Автор Тема: Електролизер на Краси  (Прочетена 115179 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #195 -: Януари 29, 2017, 12:04:15 am »
Аз не виждам къде ще се губи на Земята... Дори и да има някакво разлагане на водород и кислород (от мълнии примерно), то това е нищожно количество.
А предполагам че има добавяне на количество върху Земята от кометите, преминаващи наблизо. Парата няма да има къде да се дене и малко по малко ще бъде привлечена в земната атмосфера. Отново нищожни количества разбира се ...

С'я ... не мога да се сетя дали водата влиза в състава на някакви химични съединения при процеси които текат активно на Земята... Примерно ние черпим въглеводороди от Земята, в тях има някаква сяра, и като ги горим сероводорода влиза в реакция и се получава сериста и сярна киселина... ма тя па кат разяде нещо, пак се отделя водата ... де да знам... омотах се. Май само се врътка в кръговрат, поне на Земята.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #196 -: Януари 29, 2017, 05:07:01 pm »
juliang - нали затова казвам да го пробва дали гърми, водорода няма да му липсва кислород и ще трещи като ННО и ще стане ясно и с най прост тест дали е хелий или водород. Ако пък пада към пода е ясно че не е нито водород, нито хелий.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #197 -: Февруари 12, 2017, 08:56:48 am »
sorrry, няма ли резултат ? Опитай с трансформаторно захранване ако имаш някое с раздрънкан траф - разхлабени ламели, ако имаш някой брамчащ. Да прави хармоници на 50 херцовата честота от мрежата и ще получиш малко хелий в чашата.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #198 -: Февруари 12, 2017, 11:12:07 am »
Какво означава според теб малко количество хелий. За да установиш наличието на хелий, по най-примитивните методи, било то чрез вдишване и промяна на гласа, било то чрез определяна на плътност относно плътността на въздуха, количеството на хелия никак няма да е малко, ще е толкова, че чашата в която правите експериментите не просто ще закипи но ще  отнесе и цялото помещение , в което правите опитите, ако не и цялата сграда. Вероятността да се осъществи някакво сливане на водородни ядра при тези "меки условия" на електролиза е толкова нищожна, че по скоро ще настъпи краят на Вселената, отколкото да има поне 10 сливания, които няма как да ги установиш. Вече изминаха почти 30 години от първата публикация ( мисля че беше около 1988 година ), по темата за студен ядрен синтез, осъществен при електролиза на вода с използването на платинови електроди. От тогава никой, не е потвърдил тази възможност, нещо повече още същата година категорично се отрече този опит.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #199 -: Февруари 14, 2017, 06:55:16 pm »
dmitarp - хелия е по лек от въздуха и ще се събере към дъното на чашата, не е необходимо тя да се изпълни. просто като отвори крана газа от него ще го използва да направи едни сапунени мехури които да наблюдава дали са по леки от въздуха. Предполагам не е голям проблем да се намери разбръмчал се трансформатор, просто пробвайте с такъв правотокова електролиза и замерете консумацията вместо да спорим какво са публикували пък после са го отрекли. Въобще не ме интересува какво твърдят а дали ще се получи. Получава ли се може да го използваме ако ще да е студен синтез или нещо друго, ако не се получава не може да се използва.Знам много добре че за да има атомна реакция трябва да има условия за това, има налягане около 900 бара и температура на съвсем миниатюрни искри вероятно няколко хиляди градуса вътре в тях..може би са достатъчни тези условия. На всичко отгоре радиацията го храни - попива я, абсорбира я и няма да е защото няма реакция на атомно ниво. Така си мисля.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #200 -: Февруари 14, 2017, 07:18:01 pm »
 Понеже знам че ако кажа - напиша "Това нещо се случва и работи! " тук ще се изпише толкова много че не работи - Затова никога няма да кажа че работи !

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #201 -: Февруари 14, 2017, 07:35:30 pm »
По съм склонен да вярвам че ще се случи сливане на ядра, ако се използват иглени електроди, поне единият от електродите да има остър ама много остър връх, тогава има вероятност да се получат достатъчно високи напрегнатости на електричното поле (по-големи от 100 киловолта за метър), при които вече могат да се случат реакции на сливане.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #202 -: Февруари 15, 2017, 08:56:52 pm »
 Необходимите условия са две - да се преодолеят силите на отблъскване на атомите е първото и това става с налягане, второто е висока температура или огнища на висока температура които може и да са много..много малки но атоми да попадат в тях и то в момент когато са "сближени". Забрави че някой показал как с някакъв електрод - игла и т.н.т. , това което се случва при този електрод може да стане и с пластинчат без проблем още повече че интензитета при иглата е такъв че тя се разрушава - голям ток на малка повърхност и повърхността е постоянно изложена на въздействието на високата температура. На нас ни трябва да се случва и да не се повтаря на същото място веднага за да се избавим от въздействито на високата температра върху електрода който не ни устройва да издържа час или два време.

Неактивен lz1qu

  • Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #203 -: Ноември 15, 2023, 02:16:01 pm »
Здравейте форумчани!

От 5г темата не е активна

Ако, някой има желание за разискване и продължение, аз съм ОК.
След 7г се върнах в България и имам намерение да продължа този замразен проект.
Като цяло-използването на електролизера за горелка, която ще нагрява вода.
Подобно на системата за отопление на починал колега Мирчо Табаков ,който лично познавах.

Краси

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #204 -: Ноември 15, 2023, 03:28:43 pm »
Краси пиши ми на пощата ksurnev@abv.bg. Имам идеи.
И аз познавах Мирчо Табаков покрай антените.
Отгоре на всичко съм дрът радиолюбител.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #205 -: Ноември 15, 2023, 03:39:41 pm »
Краси, какъв е смисълът? Отдавна изяснихме че вложената енергия е повече от получената! Единствен начин да получиш free разложени газове, е от соларни източници. Колкото и да загубиш все е free. Не изключвам че след 7 години може нещо уникално да си научил!  Давай! Успех ако е така!

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #206 -: Ноември 15, 2023, 06:17:08 pm »
Може би има идея да се ползва HHO  за да се оптимизира и управлява горенето на дърва и други недобре горящи неща.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #207 -: Ноември 16, 2023, 11:50:30 am »
Valex, докато някой не ми покаже черно на бяло тази оптимизация, ще бъда скептик! Например, на димоотвода да бъде направено съответното измерване, в двата случая. Juliang е вътре в тези неща.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #208 -: Ноември 16, 2023, 04:44:57 pm »
горенето на дърва и други недобре горящи неща.
всъщност дървата си горят много добре, но е върпрос на малко познание, добре направена горивна камера и оптимално хващане на топлната на оксидирантие елементи. Вижте печката на Кузнецов и ще разберете: https://www.youtube.com/watch?v=gaXyWyDm2mk

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #209 -: Ноември 16, 2023, 07:50:04 pm »
epwpixieq-1
Явно не се отопляваш на дърва :)