резервоар, в който се съхранява газа преди да бъде изгорен, не буквално детски балон)

     Та въпросът ми е: При твоята постановка, с твоята горелка - "бавно" подаване на газа, първо изгаряме 8 литра ННО, а после 8 литра чист водород /отделен от кислорода по начина за който си ми говорил, като условно приемаме, че сепарацията е на 100%/ - тогава в кой от двата случая ще получим повече енергия?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #47 -: Юли 21, 2016, 07:43:31 pm »
Първо, да поясня че този процес има и допълнително име "при поискване"- on demand! Защо не се съхранява ННО газ за по дълго време? Първо, от съображения са безопасност! Второ, водорода дифузира през стените на съда и се губи, което е по важното!
В момента в света се търсят начини да се съхранява водород! Нали се досещате че ELPUNTO ще бъде безкрайно щастлив, да съхрани излишната енергия за зимата!
Но за кратко време, да речем час, съм съхранявал ННО в системата с начално налягане 0.5-0.6 кг/см.² или 0.5-0.6 бар!
Съответно, за това време налягането намалява и електролизерите автоматично го поддържат, чрез включване за да може веднага да се започне работа при нужда!
Ето моят отговор на въпроса! Ако разделим водорода и кислорода в електролизера, това ще доведе до по ниска ефективност на процеса за начало! След разделянето, за да горим водород с по висока температура ще ни е нужен кислород!
http://www.engineeringtoolbox.com/flame-temperatures-gases-d_422.html
Това е таблицата от която става ясно че има 990℃ разлика в температурата на горене на водорода в ННО съотношение и на въздух! Освен това за да получим пълно изгаряне на 8 лт. водород ще трябва да прибавим 33.33% от осем, кислород т.е. 2.666 лт. кислород! В противен случай, няма да имаме пълно изгаряне на водорода! От което следва загуба на водород! Значи за да добием 8 лт водород трябва да добием 10.666 лт. ННО! Следователно с повече енергия! В крайна сметка, без тези еврейски сметки, 8 литра чист водород има повече енергия от 8 лт. ННО, защото там има само 5.33 лт. чист водород! Да ама като направим еврейските сметки, кВо става? Водород без кислород, слаба ракия, водород в ННО по малко! Значи какъв ми е извода? За идеалната стехиометрия енергийният баланс е равен! Или нещо близо? Още не ми е ясно как да направя ТОЧНА сметка!

краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #48 -: Юли 21, 2016, 08:18:53 pm »
Здравейте момчета отново!
Брей! Голям спор се заформи!
Мишо ,аз НЕ ТВЪРДЯ, че моят елестролизер е перпетум -мобиле с 200% ефективност.
И досега не мога да сметна според публикуваният в ""Мазето"" калкулатор, колко е ефективността на моят
електролизер.
Просто като въведа данните това излиза !
Затова те ПОМОЛИХ, ако имаш време, Ти да направиш сметките.
Аз не съм много добър с тях.
Аз съм практик.
За уточнение:
8л за 1 минута е HHO при мен, а не чист водород!
14волта и 50А.
Това е!
Дали е ефективен?
Вероятно, но Вие сте по сметките.
Аз съм в Лондон ,но съм сигурен ,ако някой го включи дори сега след като спрях експериментите по наложителни причини-ще тръгне със същата производителност.
Ха наздраве!Отворил съм си биричка ,че тук е жега-30гр!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #49 -: Юли 22, 2016, 04:39:48 pm »
Ами наздраве!
Относно сметките! Те се правят като се въведат входни данни. Според твоите съобщени данни, тока е 51А, напрежението 14V! Според обясненията, имаш три серийни клона по 6 клетки, свързани паралелно които теглят по 17А! Тук уточнявам, че електролизерът ти всъщност, е от 6 последователно свързани клетки! Това го доказва също входното напрежение!  14V е малко високо. Това прави 2.333V на клетка. Доста над 2V! За ефективен електролизер се счита този който работи с 2.1V и надолу! Колкото по надолу толкова по ефективен!
Относно паралелните клонове, дали са 3 или 30, електролизера пак ще бъде с 6 последователни клетки. Т.е. всяка клетка от клон е паралелна със съседна от клон, независимо че не са физически свързани! Това е добре относно ефективността. Това означава че имаш по малко ток на см²  при по голяма площ на плочите! По рано препоръчах 30 см² за всеки ампер. Това също в известен смисъл сваля напрежението в/у отделна клетка.
И така, отваряш калкулатора, горе в средата цъкаш на МЕТОД, избираш подробен! Въвеждаш:
напрежение-14
ток             -51
времетраене-60
количество газ-8
бр. клетки   -6
налягане -1
температура, да речем -25
Какво показва калкулатора при мен?
фарадеев ефект - 229,12%
електр.   ефект  - 120,78%
Най долу обаче блясва истината! Според законите !
кислород - 1,16 лт.
водород - 2.33 лт.
общ обем - 3,49 лт.
За това, сега няма смисъл повече да коментираме! Като се прибереш в България, виж кои от входните данни не са верни! Ако наистина добиваш 8 и повече литра, или серийно вързаните клетки са поне 12, или тока е над два пъти по голям, или този ток и напрежение важат за всеки клон!?  Или, или, да дъвчем виртуално нещата е безсмислено!
Ха наздраве още веднъж!


краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #50 -: Юли 22, 2016, 09:15:33 pm »
Здравей Мишо отново!
Няма да се прибирам в България скоро.
Тук работя всъщност.
Докато не станат някакви генерални промени относно напускането на UK  от  EU.
Ще се върна в София чак по Коледа.
Относно входящите данни...
Това са данните.
Може да изгледаш отново клипчетата.
Всичко съм показал без скрито покрито.
14В на клон
6 клетки на клон
3 клона общо
17 А на клон
14В  Х 51А    -714Вт обща консумирана мощност от импулсните изправители.
Твоите сметки излизат като моите с тази разлика, че не съм смятал колко литра отделно е водородът и кислородът.
Поздрави!

краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #51 -: Юли 22, 2016, 09:24:51 pm »
Забелязах грешка в сметките ти
Ако пресмяташ ефективността за 6 бр клетки само, трябва да разделиш на 3 количеството газ ,което получавам.
 8:3     
Т.е. 2,6-2,7л газ в минута .

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #52 -: Юли 23, 2016, 12:28:17 am »
Не не е моя грешка! Това е според входните данни които ти съобщаваш! Тези 8 литра би получил, ако всеки клон работи с 14V/51А! А не че 51А се разпределят на 3 клона по 17А! И да допълня, при това положение ефективността е ниска! Би трябвало да получиш над 9 лт/мин.! Почти 10!
Имаш калкулатора, можеш да променяш цифрите и да се убедиш! Аз смятам и по друг начин, който описах пак в тази тема по рано, и нямам разминаване с калкулатора! Калкулатора е верен! Моята практика се покрива със сметките!
Така че, ако си хванал господ за шлифера действай, патентовай, ама там където ще чуят за първи път за електролиза!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #53 -: Юли 23, 2016, 12:41:16 am »
Е не можах да схвана за какво са всичките сложни сметки и обяснения какъв е смисила да се пише надълго и нашироко за брой на клетки последователно брой на клетки паралелно след като са ясни общият ток и общото напрежение единственият проблем е следният:
КОЛКО ПО ДЯВОЛИТЕ ГРАМА ВОДОРОД СЕ СЪДЪРЖАТ В ТЕЗИ 8 ЛИТРА ГАЗ. Защото днес едно количество газ е 8 литра и то в София във Варна ще е повече защото е на морското ниво а когато времето се развали във варна там може да се окаже и по малко отколкото във София. А всички сметки дадени по учебниците са във граммол а не в литърмол.
Без тези "малки" подробности всичките ви сложни сметки са прах в очите на некомпетентните по въпроса като мене. Колкото и некомпетентен да си обаче личи си кое е лакардия и кое достоверно твърдение.

краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #54 -: Юли 23, 2016, 09:48:20 am »
Е ,темата отива към спорове и каране  накрая.
Не смятах нито да патентовам, нито да се хваля колко е ефективен този електролизер.
Ако се върнеш назад Мишо, ще видиш ,че НЕ АЗ искам да патентовам нещо ,а един наш колега, който пресмяташе ефективността.
Споделих тук моите експерименти с добро чувство .
Не смятам повече да продължавам тази тема >:(
По повод забележките на двамата колеги..
Надморската височина е 400м , с. Вакарел.
Може да се провери ,който иска.
На изхода на електролизера НЯМА водни пари!
Ако прегледата клипчетата от маркучите и дюзите -не излиза пара.
Това е така, защото температурата на клетките не беше повече от 30-35гр.
На пипане с ръка го установих ,ако някой се интересува от това.
Второ- газта минава 2 пъти през бъблери.
Успех с експериментите!
Колкото и някои колеги да са скептични смятам, че HHO има бъдеще.

краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #55 -: Юли 23, 2016, 10:11:26 am »
Мишо, ето повторение на калкулатора ,както предложи.
Калкулатора сметна следното  .
Напрежение -  14
Ток -       17А
Време-     60сек
Бр. клетки-    6
Газ- 2,7литра
Налягане-     1атм
Температура-    30гр.
Фар. константа-   96485,3415
.....................
Eлектр. ефективност-    120%
Фарадеева ефективност-  228%
Кулони - 6120
Ват в секунда-  7527
Кислород-   0,39 литра
Водород-  0,79л
Общ обем- 1,18 литра

Хубаво или лошо, това смята този калкулатор, ако е верен.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #56 -: Юли 23, 2016, 10:59:19 am »
Електролиза в стандартния смисъл (по учебник ) няма как да даде повече газ в разрез с теорията.
Неправилните измервания могат да объркат и резултатите.
Например измерването на обем газ за единица време изисква дебитомер.
Друг става вече въпроса ако електролизера зареден с електролит се разгледа като кондензатор и се измери неговия капацитет.
След това остава само да се направи подходяща индуктивност според формулата на Томсън за резонансен трептящ кръг.
Разбира се важно е и в каква резонансна честота ще се прицелиш.
При подобен подход теорията търпи критика и съвсем категорично изпъкват разлики от порядъка на 5 и повече пъти и то в плюс.
Този подход е отдавна измислен и публикуван в нета като информация.
На практика при подобен подход големината на тока спада значително при запазване на всички останали параметри в същите граници.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #57 -: Юли 23, 2016, 02:06:54 pm »
krasik0, спорим градивно! Ти твърдиш своето, аз твърдя закона, не моето! Твърдя закона на базата на дълга практика и придобити знания! Вече работиш добре с калкулатора! Какво е онова най долу? Общ обем 1,18 литра! Това казва закона! Ти по горе си попълнил 2,7 литра!? Толкова твърдиш че получаваш! Нямам нищо против! Какво извънредно си направил че получаваш толкова газ?
За конвенционалната електролиза важи законът на Фарадей! Ето ви и плазмена електролиза!
https://www.dropbox.com/s/tpqijqca0jkv72j/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%BE%D0%B4-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%2C%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B0%2Ccold%20fusion.mp4?dl=0
Прочетете заглавието на клипа, наблюдавайте уредите, наблюдавайте какво става! Виждате ли разлика? През кои закони се преминава?
Пробвал съм при симетрични електроди, с 300А импулси да инициирам плазмени зони, пробвал съм с честоти, пробвал съм с 25КВ безконтактно, пробвал съм с азотна киселина като катализатор, с лтиева основа и какво още, вече съм забравил?! Нито веднъж не наруших закона на Фарадей! Та пак се повтарям! Как ти го нарушаваш? Естествено, ще бъде любопитно за всеки четящ форума! Нали това търсим?
Ето, виждаш че се изказват различни предположения! Колкото до патентоването, останах с впечатление че ти искаш да го направиш! Става, но трябва да се пише аргументирано как се нарушава закона! Аз поне за сега не виждам яснота! Както и да е! Спор да, но не и каране! В спора се ражда истината, някой беше казал!

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #58 -: Юли 23, 2016, 02:37:03 pm »
краsik0 Всички сметки са верни и калкулатора смята правилно. С това се занимавах от 1980 - 2015 г. - 35 години и накрая  разбрах къде греша. Направил съм много и различни генератори, показвам последните три тестови на снимки.
Сега мога да ти кажа къде ти е грешката. В калкулатора се въвежда показател "Налягане - 1 атм". но при 0,76 атм. генератора почти спира производството на ННО. В последния ми генератор умишлено прекратявам електролизата на 0,35 Атм. с датчик за налягане, това е 1/2 от самостоятелното спиране на електролизата и точно при това налягане произвежда най-много ННО. Провери си налягането и сам ще се увериш.

краsik0

  • Гост
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #59 -: Юли 23, 2016, 09:41:12 pm »
lda_has
Не разбирам .
Атмосферното налягане на морското ниво е 1атм.
Във всеки електролизер има малкo НАД налягане.
То няма как да бъде 1атм .
Електролизера е затворен съд.
Колко е обаче ,не съм го мерил ,но вероятно трябва да е е малко над 1атм.
Ти пишеш 0,75атм?
Какво значи това?